SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tequila sunrise - redukcja, hiperprolaktynemia pods.-21

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
Cześć! Czytam Was od dłuższego czasu, to między innymi dzięki Wam zaczęłam chodzić na siłownię i jeść więcej mięcha. ;) Długo dojrzewałam do założenia dziennika i w końcu nadszedł ten dzień.:)



Moja dieta jest wciąż daleka od ideału, ale nieustannie zdobywam wiedzę teoretyczną na ten temat – mam nadzieję, że pomożecie mi trzymać się założeń w praktyce i doradzicie co powinnam robić, a czego nie. Ze względu na to, że sporo czytałam o diecie paleo, usiłuję ograniczyć w diecie zboża. Na razie nie mogę sobie poradzić z eliminacją nabiału – kończy się to napadem spowodowanym (pewnie subiektywnie odczuwaną) monotonią posiłków.

Jeszcze jedna, tytułowa i istotna kwestia zdrowotna:
Od 1-2 lat czułam się coraz słabiej, zbadałam w końcu hormony. Wykryto bardzo wysoki poziom DHEA i torbiele w jajnikach. Podejrzewano PCOS, hiperandrogenizm (choć wyglądam jak jeden wielki estrogen…). Po 3 miesiącach od badań trafiłam do szpitala. Badania powtórzono i DHEA wróciło do normy, natomiast wykryto u mnie hiperprolaktynemię. :/ Przeglądałam dzienniki dziewczyn z hiperprolaktynemią, ale najwięcej informacji znalazłam w dzienniku, w którym celem nie była redukcja, a płodność i ogólnie pojęte zdrowie (oczywiście mi również na tym zależy, ale chciałabym też schudnąć). Od kilku dni biorę Bromergon, na razie w dawce ¼ tabl/dziennie, stopniowo mam dojść do 1 tabl. na dobę.

Niepokojąca sprawa – zmierzyłam się teraz, na potrzeby ankietki, i odkryłam, że wymiary bioder, talii, ud i łydek zwiększyły mi się o kilka cm przez te 3 miesiące, odkąd chodzę na siłownię. Waga też wzrosła, zaczynałam ważąc około 53 kg. Nie wiem, czy to sprawka hiperprolaktynemii, czy moja wina… Ale przyznaję też, że przez te 3 miesiące nie zawsze dieta była taka, jaka być powinna.
Jestem coraz bardziej podłamana, bo zamiast zbliżać się do celu, mam wrażenie, że się od niego oddalam…

Wiek : 22
Waga : ok. 55
Wzrost : 161
Obwód w biuście: 80
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu: 64
Obwód na wysokości pępka : 69
Obwód bioder: 96 (zmierzyłam zgodnie z obrazkiem, ale u mnie najszersze miejsce jest niżej, a to już uda, niekoniecznie biodra chyba…
Obwód uda w najszerszym miejscu: 56
Obwód łydki : 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, pupa
W którym miejscu najszybciej chudniesz : klatka piersiowa, ramiona
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 3x w tygodniu (od 3 miesięcy, z dwoma-trzema tygodniowymi przerwami), wcześniej jakieś dywanówki.
Co lubisz jeść na śniadanie: lubię jajecznicę + chleb z masłem, parówki (:/), naleśniki, wszystko co złe;) ale jem: jajecznice z szynką/kiełbasą + pomidory, serek homogenizowany + banan, omlet ze szpinakiem i fetą
Co lubisz jeść na obiad : lubię mączne i tłuste rzeczy (kopytka, pierogi z mięsem, leniwe, te sprawy;)), jem: mięso + warzywa, ryba + warzywa.
Co jako przekąskę : lubię słodycze, jem: owoce, orzechy
Co jako deser : WSZYSTKO! uwielbiam słodycze. :/
Ograniczenia żywieniowe : staram się ograniczać zboża
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak, co do minuty niemalże;)
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie (brałam przez 1,5 roku w wieku 18 lat – skutki uboczne dały mi w kość…)
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: Bromergon
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, aeroby (rower, skakanka, bieganie?)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : w poprzednie wakacje Therm Line :/
Stosowane wcześniej diety : ograniczenie kalorii w wieku 13-14 lat , sezonowe zrywy dietetyczne, od około roku bardziej świadome odżywianie.

W kolejnym poście dodam zdjęcia, trening, przykładowy jadłospis i zapotrzebowanie kcal, które sobie wyliczyłam na podstawie artykułów z SFD.

