SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

stepper czy jest sens?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 132676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 785 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 586
nie wiem czy jest sens kupować to urządzonko...i czy mi to coś pomoże żeby troche spalić tłuszczu...jak juz napiszecie że tak to jaki stepper kupić i czym się kierowac w zakupie?
jeszcze jedno chcę kupić na giełdzie więc dlatego się pytam czym się kierować żeby nie popełnić jakiegoś błędu...

Wielebny Doctor Cienias

Nikt

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75960 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754443
W kształtowaniu sylwetki, szczególnie wśród kobiet zaobserwować można modę na aeroby i fitness. Większości kobiet wydaje się, że treningi aerobowe są najlepsze w celu kształtowania sylwetki. W rzeczywistości niestety tak nie jest i właśnie dlatego słychać później narzekanie o tym, że ciężko o jakiekolwiek efekty.

Warto wiedzieć o tym, że podstawą kształtowania sylwetki jest trening siłowy. Nasze mięśnie potrzebują bodźca do wzrostu, po to, aby nie tracić ich, a redukować tkankę tłuszczową. Dlatego też warto poznać podstawowe ćwiczenia, które warto na stałe wprowadzić do swojego treningu:

- przysiady,
- ciągi,
- wykroki,
- wiosłowania,
- wznosy bioder,
- wyciskania,
- podciągania.

Więcej na temat treningu siłowego dla kobiet poczytać możesz w tym oto artykule:

https://potreningu.pl/articles/2574/efektywny-trening-silowy-kobiet--fakty-i-mity

Stepper może być ewentualnym dodatkiem do treningów siłowych. Możesz wprowadzić np. 2 razy w tygodniu po 45 minut aerobów na stepperze. Jednak nie widzę konieczności w kupowaniu jego, skoro masz dostęp do sprzętu w fitness klubie.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja mam pytanko co sadzicie o takim urzadzonku jak ORBITREK? bo od 2 tyg posiadam takowe i uwazam ze do aerobow jest naprawde spox i stawy oszczedza.

a co do steppera to lepiej wydac na to urzadzenie troche wiecej . napewno musi miec regulacje oporu jest to wazne bo nozki dozstaja podbnie jak na schodach . ja dawno temu mialem taki stepper na sprezyny:) bawilem sie nim --az sie sprezyny skonczyly .. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 785 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 586
muszę łydki podrasować...czy to pomoże(stepper)?

Wielebny Doctor Cienias

Nikt

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kup stepper z licznikiem(czas,ilość stepów,kalorie)nie kupuj szajsu poniżej 200zł.warto wydać więcej.ja mam stepper za dwie paczki z hakiem.kupiłem kiedyś taki za około 100zł.od razu go zwróciłem.a na giełdzie lepiej nie kupuj.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 396 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2410
cysiu ma rację-dołóż parę groszy i kup stepper z regulacją obciążenia,licznikiem i najlepiej gdyby miał rączki do podtrzymywania się.Sprawdź przed zakupem jaki ma zakres ruchu!!!
Niemniej podstawą aerobów jest rower stacjonarny.

WitF1
2

WitF1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3405
Nie wydaje mi się, żeby rączki były potrzebne. Ja mam, taki za 200zł i przed treningiem 10 minut stepuję, a moja żona potrafi godzinę. Co prawda miałem z nim małe problemy techniczne, ale poradziłem sobie domowymi sposobami. Regulacja oporu nie jest taka ważna, mozna po prostu zmieniać tempo - u mnie pokrętło jest cały czas ustawione tak samo.

kulmar

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1828 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29115
Heh, odświeżę stary post, coby nowych nie pisać
A pytanko jest następujące: Jakie efekty macie po stepperze? Spala się trochę na tym tłuszczyk (trening rano na czczo)? Poprawia w jakimś stopniu rzeżbę nóg tudzież wpływa na kondycję? Podzielcie się doświadczeniami z użytkowania tego sprzętu - jeśli efekty są w miarę ok, to dobry pomysł na poranne aeroby dla nie mających za wiele czasu...

Proszę nie odsyłać mnie do archiwum, przyczytałem tam już niemal wszystko na temat steppera.

Pozdrawiam
Nicolai

Zmieniony przez - Nicolai w dniu 2002-05-04 17:42:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 674 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2465
własnie kupilam stepper z nadzieja ze cos mi pomorze, czy jest szansa na wyszczuplenie nog????

*Loleńko kocham cie!
*bródziaaaaaaaaaaaaaaaaa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19304 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158764
Zwlaszcza jaki steper...ja uwazam ze najefektywniejsze sa stepery na chudniecie glownie nog i tyleczka:) ale te pozadne sa bardzo drogie...dobrze ze na silce pare takich jest

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>
1

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 674 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2465
wiem sa wiec od pazdziernika zaczynam ostro

*Loleńko kocham cie!
*bródziaaaaaaaaaaaaaaaaa
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 341 Wiek 52 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16682
Ja uzywam stepera aby sie rozgrzac na silowni i ostatnio aby pozbyc sie tluszczyku. Pare lat temu jak zaczalem cwiczyc a wazylem mniej za to bylem bardziej otluszczony to dzieki steperowi pozbylem sie waleczkow po bokach. Co prawda - nadal mam jeszcze ale to pikus w porownaniu z tym co bylo kiedys.

Sadze, ze steper wyszczupla nogi, tylek, dolna czesc plecow [jestes bardziej wcieta/wciety w biodrach] no i boki. Daje tez po ramionach i plecach ale nie tak duzo. Jak na razie - nie zauwazylem, aby dzialal na brzuch. Moze z czasem... Ja na pocz cyklu "stepowania" bardzo ostro sie poce ze sie leje ze mnie. Pozniej mniej. Chodze od 40 minut do godziny.

Chodzi mi oczywiscie o takie dobre duze profesjonalne stepery... a nie takie za 150 zl ze sklepow sportowych...

Ale dobry steper - gorąco polecam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

najskuteczniejsze aeroby to :

Następny temat

Oceńcie i podpowiedzcie

WHEY premium