SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

spostrzeżenie !!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5781

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
aha na początek dodam ze nie mam zamiaru wywołać zadnej kłutni na temat wyzszosci jednego stylu nad drugim tylko pisze to co mysle .
No wiec takie moje małe zpostrzezenie , wszyscy udowadniając wyższoszć bjj nad resztą podają przykład royca któty w VT rozwala o wiele ciezszych zawodników no wiec tylko ze w niektóych walkach royce stosuje głównie techniki które są z zwykłym jujitsu a napewno w mjj , mimoz iz sam dopiero zaczynam t w są u nas zawodnicy o wiele wiekszym stazu to widze ze słynna błachą która tak czesto stosuje sie w bjj nosi nazwe o ile sie nie myle ude-hishigi-juji-gatame albo podciecia równie czesto stosowane równiez zauwamy w jujitsu wiec czemu wszyscy mówią ze bjj jest stylem który powstał 80 lat temu .Ono powstało duzo duzo wczesniej bo to jest jujitsu a 80 lat temu ono stało sie odłamem które poszło w kierunku parteru i w tym sie wyspecjalizowało co nie zmienia faktu ze jest to JUJITSU brazylijskie a nie np brazylijskie teakwondo czy co tam wolicie .

"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak balacha to jiuji-gatame,arm-hebel,armbar,straight armlock i jeszcze wiele nazw ma ta technika.
Tyle powiem tylko ze nie chodzi o sam chwyt ale o zupelnie inny sposob dojscia do niego i zupelnie inna walke o pozycje.Tym sie rozni bjj od japonskiego jj.



Zmieniony przez - Akira200 w dniu 2002-11-11 12:24:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
wiec dlaczego wiekszosc osób trenujących bjj gardzi i wysmiewa ju-jitsu przeciez osoba z tradycyjnym jujitsu moze walczyc równie skuteczniej jak bjj tylko ze jesli ktos by zrobił np morote-gari i załozył
jiuji gatame to zapewne by powiedzieli ze to bjj mimo ze to nie prawda.

"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 426 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20149
Dlaczego sie gardzi jj innym niz bjj? Poniewaz wiekszosc wypowiadajacych sie na jego temat zna jj z tego, ze kolega pokazywal mu jakies techniki samoobrony, ktore pewnie tez zobaczyl na pokazie lub w telewizji. No ewentualnie byl na jednym treningu prowadzonym przez kijowego trenera.

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

"I don't want knowledge, I want certainty" -- David Bowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
no własnie tez mi sie tak wydaje , smieszą mnie texty typu ".. bo co oni moga ze swoim tradycyjnym ju-jitsu.." bo w rzeczywistosci mogą duzo a kwestia kto jak bedzie walczył jest sprawą indywidualną zarówno osoba trenująca tradycyjne jujitsu moze obrac typową dla bjj metode walki i tak bedzie walczyła swoim stylem , a nie jak niektórzy powiedzą "patrz załozył bałache to walczy najskuteczniejszym stylem na swiecie bjj "

"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
no mówcie cos szczególnie zalezy mi na wypowiedziach ludzi cwiczących bjj

"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1397
"wiec czemu wszyscy mówią ze bjj jest stylem który powstał 80 lat temu .Ono powstało duzo duzo wczesniej bo to jest jujitsu a 80 lat temu ono stało sie odłamem które poszło w kierunku parteru" - dolacze argument, ktory uwazam tutaj za stosowny.

Jujitsu (jak tosie ma w zwyczaju nazywac tradycyjnym, japonskim itd.) nie powstalo 80 lat temu, 100, czy tez nawet 200, ale ok. w 2500 roku p.n.e. Sorki, ale ignorowanie sztuki walki, od ktorej pochodzi sztuka ktora cwiczymy (mowie do tych nieco "madrzejszych" z bjj, co oczywiscie nie swiadczy, ze wszyscy studenci bjj sa tacy, ot, mowie o tej znacznej mniejszosci), na dodatek dochodza takie roznice w latach "istnienia" - to chyba jest troszke nielogiczne. Nie mam racji choc troszeczke.. ?

Pozdrowienia.
Rafał "Cwikus" Cwik

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.
<> SFD Jujitsu Team <>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja juz powiedzialem to co bylo do powiedzenia.To ze nie zrozumiales albo nie chcesz to twoja sprawa...
Ile trenujesz i co modern jj? czy tradycyjne? moze kodokan jj?Jest wiele szkol jj.
Jak trenujesz powiedzmy rok japonskie tradycyjne jj to idz do sekcji bjj wez se kolesia w twojej wadze ktory tez trenuje rok i sie z nim pokulaj-zobaczysz,poczujesz roznice-bjj jest bardziej miekkie,jest tam najpierw duzo walki o sama pozycje np kolano na brzuchu,boczna,dosiad dopiero po tem zazwyczaj zaczyna sie wyciagac dzwignie.
Idz sam sie przekonaj bo przez internet cos mi sie wydaje ze nie uda mi sie tobie przedstawic jakie sa te roznice.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do Cwikus to juz wszyscy wiedza ze bjj powstalo z judo i zapasow a judo z japonskiego jj.To nie ma wiele wspolnego z tym o co sie pytal Raptor.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 569 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5537
akira ja rozumiemem , wiem o co ci chodzi fakt ze bjj jest bardziej miekkie gdyz w bjj 80 % całości to kulanie no i plus jeszcze to ze w bjj jako stylu nie ma uderzen nawet w planach bo jesli chodzi o stójke to podobno uzupełniana jest technikami z boksu thaia i czegs tam jeszcze, wiec logiczne ze na tym polu jest zdecydowanie lepsze ,nie znaczy to jednak ze jujitsu tradycyjne czy modern jest do kitu i jak niektórzy mówią wogóle nie przydatne zauwaz ze sztku walki nie są tak popularne jak koszykówka czy piłka nozna prawdopodobienstwo ze trafimy na jakiegos dobrego zawodnika jest znikome no chyba ze sie obracamy w kręgach fighterów

"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

_SFD JUJITSU TEAM_
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić, na wszelki wypadek postąp uczciwie."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumie to zgadzam sie z tym co piszesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejny numer internetowego magazynu o sztukach walki

Następny temat

Skutki utwardzania piszczeli !!

WHEY premium