SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

silviaa1- problemowa redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1636
Witam wszystkie ladies!
Od dłuższego czasu podglądam forum, szukając wskazówek aby osiągnąć cel, niestety z marnymi skutkami.
Od czego się zaczęło.. Całe życie byłam bardzo szczupła, waga zawsze poniżej 50 kg, mimo fatalnej diety ,pełnej cukrów, fast-foodów itp. Kilka lat temu (ok.5) zauważyłam, że coś zaczyna się dziać złego, powoli łapałam kg, ale pomyślałam- zmiana trybu życia (praca siedząca), zaprzestanie aktywności , dorastanie , więc wiadomo hormony i zmiana proporcji sylwetki, nie zaniepokoiłam się aż tak bardzo, w końcu kilka kg więcej nie bhyło jeszcze aż tak źle.
Nie wiem kiedy , kolejne kg dochodziły, najwięcej w przeciągu ostatnich 2,5 roku ( od tego też czasu biorę tabletki anty) . Waga wzrosła do 62 kg, okropny cellulit, beznadziejna jakość skóry. Znajomi, którzy nie widzieli mnie dłuższy czas, na mój widok reagowali szokiem: " Jak to możliwe, że tak nagle przytyłaś? Całe życie byłaś taka chuda"
Zaczęłam próbować na własną rękę, trochę wychodziło, trochę nie. Teraz od 2 miesięcy ćwiczę na siłowni regularnie, powróciłam do w mniarę zdrowego odżywiania, regularne posiłki, kcal na poziomie ok. 1500-1600 kcal. (przyznaję, że czasami ciężko mi dobić kcal) 120 g białka, ok. 1g na kg mc tłuszczy i resztę węgli- waga stoi, centymetry również nawet nie drgneły.
Już nie wiem co robić, jak ruszyć z miejsca. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, rady i wskazanie błędów. Wiem, że niejedną dziewczynę już wyprowadziłyście na prostą, więc jest może również nadzieja i dla mnie :)
Poniżej wklejam obowiązkową ankietę oraz fotki, chociaż baaaardzo niechętnie, bo zdołowały mnie one jeszcze bardziej.

Chciałam krótko zwięźle i na temat, ale niestety nie wyszło. Mam nadzieje, że w miarę to wszystko czytelne .



ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: silviaa1
WIEK: 24
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2,5 miesiąca ( od lutego '17), wcześniej ok. 5 miesięcy ( marzec - sierpień '16)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 61,5 - 62,5 kg
WZROST: 164 cm
OBWÓD RAMIENIA: 30 cm
OBWÓD ŁYDKI: 33 cm
OBWÓD UDA: 57 cm
OBWÓD BIODER: 93 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 87 cm
OBWÓD TALI: 75 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 96 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Zredukować ilość tkanki tłuszczowej, wysmuklić sylwetkę, ujędrnić ciało- to co się z nim stało w ostatnim czasie to isnty dramat..

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: w dzieciństwie problemy z kręgosłupem ( skolioza z tego co pamiętam), rehabilitowałam się przez jakiś czas. Kilka lat temu pojawiał się u mnie ból odcinka lędźwiowego, głównie po przeforsowaniu się. Po wizycie u ortopedy tak naprawde nic nie wyniosłam, stwierdzil, że w badaniach żadnych zmian nie widzi, ale można się porehabilitować i tak oto wylądowałam na dwutygodniowej rehabilitacji - różne ćwiczenia wzmacniające i rozciągające).
Zaczęłam troche czytać na temat wad postawy, na moje oko posiadam pogłębioną lordozę w odcinku lędźwiowym. Stosowałam różne ćwiczenia korekcyjne w domu.
W chwili obecnej po rozpoczęciu treningów oraz regularnego rozciągania się, bóle rzadko występują, praktycznie zredukowane do zera.
Dodatkowo garbie się często, staram się to kontrolować, ale nie zawsze wychodzi :(.
ALERGIE: w dzieciństwie alergia pokarmowa na wiele produktów, aktualnie chyba brak.
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: czasami występują wzdęcia i gazy, mimo dobrego jedzenia; zmęczenie, senność w ciągu dnia bez wyraźnej przyczyny
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak, Microgynon 21 - zastanawiam się nad odstawieniem, bo zaczynam myśleć, że może one przyczyniają się w pewnym stopniu do problemów ze schudnięciem
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:
* multiwitaminy
* omega 3
* b12
* wit. C
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Nigdy wczesniej nie stosowałam żadnych diet. Całe życie byłam bardzo szczupła , pomimo, że moje odżywiania było bardzo kiepskie (fast foody, słodycze, kolorowe napoje, cukier, smażone potrawy).
Od marca 2016 postanowiłam się wziąć za siebie, na początku starałam się jeść regularnie i w miarę wg mojego mniemania - zdrowo . Później trafiłam na forum, poczytałam o podstawach układania diety, bilanosowaniu posilkow itp. Jadlam ok. 1500- 1600 kcal . Staralam sie zeby w kazdym posilku bylo zrodlo pełnowartosciowyego bialka, wegli i tluszczy. Trwało to ok. 4 miesięcy- udało się zrzucić ok. 5 kg.
Od wrześniu znowu moja miska była śmieciowa i przybyło kg.
****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl?

