SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siła fizyczna i nie tylko

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
witam,dziś po szkole zaczepił mnie pewien koleś na szczęście uniknąłem walki jednak ten koleś widać ze na siłkę chodzi nie to żeby był potęzny ale ... za to siły fizycznej to dużo jest u niego a ja natomiast jestem słaby fizycznie choć staram się nad tym pracować i tak się zastanawiam że w walce ważna jest szybkość siła pewność siebie no ale dobra siłę fizyczną wybuduje się na siłce ale jak ćwiczyć koordynacje ruchową,gibkość co sprawia że np bokserzy są szybcy w unikaniu sierpowych tak się zastanawiam jak się za to zabrać trochę o tym czytałem w postach podwieszonych ale i tak nie wszystko pisze to co chciałbym wiedzieć chociaż i tak dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem co do zapisania się do klubu to nie ponieważ ciężko z kasą ale kiedyś trochę na muay thai chodziłem.Naprowadzi mnie ktoś jak zacząć się za poprawienie całe koordynacji,timingu wiem ze ćwiczenia siłowe poprawiają to, ze im lepiej mięsień i układ nerwowy,wytrenowany tym lepszy czas reakcji,gdyies to przeczytałem ale sama sika to nie wszystko.pomożecie,bde wdzięczny bo już się w tym trochę pogubiłem.

więc znacie może jakieś ćwiczenia na poprawę koordynacji,timingu by być lepszy w unikach ,blokach może znacie jakąś stronę z pomocnymi ćwiczeniami na koordynacje ruchową
wielki dzięki sog za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1388 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3720
na małym worku timing i ruchy glowy sobie mozesz pocwiczyc ale nic nie zastapi trenera z lapami a jak nie trener to kolega ktory wie i widzi co i jak musisz poprawic ale z dobrym timingiem trzeba sie urodzic tak naprawde

Caly Czas zastanawiam sie z czego jest panierka przemka

Spamers Squad A Jak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Popieram przedmówcę.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Boks to sport kontaktowy. Wiec zeby cwiczyc timing musisz miec partnera lub chociaz kogos kto Ci potarczuje.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2338
Nic nie zastąpi treningów w sekcji, postaraj się jakoś dogadać z opiekunami, może uda Ci się namówić ich na składki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
no rozumie was może chociaż na wakacje wrócę na muay thai więc może na początek w domu trening kondycyjny by się nie męczyć podczas walk tylko trochę trudno to będzie połączyć z siłownią bo ćwiczę na masę zresztą staram sobie poprzez walkę ścienną przypominać to co nauczyłem się na MT choć to nie zastąpi mi partnera i treningu na sekcji MT.
czy jeżeli ktoś niema tyle pieniędzy bo wiadomo kryzys, by mięć dietę odpowiednią pod treningi kondycyjne gdy ćwiczy się na siłce na masę to the end masa będzie szła w duł? nie da się tego wszystkiego jakoś połączyć no to znaczy ja staram się mieć dietę ale jakby dołożyć do tego ćwiczenia kondycyjne typu
skakanka
walka ścienna
biegi bokserskie
to masa szła by w duł?

a i jeszcze czy trening dynamiczny czyli by być szybszym jeśli się nie mylę to można ćwiczyć z ciężarami czy to inna bajka

a tak na marginesie to znam ludzi którzy nie chodzili na żadne walki (farmerzy) ale za to mają baaardzo dużo sił w łapach no ogólnie siły fizycznej widziałem kiedyś taki z gospodarstwa podszedł do gościa bach w brzuch i poprawka sierpowym i taki na muay thai nie chodził właśnie zależy mi żeby potrafić wyprowadzać silne dynamiczne ciosy.
pozd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2338
Jeśli będziesz miał dodatni bilans kaloryczny i nie przerwiesz treningów na siłowni to nic drastycznego stać się nie powinno jeżeli chodzi o masę mięśniową.

