SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skakanka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6917

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
mam trudnosci w skakaniu na skakance, nigdy wczesniej nie skakałem cwicze dopiero drugi dzien,ale nie idzie mi to za dobrze .rekord do około 40 skoków (nie wspominając już o jakichś seriach 3x3min itp) z czego to moze wynikac ,koordynacje ruchową mam dobrą potrafie podbijać piłke kilkaset razy a ze skakanką mam problem, jeste bardzo zmęczony nawet przy pierwszych minutach ze skakanką. jak sie za to zabrać ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
makiuu
fajny zestaw cwiczen panie mma ile razy w tygodniu to stosowales ?
Jedna seria - 8 ćwiczeń zajmowała mi ponad 3 min. Każda kolejna trwała dłużej. Starałem się codziennie.
I nie panie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
makiuu
mam trudnosci w skakaniu na skakance, nigdy wczesniej nie skakałem cwicze dopiero drugi dzien,ale nie idzie mi to za dobrze...
Odpowiedź:
makiuu
nigdy wczesniej nie skakałem cwicze dopiero drugi dzien
makiuu
jak sie za to zabrać ?
Skakać dalej. Trzeba wyskakać swoje.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zobacz czy nie skacze się lepiej po bieganiu. Sama skakanka to nie rozgrzewka. Początki na skakance są trudne, szczególnie ze słabą kondycją. Przy wyczerpaniu koordynacja się psuje i zamiast coraz lepiej to wychodzi coraz gorzej. Później takie rzeczy zdarzają się po wyczerpującym treningu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Ernesto_Mendoza
Zobacz czy nie skacze się lepiej po bieganiu. Sama skakanka to nie rozgrzewka. Początki na skakance są trudne, szczególnie ze słabą kondycją. Przy wyczerpaniu koordynacja się psuje i zamiast coraz lepiej to wychodzi coraz gorzej. Później takie rzeczy zdarzają się po wyczerpującym treningu.


Tylko nie wiem jak mam sobie to zaplanować
ze wzgledu na prace fizyczną (nie jest to jakiś zap******)((ale znowu to nie jest praca w biurze)) ciężko ogarnąć z regeneracją
i tak w tygodniu mogę pozwolić sobie tylko na 1 trening który daje mi wycisk to jest zazwyczaj sobota albo niedziela kiedy jestem wyspany wypoczęty
to robie wtedy tak :

10 podciagniec - 20 pompek klasycznych
9 podciagniec - 18 pompek odwrotnych
8 podciagniec - 16 klasycznych i tak shodze do 1 powtórzenia.

a w tygodniu to tylko 1 dzien oprocz tego wezme sztange na barki i zrobie z 2 serie po 20 powtorzen przysiadów i potem robie brzuch

brzuszki, rowerek, krzesełka i tak jakbym pompek robił tylko nie schodze w dół (przez minute tak napinam mięśnie)
i jak tu skakanke dorzucić,w sumie wyjdzie z 4-5 treningów na wtrzymałość w tygodniu + praca
jakbym miał lżejszą prace to moze bym dawał rade
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
poskakasz pół roku to złapiesz rytm.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
makiuu
mam trudnosci w skakaniu na skakance, nigdy wczesniej nie skakałem cwicze dopiero drugi dzien,ale nie idzie mi to za dobrze...

Biorą pod uwagę tempo produkowania tematów prze kolegę makiuu, jezli trafi kiedykolwiek na trening boksu po pierwszym treningu wysmaruje coś w stylu:
mam trudnosci w zadawaniu ciośów, nigdy wczesniej nie uderzałem, cwicze dopiero drugi dzien,ale nie idzie mi to za dobrze..




Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2018-01-09 15:12:36
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cynik75
Biorą pod uwagę tempo produkowania tematów prze kolegę makiuu, jezli trafi kiedykolwiek na trening boksu po pierwszym treningu wysmaruje coś w stylu:
mam trudnosci w zadawaniu ciośów, nigdy wczesniej nie uderzałem, cwicze dopiero drugi dzien,ale nie idzie mi to za dobrze..
To i tak byłoby dobrze. A co jeśli założy tematy:
- Mam trudności w zadawaniu ciosów prostych...
- Mam trudności w sierpach...
- ...hakach...
- ...walki z cieniem...
- unikach
- zejściach z linii
- blokach
- zbiciach
- worku
- tarczach
- ...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Jaka masz skakanke? Duzo zalezy od skakanki, z jakiego jest materialu wykonana, czy ma "przegluby" na rekojesciach, ktore wspomagaja ruch okrezny. Ja do luznego treningu lub rozgrzewki skacze na skakance "z kabla", natomiast jak daje wycisk to korzystam z "metalowej"

np.
ta skakanka to kupa :) nie ma lozysk, dobra dla dziewczynek

https://store.nike.com/de/de_de/pd/2-speed-rope/pid-11470372/pgid-12221517?cp=euns_kw_pla!de!goo!pla!c!!!211884034956&gclid=EAIaIQobChMIsavhpKnP2AIVWC0ZCh3AOggNEAYYASABEgJCGvD_BwE&gclsrc=aw.ds 

tu juz z lozyskami
https://www.amazon.de/AMRAP-Springseil-Kugellager-Aluminiumgriffen-Erwachsene/dp/B00IHGYC3A

PS dlugosc skakanki ma tez znaczenie. Musisz sobie ja dopasowac przed rozpoczeciem cwiczen. Skakanke mozesz sobie skroci, wiazac przy rekojesciach petelki :)



Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 11.01.2018 07:56:04

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Masonski poganiacz bydla
Jaka masz skakanke? Duzo zalezy od skakanki, z jakiego jest materialu wykonana, czy ma "przegluby" na rekojesciach, ktore wspomagaja ruch okrezny. Ja do luznego treningu lub rozgrzewki skacze na skakance "z kabla", natomiast jak daje wycisk to korzystam z "metalowej"

np.
ta skakanka to kupa :) nie ma lozysk, dobra dla dziewczynek

https://store.nike.com/de/de_de/pd/2-speed-rope/pid-11470372/pgid-12221517?cp=euns_kw_pla!de!goo!pla!c!!!211884034956&gclid=EAIaIQobChMIsavhpKnP2AIVWC0ZCh3AOggNEAYYASABEgJCGvD_BwE&gclsrc=aw.ds 

tu juz z lozyskami
https://www.amazon.de/AMRAP-Springseil-Kugellager-Aluminiumgriffen-Erwachsene/dp/B00IHGYC3A

PS dlugosc skakanki ma tez znaczenie. Musisz sobie ja dopasowac przed rozpoczeciem cwiczen. Skakanke mozesz sobie skroci, wiazac przy rekojesciach petelki :)




Zmieniony przez - Masonski poganiacz bydla w dniu 11.01.2018 07:56:04


bardziej ten drugi typ -moja to axerfit taka siwa i mam możliwość regulowania jej do wzrostu
nie wiem jak sie zabrac za tą skakanke kurde mam taką ochote (teraz jestem chory od tygodnia)
zeby wziac ją na dwór i skakać cały dzień co jakis czas zeby weszlo mi to w nawyk ale z kondycja ciezko mimo wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najpierw prośba - nie rób multi cytowań.
Po pierwsze, nic nie wnosi to do tematu.
Po drugie, źle się czyta.
Po trzecie, zajmuje w cholerę dużo miejsca.
makiuu
nie wiem jak sie zabrac za tą skakanke kurde mam taką ochote (teraz jestem chory od tygodnia)
zeby wziac ją na dwór i skakać cały dzień co jakis czas zeby weszlo mi to w nawyk ale z kondycja ciezko mimo wszystko
Jeśli nie jesteś oswojony ze skakanką to nie radzę skakać cały dzień. Ja mam ją dobrze opanowaną a gdy uczyłem się skakać duble przez 30 minut to później miałem straszne DOMS-y łydek.
Proponuję skakać nie więcej niż 2 min. naraz. Potem przerwa - co najmniej 30 sek. I tak 5 do 10 razy. Przerwa jest potrzebne aby odpocząć. Na zmęczeniu kiepsko się uczy nowych rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
dwóch minut tez nie wytrzymam
mysle ze skakanka to nie cwiczenia silowe i tu regeneracja nie jest wazna,ale moge sie mylic
sprobuje 10-20 serii po 20 skoków
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy trenując MMA warto dodatkowo trenować np. Kickboxing lub BJJ czy Zapasy?

Wiecej