SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

surówka z kapusty czerwonej i chrzanu

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955


Witam :] przedstawiam prosty przepis na dobrą suróweczkę, ktora moze stanowić dodatek do ryżu i mięcha, czy tam innego żarełka


na początek składniki :
1 główka czerwonej kapusty
1 cebula, mozna więcej jak ktoś lubi, ale lepiej nie przesadzać :P
1 pęczek szczypiorku (niekonieczny)
2 jabłka
1 mały słoik chrzanu (można mniej, ja robiłem chyba z 3/4 słoiczka i była good)
1 mały jogurt naturalny
2 łyżki majonezu
sok z 1 cytryny
przyprawy (sól, pieprz, ewentualnie coś jeszcze)

Wykonanie :
Kapuche oczyszczamy i ścieramy na tarce o grubych oczkach, następnie skrapiamy sokiem z cytryny. Cebulę i szczypiorek drobno siekamy. Jabłka obrane ze skórki ścieramy na tarce również o grubych oczkach. Jogurcik, majonez i chrzan mieszamy i dodajemy do reszty składników. Dokładnie mieszamy i przyprawiamy wedle uznania. Dobrze wymieszaną sałatke pozostaje już tylko zdegustować i przełożyć do jakiejś salaterki.

Wartości :
- nie wiem ile kapucha waży, przyjąłem 0,5kg, jeśli ktoś wie to niech mnie poprawi :P

a więc z tego co wyliczyłem :
B- ok 25g
T- ok 25g
WW- ok 80-90g
błonnik- ok 30g
i to są przybliżone wartości odżywcze całości mieszanki

smacznego!

--== GAINER TEAM ==--

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 32 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 460
Hehe obie suróweczki znam dobrze z domowej kuchni. obie polecam, osobiście preferuję z kapustką kiszoną, można ją dorzucać do kanapeczek itp. pychota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 546
Ciekawa ta surówka, zupełnia inna niż się spodziewałem. Wręcz powiedziałbym że rozpustna. To ja zaraz dodam przepis na moją :)

What doesn't kill you makes you stronger!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
Moja mama robi czerwoną kapustę z cebulką, oliwą, odrobiną octu, pieprzu i soli. I to chyba moja ulubiona surówka obiadowa :) Ewentualnie do tego fasolka w masełku i bułce tartej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 546

https://www.sfd.pl/Surówka_z_czerwonej_kapusty_-_LOW_CARB_i_LOW_FAT-t481336.html

Ciekawe te Wasze przepisy, w sumie mało znam dań z czerowną kapustą więc jeśli jakieś jeszcze znacie to podajcie koniecznie

What doesn't kill you makes you stronger!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
no cóż, może i rozpustna, ale myśle że bez majonezu i jabłek spokojnie mozna się obejśc, czzyli wyszłoby coś w stylu Twojej ;)

dodam za chwilke jeszcze jeden przepis z kapusty kiszonej, nie wiem na ile to prawda, ale słyszałem że taka kapucha jest zdrowa (pewnie ze względu na wysoką zawartość witaminki C), tak czy siak zaraz to napiszę

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955


i oto ona :P

składniki :
kapusta kiszona 0,5kg
marchewka - 2 sztuki
cebula - 1 sztuka
oliwa z oliwek - 2 łyżeczki (niekonieczne)
przyprawy (sól, pieprz)

wykonanie :
Kapustę kiszoną poszatkować na drobno, marchewki zetrzeć na drobnym tarku, cebule pokroić w kostkę, zmieszać wszystko, dodac oliwy i przypraw.
Et Voila! Suróweczka na kilka najbliższych dni gotowa

wartości odżywcze (w nawiasie bez oliwy) :
B - 7,5g
T - 11,5g (1,5g)
WW - 16,8g
kcal - 200 (110)
błonnik - ok 16g

zapraszam do spróbowania

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 546
Klasyczna właściwie :)
Tylko że też sporo węgli - w ogóle bardzo marchewkowa :)
Rozpustnie carbon91
ja to znam tą surówke z samej kapusty i jeden marchewki, ale fakt że bywa troche sucha

What doesn't kill you makes you stronger!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 546
jakie jeszcze suróweczki robisz sobie??
Ja surówke z pora ( albo jak Poznaniacy mówią z pory )
z jabłkiem i śmietaną.
Oczywiście żeby była zdrowiej to używamy jogurtu, zaraz wrzuce cały przepis na stronke główną
O właśnie może wrzuce troche więcej przepisów na surówki :)

What doesn't kill you makes you stronger!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
KAN87:
jak się podzieli na 4-5 porcji to wcale nie jest tam niczego dużo ;) no chyba że ktoś jest na redukcji, to wtedy można narzekać hehe, albo jak wcina pół kilo takiej mieszanki do obiadu
ja jem surówki tylko do smaku, 1 lub 2 razy dziennie, zalezy kiedy mam mięcho i nie traktuje ich jako źródła energii jako że jem ich bardzo mało, raczej jako uzupełnienie witamin, no ale masa to masa i te dodatkowe 3-4g wegli nie robi mi żadnej różnicy

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
aj sorki za 2 post, ale zapomniałem w tamtym dopisać
a co do surówek innych to jeszcze używam kapusty pekińskiej i marchewki + jakiś jogurcik, albo nawet zetrę sobie na tarku z 1 marchewę i dodam jogurtu i też da radę
czasami też mama coś ciekawego zrobi, jak będe coś miał ciekawego to pykne fotke i wrzucę do Twojego tematu wraz z przepisem

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 901
marchew plus chrzan tez calkiem niezle pasuje... ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pasta jajeczno-rybna

Następny temat

Słodkie śniadania!!! (baza -nabiał +otręby)

WHEY premium