Jak długo ćwiczyłeś MT? jedna podstawowa rzeczy, przy treningu na szybkość bezwzględnie ważna jest poprawna technika, to ona sprawia, że ciosy są szybkie i mocne. Tak więc potrafisz z czystym sumieniem powiedzieć, że masz nie naganną technikę wypracowaną na wysokim poziomie? Jeśli nie to skup się na ćwiczeniach przede wszystkim technicznych, nie uderzaj w worek byle jak, żeby tylko szybko. W ogóle zacznij od takich rzeczy, które pomogą Ci kondycyjnie, bieganie itd. rozciągaj się bo to też ważne. Lepiej abyś miał małe braki w technice a dotrwał spokojnie do końca treningu niż zdychać po 20 minutach. Tyle ode mnie.
Jeśli chodzi o siłownię to ogólnie polecam treningi FBW, nie wiem tylko ile masz lat. Napisz coś więcej o sobie.

Sytuacje w których ktoś pada po jednym ciosie są znane, nie chodzi tutaj o magiczną siłę przeciwnika ale o to, że człowiek niespodziewający się ciosu nie ma szans się obronić, sytuacje często kończą się KO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
no właśnie ten bilans kaloryczny.....
MT tak ok 6 miechów i co do tech. to daleko mi jeszcze dlatego chce to poprawić może zacząć ćwiczyć jakoś trening dynamiczny czyli szybsze powtórzenia ma się rozumieć no i trening kondycyjny nie wiem czy wrócę na MT trzeba ostrożnie z kasą a dojazd do trening€w też kosztuje

co do twoich ostatnich zdań o tym farmerze to ci powiem kolego że sie nie zgodzę (może sie mylę wszechwiedzący nie jestem) ale wierz mi znam ludzi którzy na nic nie chodzą a o takim czymś jak technika to nie wiem czy słyszeli ich ciosy są bardzo silne czy z nie nacka czy nie,według mnie to między innymi dzięki tej sile fizycznej (a farmerzy mają jej dużo przynajmniej nie którzy)potrafią zadać mocny cios ponieważ "Ideą treningu siłowego jest powstawanie pod jego wpływem nowych, silniejszych włókien mięśniowych co jest reakcja organizmu na trening (mięśnie adaptują się do coraz większych obciążeń, jakie aplikujemy im poprzez trening dając naszemu ciału sygnał do wzrostu) . Potocznie mówiąc "większe mięśnie" dają nie tylko silniejsze uderzenie, ale stają się swego rodzaju pancerzem chroniącym przed atakami." wiozłem to z podwieszonych postów.

więc tak wracając do tematu radzicie skakanki biegi itp to zwiększy moją dynamikę trochę???? ach pogubiłem się trochę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2338
Skakanka, biegi, ćwiczenia ruchowe przyczynią się do większej dynamiki. Na pewno będziesz sprawniejszy biegając, rozciągając się. Sama siłownia ma to do tego, że usztywnia człowieka, z doświadczenia powiem, że widziałem jak ludzie z kilku letnim stażem na siłce przychodzili na boks. Strasznie spięci i powolni, mimo wyćwiczonych barków ręce po 15 minutach treningu odmawiały posłuszeństwa i o trzymaniu gardy bardzo nie było mowy. Jeden gość około 95KG mający sporą siłę statyczną miał problem uderzyć mocniej niż osoba 15KG lżejsza, nie posiadająca takiej siły lecz znająca technikę na poziomie podstawowym. Tak więc nie koniecznie trzeba mieć w łapie 40cm żeby powalać. Najlepszym efektem oczywiście jest posiadana technika plus siła i odpowiednia waga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24290
ok za rady wszystkim po sogu
jak wejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Sama siłownia ma to do tego, że usztywnia człowieka, z doświadczenia powiem, że widziałem jak ludzie z kilku letnim stażem na siłce przychodzili na boks. Strasznie spięci i powolni, mimo wyćwiczonych barków ręce po 15 minutach treningu odmawiały posłuszeństwa i o trzymaniu gardy bardzo nie było mowy.

Co za bzdura...

Mitem jest stwierdzenie, że "siłownia spowalnia". Wręcz przeciwnie- odpowiednio do swoich potrzeb dobrany trening siłowy, traktowany jako uzupełnienie treningu na sali może być dla wojownika wielkim atutem.


Pozdrawiam

Zmieniony przez - mlodykks w dniu 2009-05-08 21:54:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wojsko, bardzo ważne dla mnie

Następny temat

Gruszka bokserka, czy to ta?

WHEY premium