Od dwóch miesięcy staram się trzymać 1500-1600 kcal, przy rozkładzie BTW: 110/60/140
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Utrzymuję wagę, kg ani obwody nie chcą ruszyć w dół.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach.
Treningi staram się wykonywać 3 xtyg, czasami wpadną 4. Ewentualnie jak nie miałam chęci na trening, szłam na aeroby tylko, ok. 40 min - szybki marsz

Trening A- obwodowy x3
1. Hip Thrust 40kg x 10
2. Wykroki z wyciskaniem kettla 6kg x 8
3. Martwy Ciąg 40kg x 12
4. Przyciąganie ciała TRX x12
5. Snatch z hantlą 6kg x 8 (na kazda reke)
6. Brzuszki klasyczne x15

Trening B
1a. Skłony na ławeczce rzymskiej x12
1b. Swingi rosyjskie 16 kg x 12
1c. Brzuszki klasyczne x12
2a. Przysiady bułgarskie x10
2b. Sumo deadlift high pull 16 kgx 12
3a. Przyciąganie ciała TRX x12
3b. Przyciąganie nóg pod siebie na piłce x12
+ TABATA na rowerze 8x 20s/10s
ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.

















Zmieniony przez - silviaa1 w dniu 2017-04-19 21:24:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1636
Nie ja kupiłam tylko mój facet , a jak już jest w domu produkt zakazany to ciężko się oprzeć :( Zreszta ja zdaje sobie sprawę z tego ze nie powinnam , ale ciężko tak z dnia na dzień porzucić wszystkie słabości , staram się ale czasem przychodzi moment zwątpienia i pach !
W moim żywieniu i tak myśle ze nastąpiła duuza zmiana . Jeszcze jakiś czas temu miałam specjalna szafeczke ze słodkościami , przekąskami , która zawsze była pełna . Teraz swieci pustkami i taka wpadkę zaliczam rzadko .

Co do treningu , to zajmuje mi ok godziny , ale właściwie nigdy dokładnie nie sprawdzałam . Jeżeli chodzi o intensywność , to podczas ćwiczeń próbuje dawać z siebie wszystko , a pot leje się z czoła już po pierwszych ćwiczeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
Cześć! Robisz po jednej serii każdego z tych ćwiczeń? Ok już doczytałam... 3 serie... Mało czytelnie to wygląda.



Zmieniony przez - bazylia35 w dniu 2017-04-19 21:52:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1636
W treningu A robię wszystkie ćwiczeni pokolei w krótkich odstępach . Całość powtarzam x3 .

W treningu B: ćw. 1a i 1b robię jedno po drugim i powtarzam x3 , 2a, 2b,2c x3 itp.
Nie wiedziałam zbytnio jak to zapisać by było zrozumiałe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
ok, a jesteś pewna techniki? HT czy MC?? masz taki ciężar do którego np. ja długo dochodziłam walcząc do poprawne wykonanie, albo Snatch - to trudne technicznie ćwiczenie, czytałam jak dziewczyny o nim pisały, na filmiku też nie wygląda na hop i siup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1636
W ubiegłym roku , podczas tej 5 miesięcznej przygody z siłownia miałam ułożony FBW , ćwiczyłam pod okiem bardziej doświadczonego kolegi, pokazywał technikę itp.
MC był początkowo na śmiesznych ciężarach 10kg-20kg , aby nauczyc się techniki jako tako , później ok 30 kg . Ale nie ukrywam ze nie czułam do końca tego ćwiczeni , pobolewal kręgosłup również po nim.
Obecnie gdy znajomy trener wrzucił w plan to ćwiczenie , kilka treningów w jego obecności( twierdził zr technika jest na dobrym poziomie) , poczytałam również wiele artykułów oraz filmików na temat prawidłowej techniki i nie ukrywam ze dobrze czuje to ćwiczenie , technicznie wydaje mi się jest naprawdę dobrze , ale to oczywiście tylko moja subiektywna ocena .
40 kg to ostatnie 3 treningi i jest ciężko , ale na kolejnym mam ochotę dołożyć .

HT daje mocno popalić , oczywiście na początku zaczynałam z sama sztanga , dopiero w ostatnie treningi weszło 40 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 880 Wiek 43 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15053
To super, że ktoś na Tobą czuwa. Co do michy to jak zauważyłaś jesz za mało i ten posiłek z odżywką i bananem to jakoś tak biednie wygląda, tłuszczy tylko 0,9g? Podbij miskę koniecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 36007 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679566
Michy przy Twoim wzroście to głodowe niestety. Tam spokojnie można by było dołożyć ze 400 kcal na starcie patrząc po tych zrzutach które wkleiłaś.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
I naprawdę tyle białka trzeba? Moze 100 by wystarczyło?
Tak się zastanawiam nad tym co napisałaś - że byłaś szczupła całe życie a przez ostatnie lata kg dochodziły.Patrząc na Twój wiek 24 lata - wychodzi że to 50kg to do kiedy ważyłaś - do 18? 20? Pytam - bo wydaje mi się, ze powinnaś trochę się zastanowić nad przyczyną tego zbierania kg. To, że kg dochodzą "same" po 40, 50 roku życia - to już bardziej prawdopodobne - ale same po 20 raczej nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1636
bazylia35- ta odżywka z bananem to akurat wpadła bezpośrednio po treningu :)

nightingal - czytając dzienniki innych ladies uświadomiłam sobie, że kcal mogą być za niskie, ale obawiam się trochę, że skoro przy obecnej waga nie leci w dół, to co się będzie działo jak dodam 400.. Ale spróbuję, jaki rozkład proponujecie? 1800 kcal będzie ok? Np przy BTW 120/70/170 ?

Paatik- Z tego co mi się wydaję, ta waga zaczęła wzrastać jakoś 4-5 lat temu, czyli w wieku 19 -20 lat. Nie wiem co mogło być przyczyną, tak jak pisałam, nigdy nie pilnowałam tego co jem, więc wydaje mi się że to nie mogło mieć wpływu. Stan zdrowia też wydawałby się w porządku.. Na początku roku robiłam badania krwi. Gospodarka lipidowa co prawda nie jest w dobrym stanie, ale to zdaje sobie sprawę, że zmiana diety powinna pomóc, natomiast nie wiem czy to mogło wpłynąc na proces tycia?
Miałam również podejrzenia o problemy z tarczycą, ponieważ wiele objawów na to wskazywało, ale wyniki były bardzo dziwne.
wrzesień 2016: TSH: 3,65 czyli dużo za wysokie
luty 2017: TSH:1,5 FT3: 3,38 FT4:1,26 ATG: 17,00 ATPO: 8,4 zdziwiła mnie ta nagła różnica, więc dla pewności powtórzyłam samo TSH w innym labolatorium
marzec 2017 : TSH: 0,82
Nie rozumiem tego totalnie


Zmieniony przez - silviaa1 w dniu 2017-04-20 10:16:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Nie wydaje mi się, zeby zdrowy metabolizm siadał w wieku 19-20 lat, nawet przy fatalnej diecie. Szwankuje gospodarka lipidowa - czyli co? cholesterol 300? A skaczące TSH też nie jest żadną normą. Może chociaz USG tarczycy zrobisz? A cukier badałaś?
Tak się dopytuję bo na pewno warto przejść na zdrową dietę i zacząć ćwiczyć - ale jak sama widzisz nie załatwiło to sprawy - bo ciągle nie chudniesz mimo obiektywnie bardzo niskich kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1636
Wklejam wyniki badań z września 2016 i lutego 2017.
Cukier na czczo w granicach. W domu mam również glukometr, jakiś miesiąc temu z ciekawości kilka razy sprawdzałam jak zmienia się cukier po spożyciu posiłku z węglowodanami. 1h po zjedzeniu posiłku zazwyczaj 120-130 , po 2h ok 100, więc chyba to dobre wyniki?
USG tarczycy nie robiłam , ale rzeczywiście może warto by było zrobić..





Zmieniony przez - silviaa1 w dniu 2017-04-20 16:15:02
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozstęp mięsni prostych brzucha ciąża i dobór ćwiczeń.

Następny temat

Budowanie pośladków

Wiecej