SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szukam odpowiedniej dla mnie diety

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.

Może nie jestem kulturystą, ani nie śmigam 5razy w tygodniu na siłownie, ale uprawiam sport od kilku lat i zauważyłem, że odpowiednie żywienie jest bardzo ważne.

Chodze od dobrych kilunastu dni po tych forach i czytam przeróżne tematy na temat diet. Dalej jednak nie wiem jaką diete mam zastosować, bo co przypadek to jest trochę inna dieta, poza tym ludzie sprzeczają się co jest dobre a co nie, więc jedna osoba to co zachwali do druga zaraz zgnoi, przez to mam tylko jeszcze bardziej namieszane.

Żeby nie zabierać więcej czasu to podam może jakieś informacje.
Ukończone lat 16. Trenuje od ponad 5lat piłkę nożną. Częstotliwość treningów to wcześniej 7 razy w tygodniu, w wakacje, ferie i przerwy świateczne 14 razy w tygodniu, a od jakiegoś roku jest to również 6-7razy w tygodniu, rzadziej 5. Do tego mam 3jednostki wychowania fizycznego w szkole (poniedziałek, środa normalne zajecia, wtorek basen). do tego sobie wyskocze sobie od 1 do 3 razy na lodowisko/basen.

Moje pytanie brzmi: co jeść, w jakich ilościach to jeść, w jakich godzinach/odstępach. jedyne co mnie ogranicza pod tym względem to szkoła od 8:30 do 15-16 i treningi od 16 do 17:30-18. wtedy ciężko mi coś przygotować, ale zawsze mogę sobie coś wziąść do szkoły w te hermetyczne opakowania i wszamać na przerwie, ew. po szkole. bo pomiędzy szkołą a treningiem nie zdążam dojechać do domu.

Nie zależy mi na jakimś nabraniu masy, albo odchudzaniu się. Chce po prostu tak dobrać dietę, żeby spalić niepotrzebny tłuscz, czyli jednak zredukować tą niepotrzebną tkankę, ale niekoniecznie tracić przy tym wagę bo to miejsce chciałbym zapełnić tkanką mięśniową, aby móc się rozwijać fizycznie. Ostatnimi czasy próbowałem jakoś uciąc jedzenie ale to tylko poskutkowało tym, że spalałem mięśnie, a ta uciążliwa tkanka została tak jak była.

Jeżeli nie nadaje się na to forum ze względu na wiek, zainteresowania, cele czy też dyscypline to nie chcąc nikomu wadzić na tym forum proszę z góry o usunięcie tematu.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
szwagijer
Witam.


Nie zależy mi na jakimś nabraniu masy, albo odchudzaniu się. Chce po prostu tak dobrać dietę, żeby spalić niepotrzebny tłuscz, czyli jednak zredukować tą niepotrzebną tkankę, ale niekoniecznie tracić przy tym wagę bo to miejsce chciałbym zapełnić tkanką mięśniową



Tak więc na chwilę obecną Twoje kilkunastodniowe przeszukiwanie internetu zakończone jest całkowitą klęską.
Ale ułatwię Ci życie
https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety_cz.2-t821284.html
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety__start_str_2.-t523670.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na tym forum też bywałem, ale wszystko co znalazłem tyczyło się typowo robienia masy pod późniejszą rzeźbę lub czemuś podobnemu. A ja nie mogę być taki masywny bo musze dużo biegać wysokim tempem.

Dzięki za linki, jeden z tych tematów wydaje mi się, że widziałem i pare pkt zastosowałem ale to wciąż za mało..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACTIVLAB Mass Up ? Teraz, czy później ? Ta odzywka, czy inna ?

Następny temat

dieta,trening teraz odżywki ;)

Wiecej