SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

ser do pizzy

Wysłana -
Jaki ser polecacie do pizzy (razowy spód) oprócz mozzareli? Bo nie chce się ogarniczac do jednego. A zwhykły żółty nwm czy zgra sie zeby była czysta micha..
Wysłana -
Witam

Na dobrą sprawę każdy rodzaj sera sie tutaj nada. Sprawdzaj jedynie ile ma on kcal, żebyś trafił w swój bilans kaloryczny. A sama pizza może być fajnym urozmaiceniem diety, szczególnie kiedy przyrządzimy ją sami. Pizze wykonuje się najczęściej na spodzie z ciasta drożdżowego i wypieka się ją w piecu.
Jest to jedno z najpopularniejszych dań znanych już w czasach starożytnych( słowo pizza pojawia sie już w dokumencie z 997r). Aktualnie w pizzy lubuje sie bardzo duży odsetek populacji. Istnieje bardzo dużo odmian pizzy z różnorakimi dodatkami takimi jak:

-cebula
-pomidory
-pieczarki
-oliwki
-ananas
-owoce morza
-mięsa
-sery

Ile kcal ma pizza ? To już zależy w głównej mierze od jej wielkości i składników z jakich została przyrządzona. Warto tutaj dodać, iż kupna pizza zawiera sporo soli i tłuszczy, które są bardzo kaloryczne. Można jednak w niej znaleźć pewną ilość witamin i minerałów takich jak: wapń, witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C , chrom czy błonnik. 100g pizzy zbudowanej z samych serów ma mniej więcej 230-260kcal. Najmniej kaloryczna będzie pizza wegeteriańska i margherita, złożona głownie z sosu pomidorowego i sera.

Pozdrawiam

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
każdy się zgra który zmieści się w makro
Wysłana -
Sery wszystkie możesz wpisać w dietę. Problem z nimi tylko taki, że jednak tłuszczu mają sporo. Jak ktoś siedzi na niskich tłuszczach to musi uważać- ot cały ambaras
Wysłana -
światowid z biedry gouda np są bez laktozy dobry skład .sama wczoraj dawalam do spodu gryczanego ten ser
Wysłana -
Tylko jak ktoś nie ma nietolerancji laktozy to po co?
Wysłana -
Tylko mowie ze taki jest i ma dobry skład i cene . nie sugeruje ze ma zaraz taki kupywac
Wysłana -
Ze zwykłych serow to jest spoko Światowid Salami. Ma ok 5g fatu mniej niż reszta. O ile dobrze pamiętam to 22/100
Wysłana -
u mnie leci mozzarella i parmezan
Wysłana -
W sumie jestem fanem wędzonego, ale na pizzy jeszcze nie jadłem
Wysłana -
Pizza z oscypkiem wymiata
Wysłana -
Właśnie oscypki mi nie podchodzą
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź