SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sanda i kung fu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 87 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1049
czy jest tu ktos z olsztyna kumajacy troche baze apropo sandy i fu???szukam sen seja. jeszcze jak mozecie to napiszcie jak widzicie sande i fu w stosunku do innych sztuk walki

DureX123

DureX123

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 102
Mógłby mi ktoś polecić dobre kluby sanda w poznaniu, bo nie za bardzo mogę znaleźć cokolwiek na necie. Będę wdzięczny za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
sanda- ostra i dobra sprawa. Parter + stojka. Polecam.
Kungfu? Sanda to jedna z odmian kungfu. Kungfu dzieli sie na naprawde ogormne liczbe styli ktore znacznie sie od siebie roznia.
VT
VC
SS
HG
SK
.
.
.
Duzo tego,naprawde. Jedna sa warte uwagi, inne juz wyszly z "mody".

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
W chińskiej sandzie nie ma parteru (elementy parteru są w niektórych organizacjach nie związanych z Chinami).
Wg. zwykłego regulaminu sanda są: uderzenia pięścią, kopnięcia (dużo low-kicków), podcięcia, rzuty, i zepchnięcia z platformy na której się walczy.
Zabronione są serie uderzeń na głowę (czyli np. po uderzeniu na głowę musi nastąpić np. kopnięcie, zanim można powtórzyć uderzenie na głowę). Zasadę tę wprowadzono w 1982 roku, po tym, jak mój nauczyciel poleciał serią na głowę, i przeciwnika musiało przejąć pogotowie. Chociaż wtedy nie było tego zakazu, mój nauczyciel dostał dożywotni zakaz udziału w zawodach sanda
Ponieważ rzuty są wysoko punktowane, należą do najczęściej stosowanych technik. Przynajmniej w Chinach, bo w Polsce w porównaniu z Chinami na zawodach sanda rzutów jest bardzo mało. Również najwyższa punktacja jest za zepchnięcie przeciwnika z platformy. Parteru nie ma. Wykonując rzuty zawodnicy starają się, by przeciwnik znalazł się w parterze, ale żeby samemu się tam nie znaleźć, bo za to są punkty.
W formule amatorskiej walczy się w komplecie ochraniaczy obejmujacym m.in. pancerz na korpus, kask, nagolenniki, oczywiście suspensorium. Rękawice bokserskie. W formule zawodowej (turnieje "królów sanda" )zostają rękawice na rękach, suspensorium i ochraniacz na zęby. Dozwolone są kolana na korpus. Ostatnio dyskutuje się wprowadzenie łokci, ale jak na razie nie są dozwolone.
Sanda powstała teoretycznie, jako możliwość konfrontacji przedstawicieli różnych styli kung-fu/wushu. Faktycznie jednak wkrótce stała się samodzielną dyscypliną sportową z własnymi metodami treningowymi. W Chinach zawodnicy sanda ćwiczą wyłącznie pod sanda, nie uprawiają z reguły tradycyjnych styli, ani nie zajmują się konkurencją form. W Polsce zdarza się, że w sanda startują i wygrywają ludzie, którzy uprawiają jakiś styl kung-fu/wushu, a oprócz tego dodatkowo ćwiczą (lub się na tym nawet bardziej koncentrują) sanda. Organizacją zawodów sanda w Polsce wg. regulaminu z Chin zajmuje się powstały w tym roku Polski Związek Wushu.

xiang zhidao quanshu zhi jingsui, xian cong zhan zhuang qi

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53
Uważam że poziom sanda jaki reprezentują sobą polscy zawodnicy jest żenujący. Niedawno byłem na zawodach kung-fu (nie powiem jakich)i kickboxerzy pojechali ze wszystkimi, zdobywając wszystkie możliwe nagrody w kategorii sanda. Aż żal dupe ściskał jak trenujący 2 lata kickboxing zawodnik masakrował przeciwnika, który ćwiczy kung-fu od wielu lat.

Więc prosze was - nie piszcie mi że sanda jest "ostrą zabawą" czy coś takiego, bo sam (oprócz tradycyjnego kung-fu) ćwiczyłem sanda, lepiej pójdzcie na jakąś z lepszych sekcji kickboxingu i zobaczcie jak oni ćwiczą walkę.

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642
Moze trener od SANDY odwalal jakas lipe??
Od nie dawana trenuje SANDE i mi sie to podoba !! Wlasnie na ostatnim treningu bylo jakis 2 gosci okazalo sie ze chca sie zapisac na sande i twierdzili ze wczesniej trenowali kick boxing.
Aha i jest jeszcze paru gosci u mnie w klubie co wczesniej trenowali kick i jakos nie zauwazylem zeby cos nazekali na treningi ??

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53
Na obrone sandy moge tylko powiedzieć, że na tych mistrzostwach nie było mat, w związku z czym zasady nie obejmowały rzutów i podcięć, co było bardzo na rękę kickboxerom i ograniczało zawodników sanda.

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Sanda to wartosciowy styl. A w kickboxingu sa rzuty i podciecia, wiec tak bardzo nie bylo na reke kickerom.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 87 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1049
eee w sandzie nie ma podciec i rzutow???to troche chyba nie tak....a moze zle zrozumialem

DureX123

DureX123

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Poniżej zdjęcia z rzutami podczas zawodów sanda w Chinach:
http://www.yiquan.com.pl/ciekawe/sandaking.html

xiang zhidao quanshu zhi jingsui, xian cong zhan zhuang qi

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53
A czy ktoś mówił że w sanda albo kickboxingu nie ma rzutów i podcięć? Chodziło mi tylko o to, że zawodnicy sandy lepiej rzucają i podcinają od kickboxerów ( przeważnie ). Generalnie to troche za mało zawodów sanda ostatnio w Polsce. Niebawem PTKFM organizuje zawody sanda w Warszawie, a już dzisiaj - otwarcie nowej szkoły sanda na mokotowie ---> sadyba, szkoła podstawowa nr 115.

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7202
A co powiecie o san schoa (sorki jesli zle napisalem) - jak t sie ma do sanda?

Hermann

"Złom, wolna amerykanka..wybuchy" - Wayne Cramp

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sambo

Następny temat

zasadnicze pytanie?

WHEY premium