SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szkodliwy martwy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taaaa.Czy martwy ciąg(i klasyczny i na prostych nogach)tak bardzo szkodzi?Bo właśnie mi trener zwrócił uwagę żeby nie robić martwego bo będę kaleką(a robiłem dzisiaj na prostych nogach)
Co Wy na to?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cysiu moje zdanie jest takie - dlaczego nie robić jest to bardzo dobre ćw tak jak przysiady czy wiosłowanie sztangą wszystkie z tych ćw wymagają odpwiedniej techniki i skupienia ale są jaknajbardziej godne polecenia - poprostu robić

pozdrawiam

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
kaleka to on bedzie jak z takimi textami bedzie wyskakiwal , robic jak najbardziej, ale fakt ze technike trzeba miec, ja ten na prostych odpuszczam troche sie boje nie zawsze umiem prawidlowo wykonac no ale klasyczny to obowiazkowo

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam prosbe. Wrzuccie tu dokladny opis techniki przy martwym, bo chetnie bym go zaczal robic ale nie za bardzo wiem jak. Moze tez jakies zdejecia albo jakis ciekawy URL.



-----------------------------
This lonely word this troubled place
Then cold dead stars and empty space..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kazde cwiczenie moze zaszkodzic jak sie je zle robi, widocznie tak bylo w twojej sytuacji ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najważniejsza rzecz przy martwym to PROSTE plecy. nie rób 'kociego grzbietu'. pochylaj się na tyle głęboko, aby plecy były proste, poniżej pewnego położenia zaczynasz się garbić i może dojść do kontuzji. 'proste nogi' - ale nie do końca - muszą być lekko zgięte - zmniejsza się przez to napięcie między kręgami. i ostatnia rada, ale równie ważna jak pozostałe: ruch ma być KONTROLOWANY, tzn. powoli i z wyczuciem, żadnego szarpania. w którymś z flex'ów było kilka stron na ten temat, jak znajdę to zeskanuję i wrzucę na forum.

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Maniek!Witam.Dawno Cię nie widziałem.Technikę przy martwym mam dobrą.Prosiłem innego trenera żęby zwracał na mnie uwagę czy się właśnie m.in. nie garbie.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie proste nogi? Chyba ze przy SLDL (martwy na prostych nogach lub przy rzymskim.

Typowy martwy ciag to postawa do zludzenia przypominajaca przysiad (rzecz jasna z wiekszym pochyleniem do przodu) - zobaczcie jak to robia ciezarowcy przy rwaniu lub przy podrzucie.

bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Wiele krazy roznych opini na temat martwego ciagu.
Jedni mowia, ze jest szkodliwy i przeforsywuje kregoslup, drudzy natomiast zachwalaja.
Slyszy sie tez takie uwagi,ze robiac za mlodu martwy ciag, to na starosc sie bedzie mialo problemy z kregoslupem, zostanie sie kaleka itd...

I komu tu wierzyc ?
Moje zdanie jest takie: kazde cwiczenie wykonywane prawidlowo nie szkodzi kregoslupowi, lecz jeszcze pomaga,
gdzies slyszalem i jak narazie podtrzymuje te opinie, ze martwy ciag jest wyznacznikiem sily czlowieka, osobiscie jest to jedno moich ulubionych cwiczen.

Chcialbym jeszcze, zeby nieco starsi i bardziej doswiadczeni z kilkuletnim stazem w kulturystyce i sportach silowych wypowiedzieli sie na temat martwego ciagu.

Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja sam trenuje juz kilka lat i zawsze zachwalam martwy ciag jako podstawowe cwiczenie.
Co do szkodliwosci - wszystkie wieksze kontuzje plecow zrobilem przy innych cwiczeniach - nie przy martwym ciagu.
Nie uwazam aby byl niebezpieczny - jezeli sie tylko trzyma odpowiednich zalecen - tj. nie zgina sie plecow (szczegolnie w odcinku ledzwiowym), trzyma sie zawsze wysoko glowe i sie jest dobrze rozgrzanym.
I nie zalecam robienia ruchow negatywnych, super-slow.

To jest takze moje ulubione cwiczenie i zdecydowanie najlepszy test sily czlowieka.

bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
według mnie i nie tylko Twój trener miał rację .Martwego ciągu nie powinno sie ćwiczyć z bardzo dużymi ciężarami bo wysiądzie Ci krzyż (a wiesz że wtedy sie będziesz mógł pożegnać z siłownią).Niemniej jednak jest to ćwiczenie skuteczne i dobre .
Ćwicz je z małym lub średni obciążeniem ale nie przesadzaj

POZDRAWIAM

PAKUŚ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOGI

Następny temat

brzuch

WHEY premium