SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skolioza-zrotowana miednica a ćwiczenia na siłce

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18087
witam, ćwiczę na siłowni od 2 lat z przerwami. Mam skoliozę 24* i rotację miednicy, która się pogorszyła od tych 2 lat . Nie wiem co miało na to wpływ siłka, czy brak ćwiczeń od mojego fizjo.

Czy zna ktoś bardzo dobrego fizjo który moze mi powiedzieć co mogę robić na siłowni a co nie? czy przysiady i MC źle wpływają na stan mojego kręgosłupa?

MOja fizjo powiedziała: po co ćwiczysz na siłowni i dowalasz ciężar? ,,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
W jednym i drugim sporo świetnych terapeutów , wysłałem namiary na kilku w obu miastach w wiadomości prywatnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 708
Jak masz zrotowana miednicę i skoliozę to najpierw zabiegi u fizjo żeby ten stan rzeczy jak najbardziej poprawić. Co do przysiadu i martwego to w tym przypadku nie są zalecane a w szczególności z dużym obciążeniem bo w większości będziesz przenosił siłę na mocniejszą stronę.Co do alternatyw to wybierz np martwy na prostych ze sztangielkami i mniejszym obciążeniem, ćwicz przed lustrem i kontroluj ruch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18087
duże obciażenie to z 25 kg ? bo ja tak ćwiczyłam... Kurde trochę się teraz boję,że sobie właśnie przez to pogorszyłam.


Zmieniony przez - nosek19 w dniu 2018-07-21 13:15:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 708
Jeżeli jesteś w stanie poprawnie tym ćwiczyć to nie ale jak widać może być problem z techniką w tych ćwiczeniach skoro się pogorszyło. Popraw stabilizację centralną, rób akcesoryjne ćwiczenia takie jak glut bridge, hip thrust, no podstawa do deska. To w jakiś sposób wzmocni twoje ,,centrum,, i zapobiegnie przemieszczaniu miednicy. Też mam skolizozę i rotuje mi się czasem miednica ale głównie po martwych i przysiadach robionych na maksa tj np 2 powtórzenia. Popraw stabilizację centralną pomoże ci mi pomogło w lepszej kontroli ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18087
Czy ktos zna dobrego fizjo-trenera personalnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nosek19

Czy zna ktoś bardzo dobrego fizjo który moze mi powiedzieć co mogę robić na siłowni a co nie? czy przysiady i MC źle wpływają na stan mojego kręgosłupa?



skąd jesteś ? być może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18087
Teraz okolice Ostrowa wlkp. Jarocin od września Kędzierzyn Koźle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Jak wyżej, najpierw skup się na rozciąganiach, ćwiczeniach wzmacniających typu core stability, szybkiej poprawie postawy i skoliozy, a dopiero potem konkretny trening.

Jeśli masz jednołukową, to polecam skłony boczne na piłce na jedną stronę (żeby odkrzywiało) oraz doprowadzenie do bardzo dobrej postawy na całym odcinku kręgosłupa - od szyi przez piersiowy i do lędźwi przez różne ćwiczenia korekcyjne. To też pomoże na skoliozę, bo kręgosłup będzie wyciągnięty ładnie i nie będzie aż tak bardzo chciał uciekać na bok ;)

Możesz też sprawdzić, czy żebro po przykurczonej stronie pracuje dobrze w porównaniu do drugiego i czy tam (pod żebrem) nie ma tkanek przykurczonych w porównaniu z drugą stroną.

Miałem kiedyś skoliozę 20+ stopni w skali Cobba (zakładając, że dobrze mi to zmierzono), a teraz już nie mam wcale.
Co fizjoterapeuta, to inne podejście do skoliozy, więc najlepiej kilku odwiedź. Mi każdy z 3 - 4 co innego na ten temat mówił i czegoś nowego się dowiedziałem.


Zmieniony przez - xorton w dniu 7/21/2018 7:22:13 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18087
Czyli wnioskując, jestem w stanie coś z tym zrobić!! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nosek19
Teraz okolice Ostrowa wlkp. Jarocin od września Kędzierzyn Koźle


niestety nie mam z tych regionów nikogo do polecenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1063 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18087
a z jakich regionów masz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwichnięcie barku, a pływanie.

Następny temat

Detoksacja

WHEY premium