Trzymajcie za mnie kciuki, obym za kilka(naście) miesięcy wspominała tego posta z dumą, a nie wstydem. ;)


Zmieniony przez - obliques w dniu 2013-04-10 22:16:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
eh, chyba mam trochę problem, raz trzymam dietę, innym razem kompletnie nie, z dnia na dzień się to zmienia jak w kalejdoskopie. wracam do domu wieczorami, po milionie obowiązków, kładę się na łóżko i ryczę jak prawdziwy frajer;) nie jest dobrze. sforcia, ślicznie wyglądasz, kwitniesz, promieniejesz i w ogóle to był dobry rok - to, jak wiele z niego wycisnęłaś spowodowało, że uwierzyłam, że można i wróciłam z dietą na dobre tory, ale potem oczywiście nastąpiło kolejne podłamanie. dziś znowu jestem tutaj i staram się trzymać jakoś - ale nie mogę obiecać nikomu (sobie też) co z tego wyniknie.

jako mistrz sieroctwa pojechałam dziś na siłkę bez sportowych butów nie zdążyłabym już pojechać drugi raz, więc zrobiłam 10 minut interwałów z fitnessblender.

daty w dzienniku oczywiście też pomylone, jak wszystko ostatnio

14.04.2014 DT






Zmieniony przez - tequila sunrise w dniu 2014-04-14 20:57:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
Trening na siłowni:

pierwszy miesiąc: zapoznawcze machanie sztangielką w różnych konfiguracjach, nie wiem czy jest sens to opisywać - był to trening ułożony przez trenera z siłowni. zaczynałam przysiady z 5kg, wykroki z 2x2kg, rozpiętki z 1kg, wyciskanie z 1,5kg etc.

kolejne dwa miesiące:
wydrukowałam kilka treningów dla Ladies i po konsultacji z trenerem wybraliśmy zmodyfikowany TRENING NR 2 by Obliques (modyfikacje - pogrubiona czcionka):

Trening A. 3x10
1. przysiad ze sztangą na plecach 20kg
2a. wejście na ławkę ze sztanga lub sztangielkami 15kg
2b. wiosłowanie sztangielka w oparciu o ławkę 8kg
3a. wypady 8kg
3b. pompki
4a. plank 3x max
4b. skręty tułowia na maszynie 3x 10 15kg

Trening B. wszystkie ćwiczenia 3x10
1. Martwy ciąg Sumo 15kg
2a. wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 6kg
2b. ściąganie drążka górnego do klatki 20kg
3a. unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 2-3kg
3b. snatch jedna ręka 7kg
4a. brzuszki 3x20-25
4b. odwrotne brzuszki
4c. skłony boczne 10kg

Nie mam historii progresu niestety, ale napisałam obok każdego ćwiczenia, z jakim obciążeniem aktualnie je wykonuję.
Z aerobami w dni bez siłowni się opyerdalałam, niestety...

Zapotrzebowanie kaloryczne:
obliczyłam zgodnie z instrukcjami z artykułu https://www.sfd.pl/Dieta_na_masę__dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebujących!-t240536.html
efekt:
BMR: 549 + 1006,25 - 108,24 -161 = 1286,01 kcal
TEA (trening siłowy): 3x (7 x 30) = 630 kcal
EPOC: 4% z 1286 = 51,44 3x51,44= 154,32 kcal
TEA + EPOC/7= 112 kcal
NEAT: endomorfik? 200 kcal
TEF: 1286 + 112 + 200 = 1598, 6% z 1598 = 96 kcal


TDEE =1694 kcal

Z bólem serca załączam zdjęcia...









Zmieniony przez - tequila sunrise w dniu 2013-03-11 15:26:05






Zmieniony przez - tequila sunrise w dniu 2013-03-11 15:26:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Może nie załapałam... co takiego strasznego jest na tych zdjeciach?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
strasznego niby nic, ale niełatwo się przełamać i je upublicznić, mimo wszystko ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
miska z dzisiaj :) dzień nietreningowy, miałam zrobić jakieś aeroby, ale boli mnie kolano, wolę poczekać do jutrzejszego siłowego.



byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek sugestie od doświadczonych Pań, jeśli chodzi o redukcję przy hiperprolaktynemii :) - w internecie znalazłam sporo informacji na temat diety przy różnych zaburzeniach hormonalnych, ale jak na złość o diecie w hiperprolaktynemii jest niewiele rzetelnych info :(

