SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

technika bjj - prosze o wyjasnienia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 219 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1075
kazdy napewno tutaj zna jedna z technik w bjj, no wiec ja jej nie znam :) nie no bez zartow, chodzi mi o chwyt w ktorym miedzy swoje nogi chwytasz reke przeciwnika, jedna noge na szyje druga na klatke ... odrzucam ze jest to w celu walenia konia ;) i chcialbym sie dowiedziec jak funkcjonuje mechanizm, czy na wylamywaniu , wykrecaniu czy ... ?

Hope for the best, prepare for the worst...

Hope for the best, prepare for the worst...

I found out why people laugh. They laugh because it hurts...because it's the only thing that can make it stop hurting.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3074
grimper , nie wiem czy dobrze rozumiem twoja wypowiedz ale sugerujesz , ze kazda balacha zalozona ponizej pempka jest zla??? i mowisz takze ze trzeba uzyc do tego miesni brzucha i grzebietu
nie wiem jak was tam ucza ale wydaje mi sie , ze jezeli twoj trener wpaja ci taka wiedze to ogranicza cie bardzo
zakladajac balache ja czesto mam lokiec przeciwnika nawet na udzie czy tez na biodrze i trzymajac ja wypycham w gore biodra i po sprawie
a nie czekam az jego lokiec ulozy mi sie w okolice pempka:)
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5745
chodzi ci pewnie o balache .caly nacisk idzie na staw lokciowy przez wypychanie bioder do gory a ciagniecie raczki na dol :)

Remember there is only pain if you quit in the street.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 219 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1075
thx sog , a zdarza sie ze jego lokiec lezy na twoich klejnotach , i im mocniej robisz dzwignie tym gorzej sie na tobie odbija ? co wtedy zrobić ?

Hope for the best, prepare for the worst...

Hope for the best, prepare for the worst...

I found out why people laugh. They laugh because it hurts...because it's the only thing that can make it stop hurting.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 220 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6115
wtedy mozesz hm..tak bardziej o bok uda dzwigajac reke. odpowiednia ja ukladajac wzgledem uda, ale to juz jest raczej nietechnicznie :D

"All the hours spent watching TV will be replaced by training. Instead of your good smelling girlfriends, you will be rolling around with bad smelling, sweaty men. Your ears will become deformed until they look like cauliflowers. Your fingers will become calloused and you joints will hurt, your knees and ankles will never be the same again. Yet, you will be able to practice this sport JiuJitsu and you WILL love it!" - Ad for a Jiu-Jitsu school in Sao Paulo, Brazil

"All the hours spent watching TV will be replaced by training. Instead of your good smelling girlfriends, you will be rolling around with bad smelling, sweaty men. Your ears will become deformed until they look like cauliflowers. Your fingers will become calloused and you joints will hurt, your knees and ankles will never be the same again. Yet, you will be able to practice this sport JiuJitsu and you WILL love it!" - Ad for a Jiu-Jitsu school in Sao Paulo, Brazil

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
dzwignie robi sie ściskając uda, a nie napierając "klejnotami", a jeśli nawet to nie bój się, nie uszkodzisz ich sobie

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling
Instruktor JUDO

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2723 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15849
lokiec powienienes miec tak na podbrzuszu i nogi sciskasz jak imadlo

Dragon Ball Z jiu-jitsu

Dragon Ball Z jiu-jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5745
reke nalezy wyciagac w kierunku nog przeciwnika a nie pionowo w dol wtedy lokiec opiera sie o udo a nie jajka ot cala tajemnica . moze sog ? ;)

Remember there is only pain if you quit in the street.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
Ostatnio byłem na wewnętrznych zawodach BJJ na Sląsku. W młodszej grupie startującej w gi było pełno balach i prawie ani jedna nie zadziałała. Jak czytam niektóre posty to wiem dlaczego.
Balacha jest jedną z podstawowych dźwigni, ale nie jest taka prosta. Zeby ja zrobić trzeba wiedzieć w którym momencie (przeciwnik prostuje ręce). Należy niedopuscić, żeby nie uciekł jak będziemy sie przekręcać - technikę trzeba wykonywać odpowiednio ciasno lub b szybko. Wyciągając dźwignię trzeba mocno trzymac rękę przeciwnika przy tułowiu i wykorzystywać do tego mięsnie brzucha i grzbietu. Ręka przeciwnika kciukiem do góry. Jesli sie spełni te warunki, łokieć przeciwnika powinien znaleźć sie na wysokosi pępka. Im wyżej tym lepiej. Niżej jest źle. Nogi scisle trzymają przeciwnika za tułów i głowę - pięty w stronę tyłka. W tym momencie wystarczy wypchnąć biodra do góry i dźwignia powinna zadziałać. Wariantem (polecanym m in przez Roya) jest wyciąganie na udzie. Ale ułożenie jest takie samo tylko dźwignię ciągnie się lekko w bok. Ten wariant jest bardziej tolerancyjny na wysokosć ułożenia łokcia.
Aha, wcale nie tak trudno znaleźć kogos z elastycznymi stawami. Więc balache trzeba umieć na prawdę dobrze, lub miec opracowane warianty awaryjne.

Climb now, work later!

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
jak jestes w stanie ustabilizowac pozycje pomiedzy dosiadem a samym juz "wyciaganiem" to wcale nie trzeba sie spieszyc z balacha:) w kazdy razie ja to bardzo lubie:)

Pozdro

KdH/BJJ/WWA

KdH/BJJ/WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1397
widzialem czlowieka, juz dosc dlugo siedzacego w temacie, ktory przy prezentacji techniki o ktorej mowimy ciagnal reke troche w strone glowy (tzn. do gory, nie na prosto do siebie tylko ciagnal troszke "wyzej" (w strone gdzie przeciwnik ma glowe, nie tulow), czyli mozna powiedziec ze w gore :) i tez zadzialalo. ja, choc nie jestem obyty z ta technika dobrze, tez lubie ciagnac w gore lub w dol - rzadko ciagne "na wprost".

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.
<> SFD Jujitsu Team <>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 904 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6674
pod katem to o ile dobrze pamietam harris uczyl.

KdH/BJJ/WWA

KdH/BJJ/WWA

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak cwiczyc refleks

Następny temat

praktycznee techniki bjj

WHEY premium