SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

staua/kondycja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9148

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997
Witam Was.

Czytam SFD już od dobrych paru lat, i od jakiegoś czasu jestem zalogowana, używam też dziennika dietetycznego, ale dopiero Wichitasky natchnęła mnie do założenia własnego wątku (no i fakt, że powstał dział Ladies).

Ankieta:

Wiek : 
36

Waga : 
58

Wzrost : 
167

Obwód w biuście : 
86

Obwód pod biustem : 
73

Obwód talii w najwęższym miejscu : 
71

Obwód na wysokości pępka : 
nie zmierzyłam

Obwód bioder : 
98

Obwód uda: 
55

Obwód łydki: 
35

W którym miejscu najszybciej tyjesz : 
biodra

W którym miejscu najszybciej chudniesz : 
ramiona

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 
 co najmniej 4 razy w tygodniu; siłownia, zajęcia (Body Sculpt najczęściej, joga)

Co lubisz jeść na śniadanie: 
nie lubię jeść śniadań w tygodniu (ale jem, owsiankę plus jajka); w weekendy moje wymarzone śniadanie to croissanty, konfitury, sery, jajko na miękko (nie jem tego, no, ale miałam pisać co lubię)

Co lubisz jeść na obiad : 
ryby i owoce morza. Lubię pieczone ziemniaki i różne zapiekanki, a także tarty na ostro.

Co jako przekąskę : 
owoce

Co jako deser : 
lubię czekoladę i tiramisu.

Ograniczenia żywieniowe : 
brak

Stan zdrowia : 
dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia i wytrzymałościowe - to jest cel. Bo to, co lubię... mogę trzaskać okrążenia na stadionie (wolno) i pływać bez końca (wolno, ale długo) natomiast zupełnie nie przeklada się to na wytrzymałość - interwały to dla mnie męczarnia. Nie jestem też szczególnie silna.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: 
odżywka białkowa, Omega 3, CLA, multi dla kobiet, BCAA.

Stosowane wcześniej diety : nie stosowałam diet, moja waga mało się zmienia, tylko raz (jakieś 10 lat temu) próbowałam modnej wtedy diety opartej na zupie kapuścianej (ktoś ją pamięta?) ale po dwóch dniach zrezygnowałam, nie nadaję się do takich diet.


Nie podoba mi się, jak wyglądam, wydaje mi się, że to nie kwestia wagi , tylko otłuszczenia kosztem mięśni. Jestem typową gruszką, nogi mam jak słupki (zdaję sobie sprawę, że genetycznych uwarunkowań nie zmienię, ale myślę, że gdybym zmniejszyła ilość tłuszczu, a zwiększyła mięśnie, to całokształt wyglądałby lepiej.
Nigdy nie miałam problemów z wagą ani z odżywianiem (60 kg przekroczyłam raz w życiu, w ciąży, doszłam do 70, ale po urodzeniu dziecka waga bardzo szybko wrociła do normy), ale nie jestem atletyczna, choc sporo się ruszam (mam w domu porównanie, bo mąż uprawiał LA i miał nawet spore osiągnięcia jako junior)
Po ciąży (syn ma już 3.5 roku!) na niekorzyść zmienił się głównie wygląd brzucha (znikło wcięcie w talii, tłuszcz pozostał, skóra jest dość zwiotczała).
Chciałabym poprawić sylwetkę i wytrzymałość (tragedia - gdy robię trening "Miękkie nogi - dochodzę do 12 burpees i zdycham) na diecie zbilansowanej. W stresie raczej mam tendencję do niedojadania niż jedzenia a dużo, ale widzę, że potrafię regularnie jesc 1600 kcal. Może to wystarczy?
Jadłospis dzisiejszy wkleję wieczorem. Zmierzyłam też na siłowni maksymalne ciężary, jakie podnosze na poszczególnych maszynach (robię obwody 3x12, jako poczatkująca; jak syn miał rok, chodziłam z mężem na siłownię i ćwiczyliśmy z wolnymi ciężarami, on mi pomagał, ale teraz nie mam takiej możliwosci, a sama jeszcze się nie zdecydowałam, wiec na razie pozostają maszyny). Przeliczę je na kilogramy i wkleję osobno. Teraz zdjęcia (tragedia, jak na nie patrzę, ciężko było się przełamać). Niestety, są ciemne i przy bocznym oświetleniu, ale i tak widać, że mimo wspinania na palce żadnych mięśni nie można się dopatrzeć.



















Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i sugestie.






Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:24:09

Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:25:21

Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:26:57

Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:28:16

Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:28:46

Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:29:24

Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 19:30:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997


O, wreszcie wszystko zaczęło mi działać.
Wczoraj, korzystając z tego, że spotkanie, które normalnie zajmuje pierwszą połowę dnia, poszłam na siłownię.