Zmieniony przez - tequila sunrise w dniu 2013-03-11 20:10:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no trudno o info, i trudna redukcja, kiedys była na forum laska z która robiłam redukcję, wszytsko szło idelanie do pewnego moemntu, gdy nagle zaczeła tyc, kalorie w dół a ona dalej poszła na badania i wyszła hiperprolatynemia, własciwie wtedy znikła z forum, ale o ile miłam jakis kontakt to po lekach sie uspokoiło wszystko.
W kazdym razie jak jest u ciebie? na 1300kcal tyjesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
Dziękuję za odpowiedź :) Szczerze mówiąc dawno nie udało mi się utrzymać ok. 1300 kcal na dzień przez czas dłuższy niż tydzień-10 dni... Więc trudno powiedzieć. Trudno mi schudnąć, ale nie "tyję w oczach" - zdaję sobie sprawę, że to jak wyglądam nie do końca mogę zrzucać na hormony - moje napadowe skłonności są temu chyba bardziej winne. Nie zaobserwowałam też żadnych znaczących skoków wagi.
Polubiłam treningi na siłowni i z regularnością tychże nie mam problemu, ale z dietą to niestety bywa taka sinusoida - mam nadzieję, że spowiadanie się w tym dzienniku pomoże mi z tym skończyć - naprawdę bardzo bym chciała wreszcie osiągnąć sportową, jędrną sylwetkę i doprowadzić się do ładu i równowagi.
edit: no i właśnie mam nadzieję, że na lekach uda mi się trochę popchnąć do przodu to wszystko, spore nadzieje w tym pokładam. :)

PS: jeśli to ma jakieś znaczenie (bo w leczeniu nie ma), to moja hiperprolaktynemia jest czynnościowa.

Zmieniony przez - tequila sunrise w dniu 2013-03-11 21:26:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To moze inaczej, pierw znajdz proporcje na ktorych nie tyjesz i nei chudniesz,
celuj w nizszy tłuszcz i białko
tak ok 70-100g białka, 50g tłuszczu i reszte ww pełnowartościowych do powiedzmy 1500kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
Ok, w takim razie pokombinuję dziś z jadłospisem i zacznę od jutra :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
Dzień treningowy:
rozgrzewka: 10 min orbitrek
Trening A. 3x10
1. przysiad przedni 10x10kg, 10x20kg, 10x20kg
2a. wejście na ławkę ze sztanga lub sztangielkami 10x13,5kg, 10x13,5kg, 10x13,5kg
2b. wiosłowanie sztangielka w oparciu o ławkę 10x6kg, 10x6kg, 10x6kg
3a. wypady 10x 2x6kg, 10x 2x6kg, 10x 2x6kg
3b. pompki 3 serie po 10 (z lekko ugiętymi nogami, kolana na takim miękkim, okrągłym podwyższeniu - nie wiem jak to się nazywa)
4a. plank 3 x 30 sek.
4b. skręty tułowia na maszynie 10x15kg, 10x15kg, 10x15kg
+ 10 min orbitrek

Dziś byłam 1. raz na nowej siłowni, trochę zagubiona - trener asystował mi przy każdym ćwiczeniu, dlatego te obciążenia są inne niż moje wcześniejsze (w wielu przypadkach lżejsze), ale technika była dziś dopilnowana w 100%.
Zalecił mi robienie 30. sekundowych przerw między ćwiczeniami, jak usłyszał że moim celem jest redukcja - przez to się zmachałam dwa razy bardziej. ;) Ale nie wiem - czy skrócenie przerw jest zgodne z Waszymi założeniami?
Plank - zamiast maxa kazał zrobić 3 serie po 30 sekund.
No i proponował rozpisanie 'indywidualnie dostosowanego planu' - ale na razie odmówiłam, nie chciałabym żeby wymyślił mi machanie różową 1-kilogramową sztangielką, a być może to właśnie miał na myśli. ;) Czy też po prostu ten trening jest jeszcze dla mnie za trudny? Co o tym sądzicie?

Poniżej wklejam miskę z dzisiaj. Zjadłam kromkę żytniego chleba, bo nie bardzo wiedziałam czym dobić węglowodany - przez moje 'paleo-próby' przyzwyczaiłam się do dobijania kaloryczności raczej tłuszczem. Wiem, że nie zalecacie przekraczania określonej dawki fruktozy, więc zastanawiam się, czym poza owocami mogę podbijać węgle. Ziemniaki, ryż, czasem kasze (ale raczej rzadko, dzisiejsza kasza to składnik krupniku) - to chyba wszystko co w zasięgu moich możliwości.
PS: gluten nie bez powodu staram się ograniczyć - naprawdę odczułam korzystny wpływ zredukowania jego ilości w diecie: lepsze trawienie, ładniejsza cera itp.

Ozłocę za każdą radę/opieprz/sugestię ;)




Ah, mam jeszcze jedno pytanie:
czy w dni nietreningowe powinnam robić aeroby? Jak często, jak długie? Mam do dyspozycji rowerek stacjonarny, skakankę, filmiki w internecie i własne nogi do biegania :)

Zmieniony przez - tequila sunrise w dniu 2013-03-12 20:27:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wyzej dociagnij do 1500kcal
opieraj diete o ryby pełnomorskie i ograniczaj owoce
to wywal gluten i mozesz ziemniaki, kasze, owies nie idziesz w kierunu Paleo nie przy twojej dolegliwości
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PIERWSZA DIETA

Następny temat

Nie potrafię schudnąć

WHEY premium