SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

swid0ka/redukcja Moja waga to 162 kg. Zejde do 95. Nie wierzysz? Nie wchodz.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 796
Witam wszystkich, z tej strony kaleka swid0ka.

Sam nie potrafię sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Jak Ty do cholery dopuściłeś się do takiego stanu?! Mam 22 lata, studiuje dziennie Budownictwo. Od małego szczyla nie potrafiłem się pohamować z jedzeniem, jadłem dosłownie wszystko co mi nie uciekło na drzewo. Zawsze byłem większy niż rówieśnicy ale prawdziwa eksplozja otyłości nastąpiła po wyjeździe na studia i diecie opartej na kebabie i coli.
Ale to nie miejsce i pora na użalanie się nad sobą tylko czas na to aby poważniej zacząć zmieniać świat dookoła siebie poprzez zmianę samego siebie.

W moje życie z dniem 17.01.2012 wprowadziłem dosyć rygorystyczną dietę dzięki której w miesiąc spadłem jakieś 10 kilogramów. Na siłownie zacząłem uczęszczać od początku listopada ale od pamiętnego siedemnastego stycznia zacząłem tam ćwiczyć z jakimkolwiek planem treningowym - w moim przypadku nawet nie myślałem przez chwilę o lepszych wynikach w wyciskaniu tylko o maksymalnym poceniu się. Ćwiczę w bluzie, to dobrze czy źle?

Teraz pora na trochę wiadomości stricte odnoszących się do mojego wyglądu:

Wiek 22 lata, skończone 09.09.2012
Waga: 162 kilogramy
Wzrost 190 cm
Obwody: Nie mierzyłem
Zdjęcia mam nadzieję, że wrzucę jeszcze dzisiaj jeśli ogarne problem z aparatem.

Trening:
Pierwszą czynnością jaką wykonuję po wejściu na siłownie to rowerek stacjonarny, na początku starałem się równym tempem jeździć powiedzmy 30 minut i z treningu na trening zwiększać obciążenie ( na samym początku potrafiłem przejechać tylko 5 - 7 minut! )teraz robię dziesięciominutowy interwał 8 sekund pełnej mocy i 12 sekund 70 % mocy. Następnie ćwiczyłem poszczególne partie dzieląc każdy dzien na osobną - to chyba moj największy błąd prawda? Od dnia dzisiejszego mam zamiar robić dwa interwały na rowerze przeplatane ergometrem (nie wiem ile dam rade na nim "przepłynąć") do tego dodałbym trening siłowy ale nie wiem jaki. Myślałem o klasycznym martwym ciągu, wyciskaniu sztangi na poziomej ławce i tutaj kończą się moje pomysły na obciążanie większej ilośći mięśni sporymi ciężarami co podobno sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej także z tego miejsca apeluję o pomoc w ułożeniu treningu. Pamiętajcie jednak że przy mojej wadze jestem po prostu kaleką ale będe systematycznie odpowiadał na Wasze propozycje opisując czy jestem w stanie wykonać dane ćwiczenie. Trenuję 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku.

Dieta:
Jestem miłośnikiem piersi z kurczaka w każdej formie i to chyba będzie największym sprzymierzeńcem podczas balansowania diety. Podczas ostantniego miesiąca wyglądało to następująco:

Śniadanie:
dwa jajka gotowane na twardo + dwa malutkie kawałki chleba razowego

Obiad:
około 200 gram fileta z kurczaka plus warzywa świeże bądź mrożone, wszystko w jednym garnku gotowane na parze

Kolacja po treningu:
najczęściej to samo co na śniadanie

Bilans kaloryczny to około 1200 kalorii.

Jak pisałem wyżej zdjęcia wrzucę jeszcze dzisiaj ale ostrzegam, to nie jest miły widok. Proszę o pomoc głównie w zakresie doboru treningu, w zakresie motywacji oraz co dziennego sprawdzenia mnie. Może ten post jest trochę chaotyczny ale mam zamiar się poprawiać z każdym napisanym.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za okazaną pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 192 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2623
Na takiego kolosa to raczej 1200 kalori to za mało :) Zaraz zaczną się jakieś komplikacje dorzuć jeszcze troche posiłków bo 3 to zdecydowanie za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1730
No bardzo mało ; ) Zaraz zaczną pisać, że na takiej diecie daleko nie pociągniesz itp. itd. Sam chciałem jechać na takiej diecie 1000 kalorii ale to mija sie z celem ;p Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia, będę wpadał ; >
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam będę wpadał, ogarnij dietę bo to istna głodówka a z odchudzaniem nie ma nic wspólnego poczytaj posty podwieszone w dziale odżywianie pzdr/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 796
Tak to wyglada na dzien dzisiejszy. Spadam na trening.










