SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

też odżywka..

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1624

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

Wiek

Waga / wzrost

Staż treningowy

Cel cyklu

Stosowane już wcześniej suplementy

Stosowane wcześniej spalacze

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

Przewidziane finanse na cykl

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
czytałam to, spróbuję z mniejszą ilością posiłków, zobaczymy co z tego będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
link nie działa, nie odnaleziono strony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To powinno zadziałać https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Co_to_jest_próg_leucynowy_-a1695.html 

dla mnie jedzenie 6 razy dziennie jest dramatycznie uciążliwe, dezorganizujące i niesatysfakcjonujące.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
faktycznie przy podazy 2000 kcal to nie ma co rozbic na te 6 posikow%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Racja. Nie najesz się żądnym i jesteś głodna lub niedojedzona już po zjedzeniu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 378
Dobra bo widzę, że źle to ujęłam i ogólnie za mało wiecie na temat mojej diety.
Zacznijmy od tego, że mieszkam i pracuję za granicą i mam inny system pracy niż w PL, co jak wiadomo przekłada się na pory posiłków. W pracy spędzam 9-10h dziennie, akurat teraz mam siedzącą, ale wcześniej była to praca fizyczna i na pewno jeszcze będzie, co jest tu na pewno istotne (2000kcal..?)..
Więc tak:
Wstaję, biegam, jem śniadanie o 6.00. Przeważnie 1 z 3: Owsianka na mleku z odrobiną kakao, owoców świeżych, bakalii, płatków kokosa. Serek wiejski z kiełkami, rzeżuchą, szczypiorkiem, rzodkiewką i ogórkiem. Dwa tosty z pieczywa mieszanego z serem, pieczarkami i papryką, do tego pomidory z cebulą/szczypiorkiem, mozzarellą, rzodkiewką, bazylią..
Pierwszą przerwę mam o 10.00 (czyli 4h po śniadaniu, i to nazywam 2 posiłkiem) przegryzam np. trochę sałatki warzywnej, batonika musli, zależy jaki mam apetyt bo następną przerwę mam:
o 12.30 (3 posiłek) i wtedy mam 30 min więc czas na to by spokojnie zjeść. Najczęściej jest to sałatka z kapusty pekińskiej i tofu z np. marchewką gotowaną, cebulą, porem, papryką, kukurydzą, groszkiem, ogórkami konserwowymi, słonecznikiem, dynią itp; albo sałata z ogórkiem, pomidorem, papryką, rzodkiewką, szczypiorkiem, fetą, i sosem z octu, oliwy i musztardy; jest to też często makaron/kasza z ww. warzywami i smażonym tofu i np. jarmużem, rukolą, brokułem, fasolką, soczewicą, ciecierzycą, pesto, szpinakiem itp. w sosie pomidorowym czasami z serem.
o. 15.30 mam następną przerwę i zawsze jest to jogurt naturalny z owocami, cynamonem, otrębami i płatkami migdałów.
W domu po treningu (30 min z wszystkim) około 18-19 jem "obiadokolację". np. ryż pełnoziarnisty po chińsku z warzywami i soją; ziemniaki z brokułem/fasolką szparagową, kotletami sojowymi/falafelami, jajkiem sadzonym i surówką np. z buraczków albo białej rzodkwi; jajecznicę z cebulą, pieczarkami i serem żółtym i pieczywem mieszanym.
Po tym posiłku często mam właśnie czas i ochotę na przekąski. więc wtedy jem (ale nie codziennie!) głównie owoce, gorzką czekoladę albo lody, rzadko kawałek ciasta.
Tym 6 "posiłkiem" który niektórych tak zainteresował jest CZASAMI jeszcze kromka z warzywami i serem żółtym.
Więc, naprawdę to jest zła dieta??
Kwestia białka: jak wiadomo białko nie tylko jest w mięsie, ale też np. w nabiale, SOJI i roślinach strączkowych, których spożywam duże ilości. Staram się nie mieszać nabiału z posiłkami bogatymi w żelazo, bo ponoć zaburzają jego wchłanianie (tzn. wchłanianie żelaza niepochodzącego z mięsa). Od kiedy zmieniłam dietę na wegetariańską, czuję się tak dobrze, jak "nigdy wcześniej". Teraz mam dużo więcej energii, przestały mi wypadać włosy i łamać paznokcie, łapać kurcze, nie odczuwam żadnych bólów głowy ani nic w ten deseń.. Naprawdę czuję się dobrze.
Piję co najmniej 1,5l wody dziennie, 1-2 herbaty gorzkiej lub z łyżeczką cukru, ziółka wszelakie.
Tylko błagam nie piszcie mi, że przyczyną są jajka sadzone, ogórki konserwowe, tabliczka gorzkiej czekolady na tydzień, lody, czy łyżeczka cukry do herbaty.
Jeśli mam zmniejszyć liczbę posiłków to między którą a którą "głodować"??

Pozdrawiam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hormon wzrostu HGH testosteron

Następny temat

Kreatyna z odżywką, szybkie pytanie.

WHEY premium