SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sciaganie drazka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sluchajcie, robie na szerokosc grzbietu sciaganie gornego drazka do karku 3x12 i nic nie czuje w grzbiecie, bo mam za slabe lapy - po trzeciej serii napieprzaja mnie przedramiona od uchwytu, bicepsy czuje, owszem, a grzbiet nic. Mozna jakos cwiczyc najszerszy zeby przeskoczyc slabe ogniwo w postaci rak czy robic jak robie i czekac, az sie lapy rozrosna i przystosuja?


Adam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zrób sobie do klatki.

Zmniejsz ciężar.

Dlaczego masz przestać robić plecy?

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 904 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4860
Jezeli robisz 12 powt i nic nie czujesz to musisz cos zle robic.Sproboj robic 8 powt. wiekszy cieraz i zwolnij ruch.Przy przyciaganiu drazka sciagnij lopatki na max.

Ronnie

Strengh and honor.
Doradca Incognito.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1082 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28663
Na wszystko powinna sie znalezc jakas rada, tylko ze ja za bardzo nie rozumiem jak mozna nie utrzymac drazka sciagajac go za kark lub do klatki. Co do trzymania drazka, sztangi a nawet sztangielek duza role gra UCHWYT, a nie przedramie.

Ale skoro masz problem z utrzymaniem drazka to proponuje zastosowac paski, co powinno czesciowo rozwiazac sprawe.

A i jeszce odnosnie miesnia najszerszego, to jezeli nie odczuwasz pracy owego miesnia przy sciaganiu drazka za kark, a cwiczenie wykonujesz prawidlowo, to oznacza to, ze musisz ten miesien zaatakowac z innej strony, wprowadzajac inne zastepcze cwiczenia na motyle.
Moja propozycja :
- jesli dasz rade to podciagaj sie na drazku szerokim uchwytem ( super cwiczenie ).

Mariux

Mariux

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za rade, szerokim chwytem nie dam rady sie podciagnac na drazku ani razu (yet) )

nie wiem, jak ja ten drazek sciagam do karku ze nie czuje grzbietu, ale naprawde najpierw siadaja mi bicepsy...


Adam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8741
zybex: mam podobny problem. Najpierw siadają mi przedramiona z tym że przy ściąganiu do klatki. Ostatnio zjechałem z 10 powtórzeń na 8 z większym ciężarem i trochę mocniej odczuwam plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 367 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3209
Witam.
Mam taka rade: na poczatku treningu plecow, zanim przystapisz do sciagania drazka, wykonaj takie cwiczenie:
stan na przeciwko drazka zawieszonego na gornym wyciagu, zlap nachwytem na szerokosc barkow i przy wyprostowanych rekach sciagaj go az do kolan, naprezajac przy tym najszerszy grzbietu (sciagaj lopatki). Cialo pochylone lekko w dol, wyprosotowany kregoslup. Zrob tak ok.5-4 serii po 15-20 ruchow.
W ten sposob skutecznie rozgrzejesz gorna czesc najszerszego (pod pachami) nie meczac bicepsow i przedramion, tu pracuje najszerszy i troche triceps. Po tym mozesz przystapic np do sciagania drazka za kark - najszerszy masz juz troche wymeczony a biceps calkiem swiezutki ;] Przeczytalem o tym kiedys w Muscle.

"zycie jest za krotkie by byc malym"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak "przypakowć" ręce - ramiona

Następny temat

pomozcie mi prosze z programem na nogi

WHEY premium