SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tania dieta, założenie 15zł/dzień czyli 450 zł na miesiąc. Da się?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 189
Witam
Jak pisałem we wcześniejszym temacie, chciałem ułożyć sobie w miarę zdrową dietę pod kątem siłowni. Do tej pory na jedzenie schodzi mi 600-700 zł miesięcznie co jest dużym obciążeniem dla studenckiego portfela a wiadomo nie samą siłownią się żyję.

Chcę spróbować ułożyc w miarę tanią, zdrową dietę pod siłownie ale też należy pamiętać, że ćwiczę czysto amatorsko dla przyjemnośći aby nie być typowym studentem 185/70kg ale też nie w głowie mi zawody i minimalny bf. Ot tak dla zdrowia i bo lubię.

Narazie typowy studencik: wzrost 189cm, waga 83kg. Chciałbym jeść 3500-3700 kcal.

Propozycja 1:

1)owies 150g, rodzynki 40g, 2 jajka
2) pierś 150g, ryż 100g, warzywa oliwa 20ml
3)jw
4)jw
5) twaróg tłusty, rodzynki 40g, oliwa 30 ml

wychodzi: mięso 8zł, ryż 1,5 zł, rodzynki 0,8zł, twaróg 1,25zł, oliwa 0,7zł, owsiane 0,5zł, jajka 1zł, warzywa 1,5zł = 15, 25 zł/ dzień

wg potreningu.pl 3103 kcal 183 g białka 92 g tłuszczu 381 g węglowodanów czyli brakuje trochę kalorii, nie wiem może by wyrzucić pierś z ryżem i zamienić na placki owsiane np?

Propozycja 2:
1) owies 150g, rodzynki 40g, 2 jajka
2)Mielone z łopatki wieprz i wołowej KM Biedronka 160g, spaghetti durum 100g, warzywa 20ml oliwy
3)jw
4)jw
5) twaróg 125g, rodzynki 40g, oliwa 30ml

3536 kcal 181 g białka 147 g tłuszczu 370 g węglowodanów

koszt: też ok. 15 zł, kcal zadowalające z powodu mięsa mielonego z biedronki. Wiem, że lepsza byłaby sama wołowina ale wiadomo cena, a ten posiłek zawsze zjadam ze smakiem bo uwielbiam spaghetti.

Co mi się nie podoba to 3x dziennie ten samo posiłek, ale będę kure zamieniał właśnie ze spaghetti, dobra byłaby też np.

- ryba 150g, ryż 100g, kapusta kiszona albo frytki zamiast ryżu od czasu do czasu żeby się nie przejadło

Co o tym myślicie? Chetnie wysłucham Waszych sugestii itp?

Wiadomo też, że przekroczy się te 450 zł bo to przyprawy, koncentraty itp ale bedzie w każdym bądź razie taniej i zdrowiej niż do tej pory.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Chcesz jeść codziennie 90ml oliwy? Frytki dość słaby zamiennik lepiej ich wcale nie jeść.
Jeśli chodzi o dobre i tanie mięso mogę polecić biodrówkę. Jest to mięso z wieprzka, odchodzi od schabu. Mięso jest z kostką, ale nie jakąś dużą, a kg biodrówki można kupić za mniej niż 10zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 189
Nie 90 a 50, bo kuraka z warzywami robie 3 porcje na raz na patelni a potem podgrzewam tylko, także wychodzi 20ml na te 3 porcje.

Biodrówke napewno sprawdze. Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
straszna monotonia pamietaj czasem że jak zabraknie Ci na mieso lepiej wyrównać warzywami jak mas mało. Dodatkowo kupiłbym olej lniany nie ma tragedii w cenie z eurolenu. Masz jeszcze karkówkę od czasu do czasu ryby wrzucaj nawetwedzone

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 189
No wiadomo, że będę zmieniał mięsa i sposób przyrządzania bo tak to 2 tyg i mi się przeje. Chociaż np owsiane z rodzynkami na śniadanie wcinam z jakieś 3 miechy jak nie więcej dzień w dzień, czasem podjadam w ciągu dnia na szybko i mi się nie przejadły narazie.

A po co olej lniany? Jako zastępstwo dla oliwy z oliwek, czy dodatkowo do diety? Jak to widzisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
jako źródło wielonienasyconych w diecie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 16760 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68685
pewnie ze sie da nawet za 3stowy sie da trzeba tylko dobrze kombinowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1016 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41399
No trzy stówy to już chyba ciężko. Chyba, że mamy do czynienia z 60kg zawodnikiem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 16760 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68685
jak zaczniesz jechac na taniej kaszy jeczmiennej kupowac miecho na promo lub jechac na taniej wieprzowinie,to ogarnisz tak samo twarogi czy jaja na promo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
da się mniej. JA ze swoją dietką wychodzę ok 320zł/miech. Ryż sypki i twaróg rządzi ;D . Pozdro ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Jakie jesz mięso w tej diecie? Bo to ono stanowi największy koszt dzienny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny .

Wiecej