SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

strzela mi w mostku/ból mostka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czasem zdarzało mi się, że bolało mnie nad mostkiem - ale po małym rozruchu i lekkim rozciągnięciu następował "strzał" i było ok..
strzał - jak czasem w kręgosłupie kręgi się ustawiają..

przez 3 tyg nie ćwiczyłem i dziś przed treningiem (przy rozgrzewce) lekko się wygiąłem w tył (stojąc) i jak wróciłem "do pionu" to zaczęło mnie boleć.. w miejscu - od mostka w górę - do obojczyka (tak lekko wystająca kość nad mostkiem - to chyba łączenie żeber)..

bolało przy: pozycji "najszersze grzbietu przodem", podsiąganiu w szerokim na chwycie - na drążku i przy spięciach.. i przy głębokim oddychaniu.. przy ćwiczeniach/ruchach gdzie klatka piersiowa się napina (ale nie przy pompkach)..

wiecie jak rozciągnąć klatkę piersiową? poza mięśniami - chodzi o to, żeby żebra sięjakośrozluźniły.. nie wiem jak to nazwać.. może ktośz was miał coś takiego.

czasem pomagało zrobienie "spięcia" i przytrzymania w największym skurczu - strzyknęło i było ok.. czasem odchylenie do tyłu w zwisie na drążku.
dziś - odchyliłem berki do tyłu i trochęopmogło. lekkie strzyknięcie i ból nieco ustąpił..

planujęna noc posmarować się maścią rozgrzewającą. może przez noc się rozluźnię i wszystko wróci do normy - oby!

może doradzicie jakieś pozycje z jogi - które będą mi pomocne..


ps
jaki lekarz zajmuje sięsprawami kości - ortopeda? czy on tylko kończynami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witaj


Przyczyn bólu może być naprawdę wiele i ciężko cokolwiek doradzić przez internet. Możliwe, iż problemem jest wada postawy bądź przeciążenie kręgosłupa piersiowego. To ostatnie powstaje na skutek nie odpowiedniej pozycji ciała przy ćwiczeniach bądź podczas codziennych czynnościach takich jak siedzenie.


Kręgosłup jest bardzo złożoną konstrukcją i dla jego bezpieczeństwa powinniśmy dbać, by zachowywać naturalne krzywizny-szczególnie przy wysiłku fizycznym.
Przykładem może być martwy ciąg, gdzie dolny odcinek pleców winien być w lekkim łuku zaś głowa tworzyć przedłużenie tułowia-tzw. podwójny podbródek. W celu lepszej stabilizacji należy napiąć mięśnie brzucha. Pomocne tu jest oddychanie przeponą. Tylko taka pozycja gwarantuje bezpieczeństwo.

Podczas siedzenia powinniśmy de facto mieć podobną pozycję, tyle że wystarczy minimalne napięcie brzucha (jak donoszą niektóre źródła 20%).


Jeśli ból nie ustępuje to znaczy, że masz jakąs patologie i powinieneś zasięgnąc rady u specjalisty. Leki przeciwbólowe nic tutaj nie zmienią, bo likwidują objawy a nie przyczynę.








„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziekujęza szybką interwencję!
przestudiuję i ewentualnie dopytam!

wielkie dzięki - niestety nie mogę dać soga, bo już w tym dziale Ci go dałem..

pozdro!

WIĘC TAK:
stawiam n zbyt małe rozciągnięcie tych przyczepów/ścięgien czy chrząstek przy mostku.. spróbuję więcej się rozciągać, odpuszczę ćwiczenia, przy których czuję ból.. może same rozciąganie z rozgrzewką zostawię..

jakiś czas nie ćwiczyłem - możliwe, że się zastałem.. wady postawy - mam "okrągłe plecy" a w pierwszym linku o tym buło i o przykurczach mięśni piersiowych..

możecie polecić jakieśćwiczenia bez obciążenia?
zwisy na drążku
pompki
kobra
kotki

co jeszcze?

Zmieniony przez - mieszko00 w dniu 2007-07-05 21:06:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Czytając Twoje objawy przyszyły mi do głowy okrągłe plecy. W pierwszym linku podanym przez krzykacza masz moje wypowiedzi na temat bólu, które być może były właśnie tym spowodowane.
Dodatkowo pod adresem http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=jkl masz książkę "Bóle kręgosłupa - R. Zauner.pdf". W niej masz opis co z tym można robić (tak jakby w dwóch częściach).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no właśnie!

już ściągam!
dziękuję za pomoc!

ból nieco zelżał, więc lekarza odpuszczam, ale gdyby powrócił to pójdę..

a tutaj już konkretnie o mojej sprawie:
https://www.sfd.pl/okrągłe_plecy_25-latek_-_da_się_coś_zrobić_-t341167.html

Zmieniony przez - mieszko00 w dniu 2007-07-06 14:49:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bóleee stwaów!!!!!!

Następny temat

Strzelające biodro, dysplazja stawu biodrowego czy cos innego...?

Wiecej