SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siła statyczna w sportach walki i na ulicy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Patrzcie na Brocka Lesnara. Tylko, że on miał bazę w postaci zapasów stylu wolnego, a nie był tylko silny. Podobnie wiele zawoników. Tylko, trzeba pamiętać, że sama siła nie wystarcza. Trzeba mieć technikę, i do niej dodać siłę. Oczywiście niezwykle ważna jest wytrzymałość i gibkość. Dla tego sporty walki są specyficznym rodzajem sportu.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Pietrosiek i Niegocin moge sie albo z wami na forum klocic, albo pojsc do naszego trenera fitnesu, ktory sie tym zajmuje od lat w najlepszym profejsonalnym klubie mma w niemczech i mu powiedziec, ze chyba sie mylil :) Niech sobie kazdy sprobuje sam dla siebie, po miesiacu niech idzie do worka i oceni swoja eksplozywnosc ciosow i kopniec.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niegocin
co do dynamiki zgodę się z Pietrosiek. Trening na dynamikę powinien opierać się na małej liczbie powt., a sporej liczbie serii w zbliżonym ciężarze do 50-60% maksa. Wykonasz tak dynamiczny ruch w 12 powtórzeniu jak w 2?


Nie znam się na teorii siły dynamicznej i eksplozywnej, nie wiem czym się różnią, ale u mnie nie ćwiczy się 2-3 powtórzeń z ciężarem 50-60%. Raczej czasówki 15-30 sekund z krótkimi przerwami. Pełna dynamika i umiarkowany ciężar. Piszę o treningu bokserskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ernesto_Mendoza
Niegocin
co do dynamiki zgodę się z Pietrosiek. Trening na dynamikę powinien opierać się na małej liczbie powt., a sporej liczbie serii w zbliżonym ciężarze do 50-60% maksa. Wykonasz tak dynamiczny ruch w 12 powtórzeniu jak w 2?


Nie znam się na teorii siły dynamicznej i eksplozywnej, nie wiem czym się różnią, ale u mnie nie ćwiczy się 2-3 powtórzeń z ciężarem 50-60%. Raczej czasówki 15-30 sekund z krótkimi przerwami. Pełna dynamika i umiarkowany ciężar. Piszę o treningu bokserskim.


Ciężko będzie przez 30 sekund wykonywać takie samo ćwiczenie z maksymalną szybkością. Tak samo jak z biegiem. Spróbuj biec 150 metrów z prędkością z jaką biegniesz 50 metrów. Nadal będziesz biegł szybko, lecz nie tak jak przez te 50 metrów.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Będziesz wykończony, nie dokończysz ćwiczenia poprawnie i tak to działa. Tak jak w walce, masz sobie radzić jak jesteś wyczerpany i przygotować organizm do skrajnej sytuacji. Nie możesz w 10 rundzie przestać uderzać. 30 sekund to przy ćwiczeniach typu odbijanie piłki lekarskiej o ścianę, oczywiście ciężkiej, z pełną siłą i szybkością. Te cięższe ćwiczenia to krócej i przeplatane.

Te ćwiczenia z małą ilością powtórzeń pasują mi bardziej do rzutu kulą itp.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-06-01 19:36:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ernesto_Mendoza
Będziesz wykończony, nie dokończysz ćwiczenia poprawnie i tak to działa. Tak jak w walce, masz sobie radzić jak jesteś wyczerpany i przygotować organizm do skrajnej sytuacji. Nie możesz w 10 rundzie przestać uderzać. 30 sekund to przy ćwiczeniach typu odbijanie piłki lekarskiej o ścianę, oczywiście ciężkiej, z pełną siłą i szybkością. Te cięższe ćwiczenia to krócej i przeplatane.

Te ćwiczenia z małą ilością powtórzeń pasują mi bardziej do rzutu kulą itp.



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-06-01 19:36:41


Mówimy o wytrzymałości czy dynamice?

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj tam Jak zaczniemy teraz analizować definicję to już się robi bałagan, tym bardziej, że nie jestem w nich dobry Wydaje mi się, że nadal mówimy o sile dynamicznej, bo chodzi mi o treningu z ciężarami z dużą dynamiką. W takich sportach jak boks nie ma chyba takiego twardego podziału, bo robiąc siłę dynamiczną myślimy o wydolności. Taki sport, że nie możemy uderzyć bardzo mocno w pierwszej rundzie, a potem już nie. Nie czuje się mocny w rozważaniach teoretycznych. Wiem tylko, że u mnie siły dynamicznej, o której piszecie nie ćwiczy się. W jakich sztukach walki robi się taki trening? 2-3 powtórzenia z maksymalną dynamiką i potem przerwa? Pytam z ciekawości, bo mój trener nie ma monopolu na najlepsze treningi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Na treningach na macie/sali takich treningów się nie robi. Robisz trening na siłce jako uzupełnienie sw. Oczywiście treningi wytrzymałościowe też są bardzo ważne. Jeżeli chodzi o to w jakich sportach walki robi się takie treningi, to nie słyszałem aby sportach stójkowych tak się trenowało. Za to w zapasach, bjj, judo, mma jak najbardziej.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Tutaj każdy z was ma po trochu rację, różnica polega na czepianiu się szczegółów i nazewnictwie

Tak, dynamika to robienie dużej ilości serii po kilka repsów z maksymalną szybkością na 50-60 % CM. Polecam poczytać Zatsiorsky'ego i metodologię West Side Barbell opartą na książkach Rosjanina

Nie ma siły eksplozywnej bez siły statycznej. Nie da się dużo podrzucać i rwać nie mając podstaw w przysiadzie, martwym, wycisku na barki. A czym jest trening mocy/eksplozywności? To zależy jak kto rozumie owe definicje;) Bo dla mnie to wygenerowanie jak największej szybkości w jak najkrótszym czasie - czyli coś co mają np sztangiści albo kulomioci

Oba sposoby są zaj**iste: i obwody, i siłówka oparta małej ilości powtórzeń w serii, ciężarze dużym bądź małym. Kłania się periodyzacja mezocyklu treningowego pod okresy przedstartowe i startowe - nie robisz obwodów poza sezonem, nie robisz ciężarów maksymalnych w sezonie:) To chyba jasne i logiczne.

A dynamikę też można robić na większym zakresie powtórzeń, kwestia doboru ciężaru i szybkości wykonywania danego ćwiczenia. Jak się nie robi 4 sekundowej fazy negatywnej tylko robi dociagania z szybkością olimpijskiej kadry wioślarskiej to to raczej jest dynamika, czyż nie?;)

W skrócie: tak, pakować, ale mądrze, nie kulturystycznie. Lina, kettle, kamizelka obciążeniowa, sztanga, drążek, poręcze po wyrobieniu podstaw siłowych plyometria. I mamy silnego atletycznego zawodnika który nie tylko przypieprzy na ringu ale też zniesie szafę z 5 piętra i przerzuci 5 palet gresu bez płakania, że plecki bolą i rączki się spompowały
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SW + siłownia do oceny - nietypowy rozkład

Wiecej