Zmieniony przez - swid0ka w dniu 2012-02-20 16:16:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Duuużo pracy przed Tobą...

Teraz lecę na trening, ale wpadnę wieczorem i pomogę Ci wszystko ogarnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1205
Fajnie, że się w końcu zdecydowałeś coś z tym fantem zrobic. Trzymam kciuki i pamiętaj, że systematycznośc to podstawa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 232 Wiek 5 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7934
racja, nie wygląda to za ciekawie, ale dasz rade, powoli bo powoli ale ogarniesz

POWODZENIA!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 796
Dzisiaj na treningu z racji, że byłem dosyć ograniczony czasowo sprawy wyglądały następująco:

10 minut interwału na rowerze (8sekund na 100% 12 sekund na 60% - 70%)
1000 metrów na ergometrze (czas 4:02)
10 minut interwału
700 metrów na ergometrze

Po tym szczerze mówiąc aż kręciło mi się w głowie.

Następnie zrobiłem trzy serie wyciskania na barki (ciężar na jedną rękę)
1 seria 12 powtórzeń 10kg
2 seria 10 powtórzeń 20kg
3 seria 8 powtórzeń 25 kg

I po tym niestety musiałem kończyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie powinieneś teraz dawać z siebie cały czas 100 %- naprawdę nie potrzeba nam, żebyś zszedł na zawał.
Dlatego też na razie darowałbym sobie interwały.

Jak się czujesz ze stawami? Dawałbyś radę robić marsze, czy zostają tylko przyrządy?

Co do treningu- ja bym proponował Ci jakiś podstawowy trening całościowy, 3x w tygodniu typu (chyba, że byśmy robili 4 razy i każdy zestaw razy 2- ale najpierw zacznijmy od mniejszego obciążenia):

A (wszystko robimy z zapasem)
Przysiad 5x8-10 powtórzeń
Wyciskanie Leżąc 5x8-10 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 5x8-10 powtórzeń
Biceps 4 serie 10 powtórzeń

B
Martwy ciąg 5x-8-10
Wyciskanie żołnierskie 5x8-10
Brzuch na maszynie 3-4 serie 10 powtórzeń
Triceps na maszynie.

Nie jest to idealny plan, ale nie dawałbym Ci na razie żadnych dynamicznych ćwiczeń, ani pompek na poręczach czy podciągań- tu masa stoi na przeszkodzie. Zacząłbym od małych ciężarów, na których czujesz się komfortowo i zwiększał o 2,5 kg- 5 kg, zawsze mając zapas powtórzeń.



Co do diety-
proponowałbym Ci jednak zwiększenie kaloryczności. Chudnąć będziesz i na 3 tysiącach kalorii. Robiłbym to stopniowo- to jest dodawał tygodniowo po 400 kalorii, żeby znowu nie szokować organizmu. Brakujące kalorie uzupełniałbym tłuszczami (tłuszcze są Twoim sprzymierzeńcem, a węglowodany wrogiem)- tłuste ryby, orzechy włoskie, oliwa z oliwek, olej lniany, tłusty ser biały.

Nie wiem jak u Ciebie wygląda profil krwi (między innymi cholesterol i insulina) ? Robiłeś jakieś badania?

Produktów skrobiowych używałbym tylko przed i po treningu i to też w ograniczonych dawkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 796
Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.

Pandarek - choć jestem ekstremalnie otyły to daję radę wykonywać sporo ćwiczeń. Potraktowałeś mnie aż nadto kalecznie, brzuchów bez maszyny robię 4 serie po 25 i jakoś daję radę. Z tymi interwałami jest tak, że jakbym nie dołożył dzisiaj drugiego ergometru to nie byłoby problemu z głową choć muszę przyznać, że już przed nim byłem bardzo zmęczony. Wydaje mi się, że powinienem zaatakować samego siebie takim właśnie wstrząsem wysiłkowym. Choć ważę zdecydowanie za dużo i pewnie tego nie widać całe moje życie kręci się wokół sportu więc osiągi mam na prawde zacne jak na taka sylwetkę ( o ile to w ogóle można nazwać sylwetką)

Co do diety to nie czuję się jakoś niewyobrażalnie źle przyjmując tak małą ilość kalorii. Kiedy robie się bardzo głodny aplikuję sobie marchew czy jakiś owoc aby w jakimś stopniu oszukać żołądek. Myślę, że na tej kaloryczności pozostanę tylko może doradzicie coś innego oprócz fileta z kurczaka co ma znikomą ilość węglowodanów a można się tym najeść?

Pozdrawiam, Swid0ka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Masa i ogólnie do wakacji, detale do oceny,

Następny temat

Plan fbw na ocene.

WHEY premium