SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

streching czy pilates?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6382

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chciałabym się trochę rozciągnąć.kiedyś (dawno temu :) )tańczyłam i wtedy byłam naprawdę rozciągnięta.teraz pozostało mi juz po tym tylko wspomnienie.chciałabym wrócić do dawnej formy-stąd moje pytanie: czy lepszy będzie streching czy może pilates? czytałam gdzieś że po pół roku ćwiczenia pilatesa robi się szpagaty, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.:)
czy ktoś mógłby mi pomóc? z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 327 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6783
Pilates - nigdy nie ćwiczyłam, także trudno mi odpowiedzieć czy w pół roku ćwiczeń zrobisz szpagat
Stopień rozciągnięcia w dużym stopniu uwarunkowany jest genetycznie. Ja np. bez problemu zrobię szpagat, chociaż nigdy specjalnie "nie starałam się" go zrobić.
Stretching zaleca się wykonywać zarówno przed, jak i po treningu, jednak zdecydowanie można poprawić swoją elastyczność, jeśli wykonuje się ćwiczenia rozciągające po treningu. Wtedy mięśnie są już trochę rozgrzane, co pozwala na pełniejsze rozciągnięcie i ryzyko odniesienia kontuzji spada.

Pozdrawiam ciepło


"Nigdy nie jest dobrze, kiedy może być lepiej"

"Nigdy nie jest dobrze, kiedy może być lepiej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 523
Pilates cwicze bardzo dlugo i uwielbiam te cwiczenia. O tych szpagatach tez czytalam w wyborczej, ale jak to wyborcza - bujdy pisze. Ztreszta caly artykul byl beznadziejny, napisal go ktos kto chyba nawet nigdy NIE WIDZIAL jak wygada sesja Pilates.
Ale do rzeczy - Pilates to nie sa cwiczenia rozciagajace sensu stricto. Ona maja na celu wzmacnianie miesni brzucha,kregoslupa, placow - te ktore sa odpowiedzialne za postawę Na nogi i rece dzialaja minimalnie. Bardzo je lubie bo po nich czuje sie swietnie - ale nie mozna liczyc ze samym pilatesem mozna wzmocnic/wydluzyc/zbudowac miesnie. Jest to jednak doskonala metoda do cross-trainu, ja robie poza pilates i stretch i lotte berk i callanetics i hatha yoge i ashtange yoge i klasyczny trening miesni i cwiczenia z pilka - zeby nie bylo nudno.
Jesli Tobie hcodzi jednak o samo rozciagniecie sie to PILATES nie jest dobra metoda, lepiej zrob dobry stretch albo jakis trening jogi ze wskazaniem na rozciaganie a nie aeroby czy wytrzymalosc czy sile (naprawde !)
Jelsi masz jakies pytania, to dawaj!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stres i jego wpływ na organizm

Następny temat

Gainery - pytanie !!!

WHEY premium