SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siłownia a problemy z wagą i zdrowiem

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4055

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 353
Dzień dobry wszystkim. Mam nadzieje, że pomożecie mi rozwiązać mój problem. Otóż od stycznia chodzę na siłownie - regularnie 3 razy w tygodniu. Początkowo biegałam , ćwiczyłam na suwnicy, wykonywałam unoszenia nóg na ławeczce w siadzie, jeździłam rowerkiem, robiłam brzuszki, potem zmieniłam program na stepper i rowerek, bieżnie oraz brzuszki, ćwicząc przy tym nieznacznie ręce, robiłam też wykroki, teraz zakończyłam dwa cykle treningów obwodowych połączonych z aerobami. Zaczynając ćwiczyć ważyłam około 54 kg, teraz ważę około 69. co najciekawsze nie przytyłam z masy podskórnej - przy moim trybie aktywności fizycznej i sposobie żywienia ( jem mało zdrowo i regularnie) to raczej niemożliwe. Chcę dodać, że przez cały czas moich treningów musiałam zażywać asentrę z powodu stanów depresyjnych. Wcześniej przed długi okres czasu chorowałam na anoreksję. Około 2 lat nie miałam okresu. Dopiero teraz mój cykl zaczyna się regulować i "bomba" hormonów ruszyła. Bardzo proszę o komentarze. Z góry wielkie dzieki za przeczytanie mojego wypracowanka
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 353
rozumiem, tylko nie chcę, aby moje zdjęcia i historia były w internecie, wstawienie tego wszystkiego i napisanie jest dla mnie trochę krępujące, dlatego chciałabym prosić o dyskrecję i usunięcie moich zdjęć z tematu po tym jak je obejrzycie, droga 4nn rozumiem wszystko i absolutnie nie pisałam z powodu jakichś wyrzutów, ponieważ oczywiście takowych nie mam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 353
Zapomniałam dodać, jaki jest mój obecny plan treningowy - 30 min stepper z obciążeniem 50 watt, bieżnia - 30 min 10km/h, 15 min rowerku 80 watt oraz 3 serie brzuszków prostych i 2 serie skośnych (każda seria po 30 powtórzeń). Robię tez absy II (aktualnie poziom 2).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale, ale Co mamy komentować, bo nie rozumiem? Co jest twoim celem: schudnięcie, poprawa kondycji...? Sprecyzuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 353
Nie chodzi mi o ułożenie planu treningowego ani o ułożenie diety. Chciałam się dowiedzieć, czy ktoś z czytających spotkał się już z takim problemem, czy może jakoś "racjonalnie" wytłumaczyć to, że mimo właściwej diety i ciężkiego treningu moje mięśnie zamiast się wyraźnie rzeźbić zaczęły puchnąć jak po braniu sterydów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spotkałam się z wieloma takimi przykładami. We wszystkich okazało się, że... Jest za dużo tłuszczu, żeby mięso było widoczne

Jak jest w twoim przypadku... Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo NIC o tobie nie wiem Na 95% dieta nie jest "właściwa". Być może w treningu też są błędy. Wklej zdjęcia sylwetki oraz fałdów. Chwyć w garść fałd tłuszczu na udzie, brzuchu, tricepsie i na "boczku", zrób zdjęcia i wklej tutaj.

Skok wagi rzędu 15kg w przeciągu 4 czy 5. miesięcy jest przerażający... Ale tak jak mówię, nic nie jestem w stanie stwierdzić, dopóki nie zobaczę zdjęć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
i wymiary, bo może masz 185cm i skok z anorektycznej wagi 54kg na 69 nie jest tragiczny..
oraz rozwiń co rozumiesz pod pojęciem 'masa podskórna'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 722 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5965
Ja miałam znaczny wzrost wagi gdy byłam na olzapinie, asentra u mnie była ok ale być może na Ciebie działa niekorzystnie.....jeśli wcześniej brałaś lit to sprawdź sobie też tarczycę bo od tego się ona często rąbie albo w ogóle ją sobie sprawdź i może hormonami płciowymi się przy okazji zajmij....dużo kasy, być może niepotrzebnie (oby) będzie Cię to kosztować ale zdrowie juest bezcenne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 353
mam 175 cm wzrostu a jeśli chodzi o fałdy tłuszczu to sory nawet nie ma po co wstawiać zdjęć, bo nie mam się za co złapać na brzuchu - wszystko jest "twarde",co rozumiem pod postacią masa podskórna? Masa tłuszczowa. A co do diety droga Martucco to lekarz powiedział, że jest jak najbardziej prawidłowa i wręcz może nawet jem za mało, także nie w tym problem.Talia - 78 cm, obwód bioder 95 cm, obwód uda - 60 cm. Jak już wcześniej mówiłam - zmieniła mi się budowa - rozrosły mi się plecy ale nie ma tam absolutnie żadnych fałd tłuszczu, to samo jeśli chodzi o brzuch i ręce, nóg nigdy nie miałam patykowatych ze względu na moją budowę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 353
Jeśli chodzi o zdjęcia to wrzucę je jutro, bo idę na siłownie - sama nie jestem sobie w stanie zrobić zdjęcia moich pleców :P a i jeszcze jedno, droga Martucco, odniosłam lekkie wrażenie, że myślisz, że jestem kolejną nastolatką gadającą głupoty i nieszukającą winy w swoim sposobie treningów oraz żywienia, gdyby w tym tkwił problem, już dawno bym go rozwiązała sama i nie zaprzątała tym głowy innych, więc bardzo proszę, żebyś nie zakładała pochopnych wniosków, napisałam o swoim problemie na tym forum, ponieważ wypowiadają się tu osoby, które znają się na rzeczy - nie jestem amatorką, ale też nie profesjonalistką, chcę się dowiedzieć czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem i co mogło mieć wpływ na zaistniałą sytuację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
To ja nie rozumiem problemu, skoro jak piszesz nie przytyłas (nie nabrałaś tłuszczu), tylko zyskałaś mięśnie. tylko pogratulować dobrej diety i treningu.

w sprawie fałd chodziło o zdjęcia lub wymiary mierzone jak tu: http://www.topendsports.com/testing/skinfold-sites.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Wypełnij ankietę, wstaw zdjęcia, swój jadłospis z kcal i BWT. Trening też się przyda. Nie bawimy się w zagadki, a Twoje lekkie wrażenia są mylne.
Jeśli uważasz, że wiesz wszystko o odżywianiu i treningach siłowych, to powinnaś szukać pomocy na forum medycznym, a nie sportowym.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Margot: uparta i zmotywowana (wg. cortuni)

Następny temat

Małe pytanie, zarazem mój problem i kompleks

WHEY premium