SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szpagat

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Ćwicze szpagat co dzienie po 15 min. od miesiąca ile potrzeba czas żeby zrobic szpagat i czy wogule dobrze to robie, moze nie powinienem co dziennie?

"Siła woli to potęga!"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 980 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12873
wiesz to wszystko zalezy od genetyki i podatnosci na rozciaganie. Jednemu potrzebny jest miesiac innemu 2. A rozciegac sie powinienes codziennie to dobrze wpływa. Ja np jak cwiczyłem szpagat to w chodziełem do wanny pełnej gorącej wody (ale nie wrzątek aby sie nie poparzyc) i cwiczyłem gdzies przez 5-7 min tzw motylek (jezeli nie wiesz o czym mówie, to siadasz w wannie i podciągasz piety do tyłka a kolanami próbujesz dotknąć ziemi)W ciepłej wodzie sciegna szybciej sie rozgrzewaja i masz mniejsze ryzyko kontuzji.
Życze powodzenia

NiE mA oBiJaNiA cZaS sIę WzIąŚć Do PaKoWaNiA !

PZDRAWIAM. MrBUBU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
w liceum jak byli u mnie praktykanci (bylo to pewnie z 10 -10 lat wstecz) mowili ze dziennie trzeba poswiecic okolo 1h i po miesiacu powinno sie zrobic - teoretycznie!! oczywiscie, bo to tez zalezy od wieku im pozniej tym trudniej, najlepiej to zrobic za dzieciaka ale potem oczywiscie szansa tez jest.


pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest g**** prawda że w miesiąc rozciągniesz się do szpagatu.Aby w miesiąc się rozciągnąć musisz już mieć za sobą jakieś zaplecze pracy nad swoimi nogami.Do pożądnego rozciągania potrzebna jest pożądna rozgrzewka.Czyli takie które rozgrzeją twoje stawy(różnego rodzaju krążenia).Następnie rozgrzej ścięgna np: pokop sobie troszkę
tak abyś czuł że coś ćwiczyłeś (nie dopuść do tego abyś był
zimny tzn nierozgrzany).Potem zacznij rozjeżdzać się w rozkroku np na szmatach ajak rozciągasz się w pokoju na dywanie to polecam reklamówki (zrywki) ślizgasz się jak po maśle. Musisz rozciągać się na max(ale nie tak żeby się pozrywac!!).jeżeli czujesz że nie możesz-przestań.Staraj się rozciągać co raz dalej unikając bujania w dół i w górę.
Rozjędź się i odczekaj 30 sek w takiej pozycji. Rozlużnij się a następnie zrób to samo tylko że już dalej.
Po rozciąganiu się do turka przejdź do ćwiczeń do rozciągania szpagatu Tzw. "damskiego".Są to ćwiczenia typu siad płotkarski,siad prosty itp.A potem znowu rozjeżdżanie na szmatach.tak samo jak przy turku i w dwie strony.
POWODZENIA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
teoretycznie!!

pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 470 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2844
Codzienny stretchnig jest wskazany dla osob, ktore rozciagana sie juz jaks czas, ale nie dla poczatkujacych. Jesli chec zrobienia szpagatu "meczy" Cie od niedawna, to rozciagaj sie co dwa dni, a dopiero po jakims czasie przejdz do codziennych treningow. Na poczatek rozcoiagnij miesnie dwuglowe i przywodzicele: usiadz w jak najwiekszym rozkroku i poczyl sie w strone jednej nogi - kiedy poczujesz opor, nie poglebiaj sklonu, wytrzymaj chwile i powtorz sklon do drugiej nogi. Miesnie czworoglowe rozciagniesz poprzez odciaganie ugietej nogi w tyl. Stan, chwyc zgieta noge w kostce i pociagnij ja w strone posladkow, potem zrob to samo z druga noga. Powodzenia.
Poczytaj o szpagacie w dziale FITNESS.

Pozdrowienia,
Prince$$

Moderator *SPORTY OGÓLNOROZWOJOWE* & *FITNESS*

VISIT www.rallypl.com VISIT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 129
Vasyl pisales ze po dobrym rozgrzaniu zrobi szpagat meski oraz ze sie rozciaga codziennie przez 30 min.

Ze mna jest podobnie ;) - rozciagam sie wprawdzie duzo wiecej (2 razy dziennie po okolo godzinie) - ale moze mniej intensywnie albo jestem za stary ;) (25 lat) bo szpagatu nie udalo mi sie dotychczas zrobic. Tez brakuje mi duzo mniej do sznurka ;)

Mialem spytac o to co sadzicie o tym zeby siedziec w rozciagnietej pozycji okolo 20 min. lub wiecej - Czy moze to byc skuteczne?
Czy probowaliscie kiedys metody PNF ?

(Reklamowek tez kiedys probowalem ;) i bylo to chyba skuteczne - moze znow do tego powroce ? - Wiecie - dobry pomysl :) !!!)

pozdrawiam


Iras

Iras

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Irojek:"Ze mna jest podobnie ;) - rozciagam sie wprawdzie duzo wiecej (2 razy dziennie po okolo godzinie) - ale moze mniej intensywnie albo jestem za stary ;) (25 lat) bo szpagatu nie udalo mi sie dotychczas zrobic. Tez brakuje mi duzo mniej do sznurka ;) "
Chłopie!!!!!!!!
Ścięgna potrzebują odpoczynku! Za bardzo je forsujesz.
Powinieneś się rozciągać max 1 raz dziennie. Ja rozciągam się co dwa dni i jakoś puszcza. Kiedyś też robiłem jak ty ale zrezygnowałem gdy czułem się jakbym przepłynął atlantyk
na beczce.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 129
Hakadezet - chyba masz racje !! O ile pamietam dawniej tez rozciagalem sie dwa razy dziennie i po intensywnej rozgrzewce na dworze; efekty byly znacznie wieksze.
- Z tym codziennym rozciaganiem to cos mi sie uroilo czytajac te wszystkie opinie. Chyba jednak zaczne polegac na swoich wlasnych odczuciach. - Dzis zrobilem po staremu - bylo rewelka

pozdrawiam

Iras

Iras

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 257
Co do szpagatu i sznurka:
Rzeczywiscie, podstawa jest dobre rozgrzanie miesni i stawow. U mnie to jest tak, ze jesli na drugi lub trzeci dzien czuje bol w postaci zakwasow to znaczy ze mialem kiepska rozgrzewke, a jesli jest spoko to znaczy ze mialem dobra rozgrzewke.
W/g mnie najlepiej do szpagatu dojsc przez sznurek. Juz tlumacze- gdy nasze cialo jest juz rozgrzane i gotowe, siadamy w rozkroku i robimy naprawde lekkie sklony przyzwyczajajace miesnie do rozciagniecia. Pozniej troche mocniejsze (ale tez bez przesady). Nastepnie wstac i krazenia bioder i nog (nogi- podciagnac kolano do katu 90st do brzucha i wykonaywackrazenia wewnetrzne i zewn). A teraz czesc wlasciwa. Znowu siadamy w rozkroku i starajac sie utrzymac takie samo rozszerzenie nog probujemy znalezc sie w poz pionowej, na poczatku podtrzymujac sie rekoma. Teraz tylko "odstawic rece" na bok (nie podpierac sie) i starac utrzymac sie w tej pozycji tylko miesniami nog. Taka poz przez 20 sek.
Mowie wam, pomaga.
Szpagat wlasciwy to juz bedzie tylko rotacja tulowia.
ALE NIC NA SILE! ZNAJCIE WYTRZYMALOSC SWOICH MIESNI!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DO HANSA!

Następny temat

PŁYWANIE

WHEY premium