SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

sosy z torebki

Wysłana -
Hejo sportowe świrki, pytanko mam.. Jak wiadomo podstawa to ryż z kurą.. ALe, no właśnie jest pewne ale.. Nie do końca wiem, jak to sobie wliczyć, bo uwielbiam sos pieczeniowy z torebki, teraz pytanie jak to sobie wliczyć w dzienne zapotrzebowanie i ile najczęsciej wam wychodzi takiego sosu z 1 torebki ? Na 1 worek kaszy gryczanej nie będzie taka cała torebka sosu za dużo ? No i przy okazji, może macie jakieś swoje nr jeden sosy, takie z proszku do ryżu czy kaszy i chętnie się podzielicie ? :D
Z góry dziękuje za pomoc ;)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
No właśnie.. Nie wiadomo.. Ryż z kurą może się pojawiać, jak ktoś lubi, jako urozmaicenie, ale nie żadna podstawa.

Podstawą jest urozmaicenie.,

Sosy z torebki z zasady są złe, bo są chemiczne, nienaturalne, przetworzone (nie wiem, może teraz są dobre sosy, ale ja tego nie kupuję).

Nie są dobre - skład pieczeniowego: skrobia ziemniaczana, mąka pszenna 17,0%, sól, suszone warzywa 10,2% (pomidor, cebula 3,6%, czosnek 2,1%), aromaty (z pszenicą, soją), tłuszcz palmowy, cukier, ekstrakt drożdżowy, barwnik (karmel), przyprawy, kwas (kwas cytrynowy), olej słonecznikowy

Sos robimy sami - albo dusząc mięso (no pierś z kury się tu nie sprawdzi), samo lub z warzywami, z passaty, z jogurtu.

Według mnie taki sos/kucharki wszelakie/kostki rosołowe to najszybszy sposób, żeby dobre jedzenie zamienić w kiepskie.
Wysłana -
nie mówie że będę to jadł codziennie.. Poprostu dzisiaj na szybko dla urozmaicenia chciałem sobie dodać do kaszy taki sosik.. Stąd ten post..
Wysłana -
Pierś z kurczaka to jest naturlana? Chyba, jak sam trzymasz kury:P
Wysłana -
Sam sobie taki sosik ogarnij, masz wiele baz do zrobienia, czy to jakieś przeciery, passaty, jogurty naturalne, czy jakaś pasta z cukini, mozna ją rozgotować i zblendować dodać jogurtu.
Wysłana -
wystarczy do tego sosu z kurczaka dodać jogurt naturalny lub mleko kokosowe i już bedziesz miał zdrowszy odpowiednik
Wysłana -
najlepiej poddusić z jakimiś warzywami, dodać trochę passaty pomidorowej i będzie bardzo smacznie
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź