SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Dobry słodzik

Wysłana -
Witam mam dość głupie pytanie ale jakiego slodzika mogę używać w trakcie redukcji? I który jest w miarę "zdrowy" pytam ponieważ nigdy nie używałem,słyszałem ze stevia ale wole zapytać ekspertów?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Możesz dowolny, którego smak będzie Ci odopwiadał. Pod względen jakości najlepsze będą cukrole: ksylitol, erytrytol. Ze względu na właściwości prozdrowotne, oraz smak bardzo zbliżony do cukru. Słodziki, szczególnie stewia, nadają dość dziwną słodkość. Mi np. ona nie odpowiada.
Wysłana -
Dla mnie jedyne słodziki, które nie sa okropne w smaku to właśnie ksylitol i erytrytol. Ale ja jestem dziwolągiem, któremu nawet gumy do żucia bez cukru nie smakują a raczej smakują obrzydliwie, metalicznie przez słodziki.
Wysłana -
Wiec jeśli chodzi o słodziki jakos/wlasciwosci prozdrowotne najlepiej wypada ksylitol? Widze ze ma jakas zawartość kcl wpływa na insuline ? I czy wliczać go w makro?
Wysłana -
Ksylitol liczymy, erytrytolu nie (chyba że pokręciłam i jest akurat odwrotnie) Z ksylitolem jest ten problem że może mieć działanie przeczyszczające więc trzeba go do diety ostrożnie wprowadzać.
Wysłana -
Ksylitol ma dużo mniej kalorii od cukru i niski indeks glikemiczny , a to akurat na redukcji jest dość istotne. Jeżeli chodzi o stewię to smak imo jest nie do zniesienia w większej ilości.
Wysłana -
Dla mnie najlepsza to "splenda" suklaroza , do wypieków dobra nie zmienia smaku ale także dobrze słodzi.
Pozdrawiam
Wysłana -
Ok dzieki za wyjaśnienie,niechce robic syfu na forum i mam pytanie czy jogurty naturalne nadają sie na redukcje np naturalny homogenizowany używam go od jakiegoś czasu bardzo niska zawartość ww ok. 2g/100g i duza bialka ok. 8g/100g mogę go używać czy zamienić na jakiś inny?
Wysłana -
Celuj w zwykły jogurt naturalny mający w składzie białka mleka i żywe kultury bakterii.
Wysłana -
Mleczne napoje fermentowane jak najbardziej, mogą być elementem posiłków. Staraj się dobierać te o najkrótszym składzie.
Wysłana -
jako dodatek do diety OK - jak wspomniano możliwie najkrótszy skład.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź