SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sutki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 160
Witam, mam powazny problem.
mam 83kg 172cm i mam grube cycki chciałbym to zmienić, miesiąc temu na dwa tygodnie odłożyłem słodycze(czasami zjem, zdaża mi się w tygodniu zjeść 5 cukierków albo jednego batona) i wszelkie fast foody, dołożyłem do tego cardio 15min mel b. Schudłem 5kg z 87 na 83. do tej pory waga jest taka sama, lecz jestem zawiedziony ponieważ z brzucha, nóg widać mega efekty, a z tych problemowych cycków nic nie schodzi... Teraz przez dwa tygodnie ćwiczę z hantlami (biceps,triceps,klatka. na każdą partię daje dwa dni regeneracji, a w niedziele w ogóle nie ćwicze) ale i tak moim jedynym problemem są własnie te sutki. zalączam zdjecie. proszę o pomoc! co mam jeszcze zrobić, czy mam kupić jakieś odżywki czy coś? moja szacunkowa tkanka tłuszczowa wynosi 23.9%.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W Twoim wypadku warto byłoby na początku wykonać badania hormonalne:

- testosteron wolny oraz całkowity,
- prolaktyna,
- estradiol,
- progesteron,
- LH,
- FSH,
- TSH,
-Ft3, Ft4,
- kortyzol.

A także dobrze byłoby, abyś wykonał badanie piersi, czy nie ma w nich guzków. Dobrze, aby lekarz stwierdził, czy to ginekomastia, czy lipomastia. Jeśli nie ma guzków, to redukcja dalsza jest jak najbardziej wskazana. Warto, abyś zabrał się do tego odpowiednio, zatem:

- wylicz zapotrzebowanie z tego wzoru: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html, ujmij 300kcal na początek i obserwuj swoje obwody,
- w dziale Odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html dostaniesz szereg informacji jak układać dietę, w razie pytań moderatorzy i doradcy na pewno Ci pomogą,
- korzystaj z tych produktów spożywczych: źródła węglowodanów: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html, źródła białka: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1, źródła tłuszczy: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1,
- sypiaj około 7-8h,
- pamiętaj o regeneracji,
- wdrąż na stałe 3-4 sesje treningu siłowego w tygodniu, jeśli miałbyś pytania na temat treningu warto, abyś wstąpił do działu Trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html, tam moderatorzy oraz doradcy pomogą Ci ewentualnie pozmieniać Twój obecny,
wypijaj 2-3 litry wody dziennie.

Jeśli wdrążysz odpowiednią aktywność fizyczną i będziesz odpowiednio się odżywiał, na pewno Twoja sylwetka się poprawi, nawet w newralgicznych dla Ciebie miejscach. Jeśli natomiast okaże się, że jesteś chory, na pewno lekarz poprowadzi Cię i ewentualnie zaleci środku farmakologiczne.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17483
robiles jakiekolwiek badania? hormony, tarczyca?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
leć kolego do lekarza. Trzeba sporo rzeczy przebadać, ale to już się kwalifikuje głównie do cięcia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 160
@makigcjanin nie robiłem żadnych badań z tym związanych.
@WnMPapa takie cięcie to wiąże się z dużymi kosztami ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 160
i jeszcze pytanie, z takim czymś do jakiego lekarza mam się kierować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg mnie pierwszy to endokrynolog- przebada wszystkie hormony
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 433
uuuuu bez lekarza się nie obejdzie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Lekarz musi wykonać badania i zobaczyć co jest nie tak z hormonami, bo coś jest na pewno. Sam wysoki poziom tkanki tłuszczowej tutaj nie jest powodem problemu.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Trzeba wykonać badania hormonów + usg .
Najlepiej skontaktować się z poradnia endokrynologiczna .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Z reguły ciężko jest określić po zdjęciu, czy problem dotyczy lipomastii, czy może ginekomastii. Tutaj wydaje się jednak, że tkanki gruczołowej jest sporo.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Do lekarza endo a potem na wycięcie, na 90% widać że to ginekomastia którą spokojnie na fundusz wytniesz.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Watpliwosci Co do posilkow

Następny temat

Prośba o dietę na danych makro. Moja odpada.

WHEY premium