SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

swiezak18 / dziennik - masa i sila wg 15-10-5 autorstwa Wodyna -podsumowanie str25-26

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6319
EDIT:
PODSUMOWANIE PIERWSZYCH 3CH MIESIECY:
https://www.sfd.pl/-t460011-s25.html

**********************************************************



siemano

info

czesc, jestem Wojtek i mam 17 lat, jestem uzalezniony od roku

na powaznie, mam lekko ponad 17 lat i trenuje od 10 miesiecy . z tym ze 10 miechów to jest czysty trening, razem z przerwami regeneracyjnymi , zdrowotnymi itp wychodzi rok i jeden miesiąc.

zaczynalem mniej wiecej w listopadzie tamtego roku.
poczatki byly jak to u swiezaka : klata biceps, potem klata biceps plus dodatkowo klata biceps , a od swieta barki.

potem przerzuciłem sie na powiedzmy w miare ulozony split 4 dniowy.

trenowalem nim az odkrylem fbw , i jedno wiem ze do klasycznego splita nie wroce.

przewinelo sie fbw 5x5 plus 2 albo 3 zmodyfikowane plany.
ostatnio przez 4 tygodnie trenowalem planem Chada Waterburyego , ktory wyglada tak: http://img155.imageshack.us/my.php?image=chadjg8.jpg


3 tyg temu zdecydowalem sie na przerwe regenracyjna-kontuzjowo-swiateczna.
mialem pewne problemy z lokciami ( nie ze stawami ), cos jakby nadwyrezone zginacze lokci czy cos , ponadto w czasie treningow kilka miesiecy temu lekarz powiedzial ze mam mocno nadwyrezone przyczepy tricepsa , zacisnąłem zęby i cwiczylem dalej - przeszlo samo

co do problemow z lokciami zwrocilem sie o pomoc do Wodyna , wyjasnil/opisal/doradzil mi kilka rzeczy za co mu dziekuje.

za tydzien wracam na silownie, jak narazie dzisiaj zrobilem leciutkiego domatora zeby sie rozruszac i jak narazie nic nie boli. zobaczymy jak to bedzie na silowni.



aktualny plan

jak w tytule, po rozmowach mailowych z Wodynem zdecydowalem sie na 15-10-5 - wersja identyczna jak robi Hardened. licze na ciagla jak najwieksza progresje , a jak bedzie to zobaczymy.

generalnie plan przedstawia sie tak:

A.
1. wyciskanieleżąc plus jedna seria dociskania z +10 kg w stosunku do ostatniej serii z wl.

łączone z :
2. szrugsy ze sztangą cięzarem jw

superseria
3. wyciskanie szeroko od czubka głowy plus jedna seria dociskania z +10 kg w stosunku do cieżaru serii ostatniej
+
4. sciaganie drązka wyciagu gornego

5. wspięcia na palce ze sztangą na barkach - 1 seria 100 powtórzeń

seria składana - ta sama liczba powt i ciężar
6. unoszenie hantli bokiem
7. unoszenie w opadzie
8. podciąganie wzdluz ciala do brody

brzuch pomiędzy seriami składanymi na barki

superseria

9. prostowanie ramion na wyciągu
+
10. uginanie ramion na wyciągu

ćwiczenia 9 i 10 w tempie 4+4 sek.



B.
1. przysiady ze sztangą z przodu , plus jedna seria przysiadów ze sztanga z tyłu z ciezarem + 10 kg w stosunku do ostatniej serii siadow przednich
tutaj zobacze jak mi będa szly front squats - nigdy wczesniej ich nie robiłem

2. wspięcia na palce - 1 seria sztanga z przodu z ciezarem +10 kg z siadow przednich , 1 seria ze sztanga z tyłu z ciezarem +10 kg z siadow tylnych

3. martwy ciag

4. cięzkie uginanie nadgarstków podchwytem

5. ćwiczenia na brzuch


noi oczywiscie obowiazuje zasada przesuwania progresji ale nie bede o niej pisał, wszystko jest w arcie Wodyna.



cele, waga, wymiary, osiągi

celów nie stawiam sobie zadnych. byle powoli do przodu a będzie ok.


