SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztuki po wypadku, w domu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1313

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Cześć, czy ktoś wie, czy po 10 latach po wypadku i trepanacji czaszki moglbym wziąć się za sztuki walki w klubie? Jeśli nie, czy jest szansa na naukę chociaż podstaw Kung Fu w domu? Ps. Nie mam jak się skontaktować z lekarzem w najbliższym czasie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szczupo
Cześć, czy ktoś wie, czy po 10 latach [...] Nie mam jak się skontaktować z lekarzem w najbliższym czasie
Jeśli mogłeś poczekać 10 lat, to kilka dni czy tygodni nie powinno zrobić Tobie różnicy. Lepiej chyba, żeby odpowiedzialność za Twoje zdrowie wziął lekarz który Cię zbada i zapozna się z historią Twojej choroby niż my internetowi znawcy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
No tak, lecz złapałem zajawke i chciałbym zorientować się, ale dzięki Ci za odpowiedź, masz racje..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Zaznaczam na początku, nie jestem lekarzem. Zapytam jednak, czy trenowałeś lub też w jakiś inny sposób obciążałeś organizm wysiłkiem? Jeśli nie miałeś problemu z intensywnymi treningami to nie powinno też być problemu ze sztukami walki. Tym bardziej, że na początku jest tylko technika, a jeśli ewentualne sparingi, walki będą niebezpieczne to je sobie odpuścisz. Na początku radzę podejść do trenera, powiedzieć jaki masz problem i żeby w wypadku gdy źle się poczujesz po prostu przerwiesz trening. Niemniej polecam wizytę u lekarza, dobrego lekarza, który stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Trening siłowy od kilku miesięcy, wychowanie fizyczne w szkole, pilka na orliku itd normalnie. Myslalem nad tym, lecz pare osób powiedzialo ze bez sparingów mogę sobie pochodzić... Ze jest to bezsens ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Brak sparingów nie oznacza braku walki. My często wykonujemy delikatne, techniczne klepanki. Uderza się wtedy bardzo lekko i szybko. Takie ciosy nawet bezpośrednio w nos nie robią krzywdy. Aby jednak trenować w ten sposób potrzebni są doświadczeni partnerzy. Mam na sekcji gości, których ja klepię lekko, a oni odpowiadają j**nięciem. Wtedy zabawa się kończy, a zaczynamy prawie że walkę. Ponadto zależy jaka sztuka walki Cię interesuje. Np. w karate tradycyjnym sparingi nie są najważniejsze. Podobnie z kung fu. Mnogość technik w tych sportach pozwala trenować i walczyć bez uderzeń i kopnięć na głowę. Tak naprawdę typowe sparingi są najważniejsze jedynie w boksie i kickboxingu, k1. Większość tradycyjnych posiada rozbudowaną bazę kata i innych "układów". Jakie konkretnie sztuki walki Cię interesują?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SzK
...Np. w karate tradycyjnym sparingi nie są najważniejsze. Podobnie z kung fu...
Wydaje mi się, że najpierw należy określić jaki cel chce się osiągnąć przez trenowanie SW. Jeśli chodzi o rozwój duchowy, piękno ruchu, sprawność fizyczną, itd. to sparingi rzeczywiście nie są najważniejsze a nawet niekonieczne. Natomiast jeśli celem jest nauczenie się walczyć to sparingi są jednym z najważniejszych elementów.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Interesuje mnie Kung-Fu. Od razu mówię, ze nie chodzi mi o rozbijanie glow ludziom na imprezach, bicie sie w szkole czy jeszcze cos. Chodzi mi o poznanie tej sztuki, powoli zaglebiac sie w to. Chce rozwinąć umysł, panować nad emocjami itd. Poza tym nigdy nie chcialem być sztywny jak pal, a w tej sztuce gibkość to normalka, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
To w takim razie nie powinno być przeciwwskazań.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 33
Dzięki za odpowiedzi, trzymajcie się!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboxing w domu ( mocowanie tarczy )

Następny temat

Jaki klub Gdynia i okolice?

WHEY premium