SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

street workout/kalistenika jak zacząć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22979

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

męzczyzna

Wiek

14 lat

Waga

75-77kg

Wzrost

173cm

Cel treningowy

wykonywanie takich ćwiczeń i posiadanie takiego umięśnienia jak gość o nazwie Hannibal for King,poprawa kondycji,schudnięcie

Staż treningowy na siłowni

4-5 miesięcy,ale w domu i to bez programu,prawie codziennie kilka podniesień sztangielek,pompek,dipsów i podciagniec sie na drążku

Uprawiane inne sporty

zapasy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantle,drążek,

Dieta

jem wszystko co chce

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

w 1 roku życia operacja serca (VSD),ale lekarz powiedizał że jest bardzo dobrze i moge cwiczyc tak jak inni

Zażywane suplementy

kiedyś białko serwatkowe Whey 100 firmy Trec Nutrition

Ostatnio przerabiany plan

kiedyś idiotyczny plan wymyślony przezemnie:w każdym ćwiczeniu jakie wykonywałem 9 seri po 30 powtórzeń w seri

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

5 miesięcy temu wyciskanie na ławce leżać 45 kg,uginanie przedramion ze sztangielkami 14 kg,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
Witam.Mam dosyć spory problem,bo nie wiem jak zacząć przygodę z street workoutem/kalisteniką,tylko nie wiem jak.Problem głównie tkwi w programie treningowym,bo boje się sam go dobrac bo nie mam w tym zadnego doswiadcznia a słyszałem że zły program treningowy nie daje tego co się chce,prowadzi do przemęczenia mięśni,kontuzji itp.Drugi (dojść malutki problem) to dieta bo nie wiem czgo unikać a co najczęściej jeść.Chodzi mi o trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.Do dyspozycji mam drążek,sztangielki(do robienia pompek i dipsów) i inne rzeczy które są w
każdym domu(krzesła,meble itp,na których można wykonywać różne ćwiczenia).Oczywiście jest też plac zabaw na którym też można ćwiczyć(ma różne linki,drabinki itp) i inne elementy zabudowy miejskiej(wiecie dokładnie o co mi chodzi).Pomóżcie mi jakoś,jeśli chodzi o program treningowy i ćwiczenia jakie mam wykonywać.Teraz coś o mnie mam 13 lat,waże 75-77kg, 173cm wzrostu.Z tymi wszystkimi ćwiczeniami mam doczynienia od 4-5 miesięcy(dziennie pare machnięć sztangielkami,kilka pompek,kilka dipsów i podciągnięć się na drążku),głupio wtedy robiłem bo ćwiczyłem bez programu treningowegowego i brałem wtedy białko serwatkowe whey 100 trec nutrition (dziennie gdzieś około 15-30g).Teraz mam swoje cele i wiem czego chce.Moim celem jest osiagnięcie tego co robi Hannibal for King,wyrobienie takich mięśni jakie ma on i wogóle poprawa kondycji (wiem że żeby robić takie ćwiczenia i miec takie mięśnie jakie ma on to bardzo daleka droga ,ale powolnymi kroczkami coś można osiągnąć).Prosze was jeszcze raz o pomoc i przeczytanie tego wszystkiego co napisałem.Bardzo zalezy mi na tym street workoucie,dlatego się tak rozpisąłem.Dodam też że Hannibal for King zaczął uprawiac street workout też gdzieś mniej wieńcej w moim wieku.Pozdrawiam i dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
Jeszcze dorzuce małe pytanko,czy moge brać jakąś odżywke białkowa np whey 100 firmy Trec Nutrition
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2964
odzywke białkowa odpusc. przy twoim wieku waga 77kg przy wzroscie 173cm jest dosc duza. i mysle ze ciezko bedzie w tym wieku wypracowac taka siłe ,zeby moc w stanie podciagnac pare razy 77kg a co dopiero mowiac o tym co robi Hannibal. Proponuje zebys zobaczyl sobie trening 100 pompek, poczytal na internecie o podciaganiu . W tym wieku mysle wystarczy

DAJ SOGA JAK POMOGŁEM :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
dziekuję za odpowiedż,ale mi chodziło o jakies podpowiedzi pomocne do utworzenia programu treningowego do treningu z ciezarem wlasnego ciała,bo chce zacząc trenowac to co robi hannibal for king bo on mówił w wywiadzie ze 13-16 lat to najlepszy wiek ,pompek zrobie 10,na drazku 3-4(podchwyt,nachwyt)dipsy 2-3 razy zrobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
bo przecież nie chce ciwczyć bez programu treningowego,bo to nie ma sensu w tym dniu np zrobić tyle,a w tym tyle,to musi być systematyka,i mówię że trenowanie bez programu może miec złe skutki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2964
cwiczenia jakie mozesz wykonywac to pompki, podciaganie , pompki na poreczach , przysiady, pompki z nogami na podwyzszeniu, pompki z nogani opartymi o sciane. Jak mozesz robic jakis plan jak robisz 3 podciagniecia ? co bd wksakiwal na drazek i zeskakiwal? Na Twoim miejscu robiłbym : 3 serie maks pompek, 3 serie przysiadów powiedzmy po 50, 3 serie maks podciagniec powiedzmy na poczatek podchwytem. po minucie przerwy pomeidzy seriami i 2 min pomiedzy cwiczeniami. i tak co 2 dzien dorzuciłbym do tego 15min biegania w dni wolne od cwiczen. bo z ta waga w tym wieku duzo nie zrobisz. jest za wysoka.
1

DAJ SOGA JAK POMOGŁEM :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
no tak a ile powtórzeń do innych ćwiczeń jakie tam dałeś w seri bo na drązku to tyle ile zrobie w seri? A może w każdej seri do każdego ćwiczenia zrobić tyle powtórzeń ile się da co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
bo mówię że najtrudniejsza rzecz w rozpoczęciu treningu jest program treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1176
wpisujcie swoje porady,niech skorzysta z tego tematu wiele ludzi którzy chcą zacząć przygodę z street workoutem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150
Hubert powiem ci tak. ten hanibal for king ma racje bo wiek 13-16 lat dobrze zacząć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 150
bo wiem że ten wiek jeszcze nie wytwarza testosteronu. a potem cie rozerwie cwicz ale nie tak byś doznał kontuzji
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa, ciag dalszy [95kg]

Następny temat

Być Jak.. Najlepsza Wersja Siebie

WHEY premium