SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skurcze

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
przegladalam wyszukiwarke.Nie znalazlam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie,wic- łapia mnie skurcze,biorę multiwitamine,pije duzo płynów...Co moze byc tego przyczyna,bo to juz troche denerwujace jest.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
moze niedobor potasu - ja tez miewam/miewałem skurcze mięsni

wielcy mądrzy z tego działu polecili mi kiedys łykać Aspargin no i picie soku pomidorowego

ale co ja wiem powyzsza informacja nie jest informacją w aspekcie medycznym nie nalezy stostowac przed konsultacją z mądrymi głowami tego działu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
magnez + potas

sok pomidorowy + chelat magnezu (np Filomag, Asmag, ZMA)
to dobre połączenie
w aptekach są także dostępne asparganiany potasu (w zastępstwie soku pomidorowego) ale nazw nie znam

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
dzieki chłopaki...jutro pojde do lekarza lepiej,zobacze co on powie,skurcze naczesiej łapia mnie w...stopach... to jest strasznie uciązliwe :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Chłopaki dobrze gadaja, ja tez mialem skurcze które byly (cenzura) Bolesne! Najgorzej ze łapały mnie nie tylko na basenie czy na silowni ale lerzalem nawet wieczorem w łózku,podnioslem albo podkurczylem a tu nagle masakra miesien napiety do granic i musialem sie jak głupi masowac po nocach Kupilem Magnez i Potas w aptece, ale nie mieszanke tylko odzielnie, i od tamtej pory juz tego niedoswiadzylem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1927 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25267
ja to ostatnio myslalem ze oszaleje - bylem sobie na traningu - robilem grzbiet - pozniej zrobilem sobie 40 km na rowerki (ok godziny) - wrocilem do akademika - siadlem na gg - w tym czasie umowilem sie z kolezanka - ok juz wszystko ustalone wstaje sprzed kompa zeby isc pod prysznic i ZONK przy próbie zrobienia kroku gdy dawalem noge do przodu to mie taku qrewski skurcz łapał w udzie ze sama noga sie prostowala a przy tym bol nie do opisania - troche sie pomasowałem, probowalem rozchodzic (chodzilem na lekko ugietych nogach i to tak smiesznie wyglądało ) - wypiłem litr soku pomid. + łyknąłem 4 Asparginy + 1500mg magnezu + 0.5 litry wody min.

po 20 minutach doczągałem sie pod prysznic - zimny/gorący jakos pomógł i doczołgałem sie do umowionego miejsca - poszlismy pubu i jak poszedlem cos zamowic to mnie znowu takie sqrcze złapały ze myslalem ze oszaleje i znowu tak smiesznie chodzilem

straszne to było
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
kurcze mięśniowe moga mieć bardzo wiele przyczyn, najczęstsze z nich to:
- przemęczenie
- zaburzenie elektrolitowe (głownie niedobory potasu)
- brak mikroelementów (np. magnezu)
ale także:
- niewygodna pozycja
- niewygodne obuwie

Niedobory mikroelementów i elektrolitów najlepiej uzupełniać spożywając naturalne pokarmy, np. sok z pomidorów, pomidory, kapusta kwaszona, pić wodę mineralną (niegazowaną).
Mozna też brać w formie farmaceutyków (masa ich jest, aspargin, filomag, magnesium).

Plywanie świetnie rozlużnia, można też stosować hydromasaże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
dzieki jakryc,byc moze rzeczywiscie jestem przemeczona ale raczej umysłowo,bo matura za 1,5 miesiaca...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie zdążyłem dopisać, duzo potasu zawierają też banany, ziemniaki, pomarańcze.

wyluzuj, matura nie jest taka zła idź czasem na piwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4425 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
poczytaj jeszcze tu
https://www.sfd.pl/temat50728/#eot 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2246 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9330
dzieki jakryc,soga łap.Btw. nie znosze piwska...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przetrenowanie!!!

Następny temat

Siniaki

WHEY premium