SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

skolioza pytanie

Wysłana -
witam, ostatnio znalazłem coś takiego jak skolioza, widziałem zdjęcia ludzi ze skoliozą i mieli podobne plecy. może za duzo na zdj nie widać ale chciałbym się zapytać czy może widać jakieś jej oznaki, w podstawówce zdiagnozowano u mnie "okrągłe plecy". dodam że gdy napinam plecy jeden najszerszy wystaje pulchny a drugi na na środku takie wklęsłe miejsce. z góry dzieki za odpowiedź.

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Najlepiej zrobić rtg i na jego podstawie stwierdzić skrzywienie i stopień jeśli takowe będzie występowało.
Wysłana -
Idź do lekarza rodzinnego po skierowanie na RTG, z wynikami do niego wróć i ten stwierdzi czy masz takowe schorzenie. Nie olej tego bo możesz zrobić sobie krzywdę na treningu.
Wysłana -
Jak już to do ortopedy a nie lekarza rodzinnego , takie zdjęcia jak w temacie nie są diagnostyczne żeby opnie na jej podstawie stawiać
Wysłana -
Od podstawówki trzeba było się tym zająć i chodzić na gimnastykę korekcyjna
Wysłana -
kajdan
Od podstawówki trzeba było się tym zająć i chodzić na gimnastykę korekcyjna

za mich czasów takie ćwiczenia były w szkole prowadzone, spora część osób miała skoliozę od noszenia plecaka na jednym ramieniu.
Wysłana -
Nie mieszaj chłopakowi w głowie. Żaden ortopeda nie przyjmie go bez skierowania chyba że prywatnie, dlatego właśnie napisałem wcześniej żeby najpierw poszedł do rodzinnego po skierowanie a RTG jest podstawowym badaniem wykonywanym przy rozpoznaniu tego schorzenia.
Wysłana -
tref
Idź do lekarza rodzinnego po skierowanie na RTG, z wynikami do niego wróć i ten stwierdzi czy masz takowe schorzenie. Nie olej tego bo możesz zrobić sobie krzywdę na treningu.

rodzinny lekarz nie jest od stawiania tego typu diagnozy tylko ortopeda specjalista narządu ruchu , więc sam nie mieszaj chłopakowi że rodzinny ro zrobi
Wysłana -
A widziałeś moja druga odpowiedz? Napisałem że ma iść do rodzinnego ten zleci RTG i da mu skierowanie do ortopedy i tyle w temacie. Zresztą mniejsza, najważniejsze że facet wie co ma zrobić.
P.s w większości przypadków rodzinny stwierdzi sam czy ma skoliozę i wtedy wysyła do ortopedy lub nie po czym od razu powie pacjentowi że nie ma sensu iść do ortopedy. Przynajmniej tak jest w Gdańsku więc zakładam że w innych miastach też.

Zmieniony przez - tref w dniu 2017-12-29 07:37:50
Wysłana -
Sama skrzywienie kręgosłupa może być wypadkową wielu czynników jak krótszej kończyny dolnej czy pseudorotacji miednicy i na zdjęciu RTG może to podobnie wyglądać dlatego wizyta u rodzinnego będzie niewystarczająca, zresztą nieważne ważne że autor wie co robić
Wysłana -
No niestety, ale w internecie raczej nikt nie poradzi tak jak lekarz specjalista.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź