SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz kolana - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 471
W lutym uderzyłam się w kolano. Zaczęło mi puchnąć więc poszłam do lekarza, czego efektem był gips na 3 tyg. Po zdjęciu gipsu czekałam 3 tyg na rehabilitację oczywiście z bólem. Po 10 dniach rehabilitacji znowu przerwa i teraz mam wizytę u lekarza dopiero 6 maja, nie wspominając ,że pewnie znów długo będę musiała czekać na rehabilitację. w międzyczasie byłam u prywatnego specjalisty, który stwierdził uraz rzepki. W trakcie całego leczenia miałam dwa nawroty, czyli jak już było lepiej, to znów noga zaczynała mi puchnąć. Właśnie teraz mam znów bardzo spuchniętą nogę, nie mogę chodzić bo bardzo boli. Nie wiem co mam teraz robić. Dodam, że nie miałam żadnych badań prócz rtg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Uraz rzepki powiadasz, wcześniej przyczyną dolegliwości i rehabilitacji był ból kolana?

Bardzo precyzyjna diagnoza i pewnie dlatego kolano jest w tak znakomitej formie.

Puki co zimne okłady przez cienki ręcznik na kolano, zawiń sobie nogę bandażem elastycznym od kostek ponad staw kolanowy ciaśniej nad kostkami i im wyżej tym lżej- nie za mocno, żeby za bardzo nie ograniczyć krążenia.
Okłady co 2h przez 15 min. Nogę trzymaj w górze i podeprzyj podudzie na poduszce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 160 dni Przeczytanych tematów 2
witam,
Miałam stłuczoną rzepkę. Kolano boli podczas snu gdy noga jest prosta. W Polsce leczenie: kolagen, taśmy do stabilizacji i zastrzyki z kwasem.
Leczenie 2 lata a nie bolało tylko po zastrzykach. Kazdy minimalny trening pogłebiał dolegliwości.
Po tym czasie wyjechałam do Anglii. Chcialam kontynuować leczenie. Dostałam tylko naproxen, a o zastrzykach nie bylo mowy... Polecienie bylo by przyjmowac zawsze gdy mnie boli, gdy nie boli nie. Nie zrezygnowalam z kolagenu. Zaczelam chodzic na basen. Gdy po pływaniu lub dłuższym chodzeniu bolało, wtedy Naproxen. W poł roku kolano sie wyleczylo. Ciagle jest inne niz to bez urazu ale nie boli, a przeszlam ciążę, duzo stoję i pływam.
Wyszlo na to, ze działając przeciw zapalnie, wzmacniając mięśnie pozwoliłam na szybsze zagojenie niz tymi blokadami.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Sugeruję zwracać uwagę na daty tematów. Ten ma już wiele lat.

Nawiązując jednak do tego, co napisałaś, to w wielu przypadkach czas sam w sobie pozwala na dojdzie do zdrowia. Nie jest to jednak, wraz z lekami przeciwzapalnymi klucz do sukcesu. Najważniejsze będzie to, aby diagnoza problemu była trafna. Następnie w zależności od niej praca manualna z fizjoterapeutą, oraz wykonywanie ćwiczeń specjalistycznych. To będzie najważniejsze w dojściu do sprawności fizycznej. Trzeba w odpowiedni sposób wzmacniać osłabione mięśnie i poprawiać mobilność.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GINEKOMASTIA // Przed i Po

Następny temat

Trądzik! Pomocy.

WHEY premium