SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siatkówka oka - problem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 51674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
<cytat>
Może tez ktoś miał przeprowadzony zabieg-korekcji laserowej właśnie na odwarstwiająca się siatkówke i mógłby się podzielić(interesuje mnie jak to wyglada teraz po zabiegu...na oku zawsze jednak pozostają jakieś blizny....) oraz może ktoś wykonywał zabieg tzw.krioterapie(przepuszcanie azotu) też włąśnie polecany na odwarstwiającą się siatkówke....byłabym wdzięczna za wszelkie informacje
</cytat>


To właśnie blizny robione laserem przytwierdzają siatkówke do oka i dzieki temu sie nie odwarstwia ani nie odrywa. Dopiero po kilku tygodniach od laserowania okulista może ocenić czy rany zabliźniły się odpowiednio.

Zabieg to krótkie błyski światła. Błysków może być od kilkunastu (dziury) do nawet klikuset jeśli laserują ci cały obwód.

Po zabiegu jest tak jakbyś miała robione badanie dna oka, wraliwość na światło i etc.

pozdrawiam
LK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
czesc

mi laserują i jedno i drugie
co do drugiego pytania - to zależy od ilości ubytków, w lewym miałem laserowane dookoła
mam minuoswe okulary
a od jakiegoś czasu już nie postępuje

a jak to wygląda u Ciebie?
1

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
Nie wiem mam to od niedawna, nie wiem czy to postepuje czy sie zatrzymało.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
hej
ja dowiedzialam sie o moim zwyrodnieniu juz kilka lat temu i ostatnio zauwazylam pogorszenie wzroku i ogolnie mam dola z tego powodu,,,
napisz prosze w jakiej klinice miales zabieg ok?
dzieki za odpowiedz:)

gostynka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51
cześć ostatnio pytałam Was o odwarstwiającą się siatkówke.Wtedy wykrył ją u mnie okulista i od razu skierował na laser następnego dnia.Dziś się ciesze,że nie poszłam....że się wstrzymałam.Przebadało mnie jeszcze kilku innych okulistów i nic takiego nie wykryli,a badanie było dość kompleksowe...dlatego też polecam udać się do kilku specjalistów,zanim się zawierzy jakiejkolwiek ingerencji laserowej....wykryli natomiast coś zupełnie innego mianowicie predyspozycje do stożka rogówki,robią taką jakby mape oka i widać wszystko dokładnie na komputerze...Stąd mam do Was pytanie może wiecie coś teraz z kolei na temat korekcji tego stożka rogówki:)Może ktoś coś słyszał o tej stosunkowo nowej metodzie-podawanie ryboflawiny w kroplach z następowym naświetlaniem UV-A ? Jak myślicie co może być przyczyną tego stożka?Mówią,że to sprawy dziedziczne(a co jeśli w rodzinie nikt na to nie chorował?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
Mam pytanie do Kozika. Czy nie widzisz dodatkowych błysków po fotokoagulacji?
Ja miałem laserowanie po górnej krawędzi siatkówki. Po zabliźnieniu widzę u dołu teżpo krawędzi błyski w postaci świetlistych linii. Podobno to światło odbija się od blizn na górze. Tak powiedziała Pani doktor co wykonywała zabieg. Powiedziała też że trzeba do tego przywyknąć. Tylko że przed zabiegiem nie było mowy o jakichkolwiek(widocznych)efektach ubocznych.Miałem oczywiście badanie trójlustrem po 2 tyg. i siatkówka przylega prawidłowo.
Czy te błyski naprawdę już zostaną??!!!

Zmieniony przez - k.pop w dniu 2008-03-09 17:48:05

Zmieniony przez - k.pop w dniu 2008-03-09 20:48:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1234 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18976
zostana

"Mess with the best die like the rest"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
A możesz rozwinąć? Wiesz to z własnego doświadczenia? Ps. Jeśli zostaną to w kwestii dokuczliwości zamieniłem siekierkę na kijek płacąc przy tym za to sporo kasy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1234 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18976
mowie z wlasnej wiedzy widzialem pare siatkowek po takim zabiegu objawy moga stac sie mniej dokuczliwe poniewaz blizny moga sie troche zmniejszyc ale i tak pozostana

"Mess with the best die like the rest"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 35
Jest Pan okulistą?
U mnie było tak że zaraz po zabiegu były tylko jasno świecące dwa (po jednym w oku)punkty widziane pod dużym kątem u dołu potem to się powiększyło pod koniec pierwszego tygodnia po zabiegu.Wszyscy tak mają czy u mnie coś nie wyszło w zabiegu?
Rozmawiałem z jedną pacjentką to twierdziła że nie widzi po zabiegu niczego nowego. Lekarz też zapewniał przed zabiegiem że niczego nie zobaczę bo to jest poza obszarem widzenia robione.
Najbardziej dokuczliwe jest u mnie to błyskanie w lewym oku. W dzień widać nawet ale wtedy jest wrażenie jakiegoś pulsowania.
Gdyby się zrównało z prawym okiem było by już znośnie.

Zmieniony przez - k.pop w dniu 2008-03-11 12:55:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

solarin max

Następny temat

aspartam

WHEY premium