Trening:

(podejrzany u Feli

1. przysiad 15/15/10 razy z ciężarami 9/13.4/18 kg
2. uginanie nóg leżąc 15/15/10 z 29/29/29 kg (nie udało mi się zwiększyć)
3. wyciskanie sztangi skos 15/10/8 z 4.4/6.6/9 kg
4. wiosło półsztanga 15/12/8 z 2/4/6 (tu były tylko numery, więc nie wiem, jaki to ciężar... Ale zwiększałam do oporu)
5. wznosy ramion bokiem 15/12/6 z 2.5/3.5/5 kg

Plus 20 minut interwałów na orbitreku (strasznie mi się po tym treningu nie chciało, ale zmusiłam się i się cieszę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997


Oto zrzut dzisiejszej miski. Od ostatniego tygodnia stycznia jadłospisy dzienne wygladają dość podobnie. Trudniej jest w weekendy, ale chyba dam radę.



Zmieniony przez - staua w dniu 2011-02-11 23:48:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5750
1. w diecie masz mało wegli
2. w diecie nie masz warzyw
3. wątroba dr raz na jakiś czas, nie w stałym menu
4. za długi okres bez jedzenia miedzy posiłkiem 5 i 1
6. napisz jak ćwiczysz na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5750
sorki, teraz doczytałem co to ten body sculp...
nie wygladasz źle, musisz poprawić miske troche i zacząc ćwiczyć siłowo !
pewnie wpadnie tu jakas królowa działu i pomoże w ustaleniu dobrego treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997
Rmirx: dzięki za odpowiedź.
Nie myslałam, że ma być więcej węgli. Wydawało mi się, że ilość zbliżona do ilości białka jest OK.
Warzyw nie uwzględniam w wypisce, oczywiście, że są do każdego posiłku.
Pisząc, że jadłospis wygląda podobnie, miałam na mysli BTW, kalorie i rozkład dnia, nie identyczny skład posiłków.
Czasem posiłkow jest 6.
Dzis napiszę, jak wygladają ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4263 Wiek 51 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35910
Eeee nie bądź dla siebie taka krytyczna wg mnie wyglądasz całkiem fajnie. I gdzie Ty tam widzisz słupki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997
Felu, kostki są za grube, ale tego chyba akurat nie da się zmienić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997
Oto maksymalne ciężary, ktore przetestowałam w zeszłym tygodniu. Cel to 3x12 powtórzeń, ale nie daję rady poprawnie z tymi ciężarami do końca, więc nie wiem, czy lepiej zmniejszyć liczbę powtórzeń w ostatniej serii, czy ciężar (tak zrobiłam w tym przykładzie), czy w ogóle zacząć od mniejszego ciężaru?

Przepraszam za angielskie nazwy, ale przed wyjazdem z Polski 13 lat temu nie interesowałam się siłownią zupełnie, spisuję nazwy z maszyn. Przeliczyłam ciężary z funtów na kilogramy. Wydaje mi się, że mam dość silne nogi, ale góra jest beznadziejna.

1. Abdominal crunch 36/36/29
2. Leg extension 31.5/31.5/31.5
3. Leg curl 29/29/22.5
4. Hip adduction 65/65/65
5. Hip abduction 65/65/65
6. Chest press (to jest dla mnie straszne, jak i dwa następne): 25/25/18
7. Seated row: 25/25/25
8. Shoulder press 13.5/13.5/9
9. Triceps extension 22.5/22.5/18
10. Biceps curl 18/18/18
11. Back extension 52/52/52

Wszystkie ćwiczenia oprócz 4,5 i 10 robiłam naprawdę z maksymalnym wysiłkiem i bólem. Są jeszcze dwie maszyny: pectoral fly/rear deltoid i chin dip, z ktorymi jakoś niekomfortowo się czuję i rzadko ich używam. Ta siłownia nie ma suwnicy ani drążka na lince, jest druga (w tym samym klubie), która ma, ma też wolne ciężary. Może się tam przeniosę za jakiś czas.

Na razie robię to 3-4 razy w tygodniu (jak często zwiększać ciężary?), w pozostałe dni staram sie zrobić jakiś trening wytrzymałościowy z treningów tygodnia, ale, jak pisałam , zwykle nie daję rady zrobić całości (będę dokładnie to opisywać).
Mam w domu Swiss ball, skakankę, gumę i hantelki 4 kg i 2 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2880
Cześć:) Będę Cię tu wspierać, bo cieszę się że się zdecydowałaś ujawnić)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Jest dobrze jadlospis calkiem ladny


Ale z maszynami to musisz sie pozegnac, nie wazne ze maz nei moze pomagac, ciwczylas na nich do asekuracji potrzebny jest ktos czasami wiekszosc wcale nie trzeba asekurowac, a popraosic zawsze mozna.
Maxy na maszynach to taki oksymoron

Zobacz w moim arcie trening na wolnych ciezarach i myske ze mozesz go zaczac juz od poziomu 3 serii i 12 powtorzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24997
Wichita, dzięki za wsparcie.
Obli, zaraz zobacze ten trening i musze oswoic tę drugą siłownie - zrobię to w przyszłym tygodniu.
Dziś i tak będzie trening w domu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

jak cwiczyc i jakie preparaty na spalanie tluszczu ?

Następny temat

Rowerek na początku czy na końcu?

WHEY premium