SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprzęt treningowy: RĘKAWICE BOKSERSKIE - pytania tylko tutaj !

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 470190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
A i ta cała seria Everlasa Elite kosztuje mniej niż 200 zł :O.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Wiele zależy od konkretnego modelu. Niektóre są w środku mniejsze inne większe. Nie da się tego jednoznacznie powiedzieć. Typowo jednak im cięższy model tym nieco większy. Nie są to jednak ogromne różnice. Generalnie lepiej żeby rękawica była trochę za mała - wtedy fajnie dopasuje się do dłoni. Jak będzie za duża to po prostu będzie za duża i nic z tym nie zrobisz. Weź też poprawkę na bandaże, które trochę jednak dłoń powiększają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 975
Tak podaje się wagowo, co prawda jest pewna zależność między wagą a rozmiarem ale wcale nie musi być (mówię o przestrzeni w środku a nie o wielkości rękawicy bo ta będzie rosła proporcjonalnie do wagi). Spotkałem się z sytuacją gdzie rękawice 14 oz jednej firmy były ciaśniejsze niż rękawice 10 oz innej firmy. Standardowo zakłada się jednak ze 10 oz jest na dłoń dorosłego mężczyzny a wagi większe niewiele od tego odbiegają różniąc się głownie ilością zastosowanej pianki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 103 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 975
joseph.pl
A i ta cała seria Everlasa Elite kosztuje mniej niż 200 zł :O.

Tak ale z PU (skaj) ja miałem na myśli modele ze skory naturalnej bo o takich była mowa
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
Dzięki za rozwianie wątpliwości. Czyli spokojnie mogę kupować rozmiary 10 oz i większe? Myślę, że 14 oz będą dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Pod walki dobiera się rękawice stricte do danej wagi. Na treningach i sparingach typowe są 12oz i 14oz. Niektórzy sparują w 16-tkach , ale to już przeważnie dziki, które jednym strzałem mogłyby zabić
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1031
Dobrze, dzięki jeszcze raz :D.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pytanie, dobre rękawice do Muay Thai do 200 zł? Lekko można przekroczyć budżet, 12oz, na treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Coś ze stajni Mastersa, Danikena, czy Dragona przeznaczone do Muay Thai (powinny być płaskie, a nie zaokrąglone). Najwyższe modele. Chociaż ja od kilku tygodni używam rękawic z dechathlonu "Outshock 500". Kupiłem je, bo wcześniejsze pary rozwalałem nagminnie, a w.w marki mają problem z uznaniem gwarancji gdy ciśniesz 5, 6 razy w tygodniu treningi i na każdym z nich masz akcent na worku. Ale przyznać trzeba, że wytrzymywały koło roku, więc i tak długo. Z tych Outshocków jak na razie jestem zadowolony, a Decathlon jak je rozwale wymieni od ręki.



Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-02-24 16:50:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 916
Czesc,
Panowie jakiś czas trenuje Muay Thai i przyszedł czas na zakup moich pierwszych rekawic. Zastanawiam się czy lepiej zainwestować w jakieś z Twinsa czy może jakieś inne też będa w porządku ? :)

Ponadto czy możecie polecić jakiś sklep stacjonarny w Warszawie ?


Zmieniony przez - mateusz0817 w dniu 2018-02-27 13:45:25
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KB po raz pierwszy...?

Następny temat

Czy używacie kasków w sparingach

WHEY premium