SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

taekwondo

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Fighter z działu Szatnia.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli chodzi o taekwondo to mam jedno zdanie. to jest wszystko bzdura, chyba ze ktos cwiczy juz kilkanascie lat , bo ostatnie wy***alem bombe takiemu kolesiowi to juz sie nie pozbieral, a cwiczy ponad 2 lata.

wirus
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojojoj może i jesteście mocni w piąchach ale fizyka to leży i kwiczy jak zażynana maciora. Pomyślcie co bardziej zaboli? Gdy was przejedzie TIR ważący 15 ton przy prędkości 100 km/h mający silnik 250 koni czy Nascar przy tej samej prędkości ale z silnikiem o mocy 750 koni. Otóż chodzi mi o to że to co potocznie jest nazywane siłą uderzenia ( w walkach ) w rzeczywistości nie jest siłą tylko pędem. Tak więc podam wam również wzór na pęd : p=m*v . No masa razy prędkość. To sprawia że bokser wagi ciężkiej wali mocniej niż piórkowej. W istocie masa jego łapy i jej prędkość oraz momęt pedu w czasie krętu ciała są większe niż u tego chuderlaka z piórkowej mimo że ten drugi wali łapą szybciej.
Jeśli nawet mniej wyciskasz i jesteś słabszy ale potrafisz lepiej rozpędzić swoją łapę niż analogiczny kolega ważący tyle samo ale wyciskający na klatę wiecej to po prostu walisz mocniej. I tyle.

lightening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to prawda ale w polaczeniu z silka mozna wiele zdzialac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
..ja jestm macho i niech kobiety mi....

moro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mają dobre techniki nożne, ale ręce takie sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
co Wy z tymi rekami jak rany Boga?
Utarl sie taki stereotyp, ze w TKD nie ma rak.
BZDURA!!!!
Chyba przekonanie co niektorych o bezuzytecznosci rak w TKD wzielo sie z ogladania WTFu na olimpiadzie. To w istocie wyglada tak, ze mozna sie porzygac.
Natomiast w ITF sprawa wyglada tak, ze czas poswiecany uderzeniom rekoma stanowi 40% czasu poswiecanego na trening ( w tym kopnieciom). Kopniecia cwiczy sie wiecej, bo sa po prostu trudniejsze do opanowania.
Ale rece cwiczy sie do wyrzygu ( a trenuje juz w drugiej sekcji i w obu bylo tak samo). Bardzo jest duzo cwiczen poszczegolych elementow ( np. lewy prosty, potem sparing na lewe proste - typowe zagrywki z treningu boksu), kontr bezposrednich i z obrony, cwiczen z tarczami itd. Mocno rowniez cwiczy sie uderzenia lokciami. Jest bardzo duzo sparingow na same rece.
Rece w TKD sa i beda, ja osobiscie ZAWSZE w walce daze do skrocenia dystansu i rozstrzygniecia dobrze ulokowanym sierpem lub uppercutem.
pozdrowienia
modo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wirus - a moze chcesz jeszcze sprawdzic skutecznosc taekwon-do? walczyles z jednym gosciem (pewnie niesamowity leszcz) i po jednej wygranej caly styl mieszasz z blotem? Chetnie zmieszalbym z blotem Ciebie w sparringu.

vasyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja Ciebie. A "techniki reczne" w tkd to zart.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA

Zmieniony przez - Boruta w dniu 2001-08-29 15:23:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6100
Techniki ręczne bite jak w walce sportowej sa słabe.Ale ćwiczone normalnie i wykonywane normalnie są ok.W TKD są i łokcie i uderzenia krawędziami dłoni, a na dodatek trzeba tymi technikami rozbijać deski.Jeżeli zejdziesz za plecy i walniesz krawędzią dłoni w kark lub tył głowy to skutek wiadomy.Tylko trzeba to ćwiczyć na treningach, np. jeden boksuje a drugi zchodzi za plecy i trafia piachą w nere a krawędzią dłoni w tył głowy.Jeszcze nie do końca wiem jak zchodzić i uderzać gościa wchodzącego w nogi, ale pokombinuję.

Jaca

Jaca

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja chodziłem na TKD ITF, ale miałem za***istego trenera (dawny wice mistrz świata kickboxingu) i on robił sparingi po których naprawdę można było się nauczyć walki w stójce (nie mówię o ćwiczeniu walk sportowych). Jednak takie podejście nie można nazwać czystm treningiem TKD. TKD ma z założenia słabe ręce (nawet na zawodach można uderzać tylko prostymi) a większość technik to kopnięcia.

Olek, [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jest jeszcze dung joomok,
poza tym na pewno nie jest tak ze przewazaja w walce nogi,
jak dla mnie przynajmniej ciezej jest wsadzic serie kopniec niz uderzen rekoma
i tak mi sie wydaje ze nie tylko mi! to chyba oczywiste ze rece sa szybsze! i najwiecej punktow leci wlasnie z akcji recznych,


moro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no i jeszcze jedno,
"tkd ma z zalozenia slabe rece"
tkd ma z zalozenia takie same rece jak nogi [i z zalozenia silne]

moro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krav maga

Następny temat

Fil z kobieta pokonujaca faceta na FTP

WHEY premium