SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siak999 / początek...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3924

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326


Witam! Jak wiele z nas postanowiłam ruszyć ze zmianą swojego wyglądu i nawyków żywieniowych... narazie jestem na etapie ogarniania forum i podpatrywania.

BMR = 1300 kcal
chodzi mi oczywiście o redukcję, więc coś maławo te 1300 kcal prawda???

Białko - 195 kcal (48g)
Węgle - 780 kcal (195g)
Tłuszcz - 325 kcal (36g)

Trochę się zdziwiłam, bo wpisałam to co dziś zjadłam w dziennik i w trzecim posiłku zjadłam prawie tyle białka ile wynosi moje zapotrzebowanie dzienne :( hm. a jak to rozłożyć na większą ilość posiłków... ubolewam, że to taka mała wartość bo jestem raczej "mleczniuchem". dzisiejszy rozkład b/t/w zweryfikowałam dopiero teraz. I napewno jest źle...za mało wszystkich skłądników.

Co do aktywności, ruszę z nią dopiero od następnego tygodnia. Dotychczas było to półroczne chodzenie na siłownie, 4-5 razy w tyg - głownie bieżnia (1godz), rower (45 min) i siłowe ćwiczenia na maszynach. (teraz będzie podobnie, ale 3 razy w tyg.)Zaczynałam ważąc ok 66 kg. Spadek do ok 62 kg.Potem przyszło 4 miesięczne niejedzenie spowodowane założeniem aparatu ortodontycznego. Schudłam do 56 kg. Do głodu się przyzwyczaiłam i do tych 56 kg też. "Niestety" jedno i drugie poszło już w niepamięć bo mogę już jeść prawie wszystko. Tylko chcę to zrobić z głową bo już 2 kg mam na plus.

Moja prośba o zweryfikowanie tych 1300 kcal i rozkładu btw... przecież z takiej ilości nie mogę redukować...
Każda inna rada również w cenie bo w głowie galimatias
Dziękuję, pozdrawiam!

Wiek : 27
Waga : 58
Wzrost : 162
Obwód w biuście : 93
Obwód pod biustem : 80
Obwód talii w najwęższym miejscu : 85
Obwód na wysokości pępka : 74
Obwód bioder : 92
Obwód uda: 52
Obwód łydki: 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch,
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 6 m-cy, rower, potem 5 m-cy przerwy
Co lubisz jeść na śniadanie: twaróg
Co lubisz jeść na obiad : naleśniki
Co jako przekąskę : jogurt
Co jako deser : -
Ograniczenia żywieniowe : nie jem chleba (wybór własny)
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : thermo speed
Stosowane wcześniej diety : głodówkowe
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
postaram się wrzucić jutro jedzenie, bo czasu mało....
zauważyłam, że od tych dwóch dni ćwiczenia na siłowni, mam wieczorne ciśnienie na jedzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
BMR dobre tylko do tego sie dodaje ruch
wiec w twoim przypadku mnozysz to co dostalas x1,5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
to podkręcam na 1950 kcal (b 73, w 292, t 54) jak ruszę z siłownią. I tak 2 tyg, a potem zredukować o ile???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zaznij od 1800 jak zaczniesz z silownia i obserwuj reakcje co tydzien, jak nei idzie to obcinasz z ww 10% kaloryczności calosci. Tzn 10% i te kalorie odejmujesz z weglowodanow.
Na start proponuje jednak przynajmniej 60g tluszczu i minimum 2g bialka na kilo masy ciala a nie zaszkodzi i 130g

Acha, po pierwszym odejciu jezli znow nie bedzie szlo robisz rotacje tzn jeden dzien zostawiasz tak jak jest a 4 dni dajesz 200kcal mniej i na zmiane

Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-01-18 19:56:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
- 10 % z węglów przy 1800 tak?
z tym, ze siłka będzie tylko 3 razy/tyg :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Tak obcinasz kalorycznosc z weglowodanow
ok, starczy, wazne bys w pozostale dni tez sie ruszala ile sie da, nawet jak nie uprawiasz wtedy sproty to chociaz staraj sie chodzic piechota
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326


jeszcze parę dni zanim ruszę z siłką. staram się jeść na poziomie wyliczonych 1300 kcal (moje BMR). ciężko sie w tym zmieścić. czy jadłospis na dzisiejszy dzień jest w miarę ok?

Zmieniony przez - siak999 w dniu 2011-01-20 13:24:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
zaraz zaraz mowilas o 1800kcal
wiec czemu 1300kcal czyzbys lezala obloznie chora?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
staram się jeść na poziomie wyliczonych 1300 kcal (moje BMR)

Ja pyerdolę...

Dziewczyno! Ogarnij się, poczytaj chociaż, co to jest BMR!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 326
nie mam jeszcze siłowni, dlatego tak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziewczyno, poczytaj!

Używasz nóg do pójścia do toalety? Ubierasz się? Machasz szczęką, żeby coś przeżuć? Klikasz na kompie? Wykonujesz jakiekolwiek ruchy poza nieruchomym leżeniem na plecach w temperaturze pokojowej przy dostarczaniu pożywienia przez kroplówkę?

Jeśli nie, to możesz sobie tak jeść, bo wtedy twoje zapotrzebowanie jest równe BMR.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

distraught / jestem młoda, ale mam cele takie jak Wy

Następny temat

Do 20-stki będę szczuplejsza, ale potrzebuję pomocy...

WHEY premium