waga

kiedy 1 raz poszedłem na silownie waga wskazywala dokladnie 76.5 kg . zwykly suchar. przed przerwa 3 tygodnie temu pokazala 99. dzisiaj jest 102-103 , wkoncu swieta sa. generalnie wogole po mnie tej wagi nie widac, 'wina' wzrostu pewnie - prawie 190 cm.
jak widac w 10 miesiecy cwiczen zrobilem ~25 kg wagi, ale czysta masa miesniowa to nie jest


wymiary

nie bawie sie w mierzenie wymiarow. wogole, nawet z ciekawosci. nieznam popularnego "ile masz w bicu" .
znam tylko obwod uda. 2tyg temu poszedlem kupic jeansy no ale kazde za waskie w udach, w przymierzalni lezal metr krawiecki to zmierzylem z ciekawosci, pokazalo 76 cm, nie wiem czy to duzo czy malo.


osiagi

tytulem wstepu: jest marnie.
zaznaczam tez ze nigdy nie interesowalo mnie oszukiwanie, wyniki sa z pelnych powtorzen. tzn , nie robie odbijania od klatki , zadnego zarzucania , nie splycam przysiadow , nie wciagam na chama w mc jezeli kociak sie robi itp.


WL 90 kg.
jakos nigdy wyciskanie lezac nie bylo moim priorytetem , nawet moge powiedziec ze nie przykladalem sie za bardzo aby poprawic 'lawke' . stad taki a nie inny wynik, zobaczymy moze podczas 15-10-5 sie to zmieni.


Przysiad 150x2
wynik ten zrobiłem od 9.06.08 do 27.10.08 startujac od 75 kg.


Martwy ciąg 175 kg.
W mailu do Wodyna wkradla mi sie literowka , a wlasciwie 'cyfrowka' bo napisałem mu 165.
wynik ten tak samo zrobiony od 9.06.08 do 05.11.08. tutaj startowalem z 90 kg.



dieta
jem ponad zapotrzebowanie i tyle. nie bawie sie w liczenie kalorii ani tym bardziej scisla rozpiske diety. jem duzo i koniec


fotki

fotki jakie sa takie sa, jakosc srednia bo z telefonu, wiecej niz 3 fotki nie mam.



1. sprzed jakis 3 tygodni.





2. podczas przerwy regeneracyjnej , sprzed kilku dni





3. tez podczas przerwy





to by było na tyle, zapraszam do komentowania, sledzenia.

pozdr


Zmieniony przez - swiezak18 w dniu 2008-12-27 20:45:15

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2008-12-27 22:42:41

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2008-12-27 22:44:44

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-04-06 16:54:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
rok to jeszcze nie uzalenienie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
pierwsza fotka ma zly adres, podaj wlasciwy to edytuje

w dziale nasze zdjecia jest podwieszony temat jak wklejac fotki i filmiki

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6319
zly adres ? mi sie otwiera normalnie.

ale uploadowalem jeszcze raz:
http://img181.imageshack.us/my.php?image=aaaada6.jpg

faktycznie , zapomialem o przycisku 'fotka z netu', jak mozesz edytowac to poprosze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
przedtem 2 razy probowalem i wyswietlalo sie wszystko oprocz obrazka


edytowalem posta wiec teraz widac fotki

ale obczaj temat "wklejania"

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6319
dzięki, z tematem z dzialu nasze zdjęcia juz sie zapoznalem, teraz wszystko gra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście będę wpadał

Trochę fatu jest, ale ogólnie ok

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1109 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20019
76cm w udzie i masz 17 lat?! Nie wierze puki nie zobaczę. Daj zdjęcie nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6319
czyli te 76 to jednak duzo
jak zakupie metr krawiecki to dam wraz z nim zdj zeby nie bylo zbednego gadania

poza tym nie zalezy mi zebys wierzyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
hmmm

jesli to bylo pod rozmiar spodni to mozliwe ze bylo zawyzone przez osobe mierzaca udo

juz pare razy widzialem takie akcje

przykladowo jesli masz 120 w klacie to marynarke kupuj [bo ja wiem/] ze 130cm

spodnie powinne miec ngawki wieksze niz rzeczywisty rozmiaruda

76 w udzie ... Jarot09 [tez lat] ma nawet wiecej , Balduran[16 lat] ma podobnie ale oni maja wzrost w okolicach 190 [tak jak i swiezak18]

ja mam mierne 72,5 przy 175cm wzrostu

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1579 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9647
To nie takie mierne Wodyn
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc

Następny temat

pytanie :) trening

WHEY premium