SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

student na stancji - jak jeść zdrowo i smacznie ;)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
witam wszystkich!
domyślam się że wielu ludzi - nie tylko studentów na codzień boryka się z pewnym problemem - który notabene sam miałem...
otóż często zawaleni zajęciami, nie tylko tymi związanymi z uczelnią czy też pracą nie mam czasu nie tyle na trzymanie diety co - UGOTOWANIE TEGO CO JEŚĆ POWINNIŚMY :)
oczywiście można ugotować w poniedziałek obiad na najbliższe 2-3 dni ale - nie zawsze to nam pasuje ;)

za pomysł dzięki któremu ja ten problem rozwiązałem wdzięczny jestem mojej babci :P
otóż pomocna może być "pasteryzacja" :)

jestem pewny że każdy wie na czym ona polega - do słoików wkładamy to co chcemy akurat jeść (no cóż - najłatwiej i najpewniej pasteryzuje się gulasze/zupy/ew gotowaną pierś z kurczaka - ze względu na możliwość umieszczenia cieczy w słoiczku)
ale zgodnie z informacjami od "starszyzny" można zapasteryzować nawet pieczoną pierś o ile doda się trochę bulionu na samo dno słoika (powiedzmy 1/4 :) )

następnie słoiki z żarciem należy dokładnie zakręcić, upewniając się że są DOBRZE ZAKRĘCONE i wtsawić (gdy ich zawatość jest już zimna) do garnka z zimną wodą siegającą 2/3 wysokośći słoika (mniej więcej)
na dno garnka można położyć jakąś szmatkę, na wszelki wypadek...
następnie czekamy aż zacznie gotować się woda w garnku, odczekujemy około 10 minut, wyłączamy gaz i czekamy aż woda wystygnie... proces powtarzamy jeszcze 2 razy (zupy pasteryzuje się na 2razy:P)

jakie są zalety takiego czegoś?
w jeden dzień można przygotować posiłki nawet na 10-15 dni... słoiki o ile nie postawi się je na słońcu - nie muszą leżeć w lodówce-pasteryzowane mięso się nie psuje - co jest dobre przy małych lodówkach na stancji...

przed pasteryzacją
pierś gotowana i duszona w sosie pomidorowym:



po pasteryzacji ;P





uznałem że nawet jeśli z tego skorzysta tylko jedna osoba na całym forum to i tak jakiś progres w moim wykonaniu ;) ;)


Zmieniony przez - dawidowicz w dniu 2009-09-30 13:38:43

:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16481
Fajne.

Wypróbuje

: >

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
P4TR Nr.1 I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3702 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 73756
Też wypróbuje, do szkoły wezmę słoik, a w bufecie niech mi babka podgrzeje go zaraz :D

Iron Horse Series Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2106 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39511
Nie jestem studentem juz od dawna, ale to niezmienia faktu, ze przewaznie brakuje mi czasu, zeby przygotowac porzadne zarcie. W zwiazku z tym sog sie nalezy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Patent może i dobry, ale wątpię czy 15 dniowe mięso będzie smaczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
będzie takie jakie sobie upichcisz...
z tego co wiem to gulasz i 2 miesiace mozna trzymac;)
mi smakuje - nie wiem jak Tobie;)
proponuję zaryzykować i wtedy ocenisz;)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 101 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6470
jest dobre bo sam tak trzymałem mięso i nawet dłużej tylko, że w lodówce

I can be better :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752
no to tak jak dopisałem ;)
ja trzymałem poza i jakoś smaku ani nic nie straciło;)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1388
czyli opowiadania o "jajecznicy studenckiej" i "kanapce o zapachu szynki" mozna wlozyc miedzy bajki ? ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5049 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31752

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb typu KR-IRL

Wiecej