SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siatkówka oka - problem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 51667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
Od ok pół roku mam problem z siatkówką oka - tydzień temu okulistka zobaczyła w niej małą dziurkę, dostałem skierowanie do okulisty w Wawie - mam nastepną wizytę za 3 tygodnie na laserowanie, dostałem też jakieś krople do oczu. W związku z tym pytanie: jak to się ma do ćwiczeń siłowych? Wiem, ze 2 tygodnie po operacji muszę sobie darować, ale co z tymi 3 tygodniami? Dałoby radę jeśli bym za bardzo nie szalał?
1

baczny obserwator

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
Czesc ja mam jakis wirus koci i zwyrodnienie kraciaste i nie wiem o co chidzi szukalem w necie i nic na to niema i pisze tylko ze to u kotow. Wie ktos cos na temat tego kociego wirusa ??? Dziekuje za odpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
allo salut

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
calkowicie odpadaja w najblizszym czasie.

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
A kickboxing? Sparingi wiem, ze muszę sobie darowac, ale co z treningiem na worku/tarczach? Totalny bezruch?

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
grozi ci odklejenie siatkowki i slepota. moze sie do tego przyczynic kazdy wysilek fizyczny...

chyba przez 3 tyg mozesz poczekac, zeby nie miec pozniej do siebie pretensji...

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
Rozumiem, dlatego wolę się wczesniej upewnic.

Uzyskałem odpowiedź, więc w porządku - mam totalną labę.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam!

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
sprawa przedstawia sie nastepujaco - jestem miesiac po operacji laserowej, lekarz zezwolil, a nawet zalecil duzo ruchu, ale raczej ze wskazaniem na sporty wytrzymalosciowe, silowni raczej nie polecal - w zwiazku z tym pytanie do ludzi obeznanych w temacie - czy dopuszczalny jest dla mnie trening silowy, ale na duzo mniejszych ciezarach, z mniejsza intensywnoscia - 2/3 treningi tygodniowo, trening - hst, ale jak powiedzialem - na zmniejszonych ciezarach

niestety przez najblizszy miesiac nie mam mozliwosci skonsultowania tego z moim lekarzem
1

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
Up

Przy okazji - pomoze ktos w wyszukiwaniu informacji na temat siatkowki oka w necie? Jakies konkretne teksty, a najlpiej mozliwosc konsultacji z lekarzem przez internet. Przegooglowalem juz sporo stron, ale nic konkretnego nie znalazlem.

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
Czesc.Może troche ne na temat ,bo tutaj jest mowa o wpływie sportu na wzrok,ale jednak cześciowo mieszcze sie w temacie,bowiem mam pytanie odnośnie wzroku:może ktoś się orinetuje czy są jakieś leki,zioła na odwarstwiajaca się siatkówke?Czytałam,że ponoc dobry w tym przypadku wyciąg z aloesu tzw.woda aloesowa albo tzw."zioła szwedzkie"(okłady na oczy),ale takowych w aptece nie ma(sa zioła szedzkie na inne dolegliwości).Czy słyszał też ktoś może o takim zabiegu jak klejenie siatkówki klejem z żółwia?POnoć stosunkowo nowa metoda prowadzona w klinice w Gratzu?Jeśli ktoś coś na ten temat wie,to prosiłabym o informacje.Może tez ktoś miał przeprowadzony zabieg-korekcji laserowej właśnie na odwarstwiająca się siatkówke i mógłby się podzielić(interesuje mnie jak to wyglada teraz po zabiegu...na oku zawsze jednak pozostają jakieś blizny....) oraz może ktoś wykonywał zabieg tzw.krioterapie(przepuszcanie azotu) też włąśnie polecany na odwarstwiającą się siatkówke....byłabym wdzięczna za wszelkie informacje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
przechodze zabiegi laserowania siatkowki regularnie od dwoch lat
na poczatku czestotliwosc siegala nawet 1 raz na ok 1,5 miesiaca
teraz mam kolejne wizyty co pol roku
jest lepiej, ale o silowni na powaznie moge zapomniec

cos za cos
jak chcesz wiedziec cos konkretnego to pisz

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
Cześć

Jestem w podobnej sytuacji, miałem laserowaną 1 dziure i mam zwyrodnienie śladów ślimaka czy tam kraciaste na obwodzie.

Oni laseurją ci jedno oko czy oba ?
Robią laserowanie wzdłuż zmainy czy tylko przy dziurach ?
Jak szybko Ci to postępuje ? Czy masz minusowe okulary ?


O ile mi wiadomo nie wolno w takich sytuacjach
dźwigać nic ciężkiego, podnosić z ziemi ciężarów, pchać samochodu, przesuwać mebli, nosić ludzi.
Podobno Klarin aktiv z luteiną pomaga.


pozdrawiam
LK
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

solarin max

Następny temat

aspartam

WHEY premium