SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

sanda i kung fu

Wysłana -
czy jest tu ktos z olsztyna kumajacy troche baze apropo sandy i fu???szukam sen seja. jeszcze jak mozecie to napiszcie jak widzicie sande i fu w stosunku do innych sztuk walki

DureX123
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
sanda- ostra i dobra sprawa. Parter + stojka. Polecam.
Kungfu? Sanda to jedna z odmian kungfu. Kungfu dzieli sie na naprawde ogormne liczbe styli ktore znacznie sie od siebie roznia.
VT
VC
SS
HG
SK
.
.
.
Duzo tego,naprawde. Jedna sa warte uwagi, inne juz wyszly z "mody".

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
Wysłana -
W chińskiej sandzie nie ma parteru (elementy parteru są w niektórych organizacjach nie związanych z Chinami).
Wg. zwykłego regulaminu sanda są: uderzenia pięścią, kopnięcia (dużo low-kicków), podcięcia, rzuty, i zepchnięcia z platformy na której się walczy.
Zabronione są serie uderzeń na głowę (czyli np. po uderzeniu na głowę musi nastąpić np. kopnięcie, zanim można powtórzyć uderzenie na głowę). Zasadę tę wprowadzono w 1982 roku, po tym, jak mój nauczyciel poleciał serią na głowę, i przeciwnika musiało przejąć pogotowie. Chociaż wtedy nie było tego zakazu, mój nauczyciel dostał dożywotni zakaz udziału w zawodach sanda
Ponieważ rzuty są wysoko punktowane, należą do najczęściej stosowanych technik. Przynajmniej w Chinach, bo w Polsce w porównaniu z Chinami na zawodach sanda rzutów jest bardzo mało. Również najwyższa punktacja jest za zepchnięcie przeciwnika z platformy. Parteru nie ma. Wykonując rzuty zawodnicy starają się, by przeciwnik znalazł się w parterze, ale żeby samemu się tam nie znaleźć, bo za to są punkty.
W formule amatorskiej walczy się w komplecie ochraniaczy obejmujacym m.in. pancerz na korpus, kask, nagolenniki, oczywiście suspensorium. Rękawice bokserskie. W formule zawodowej (turnieje "królów sanda" )zostają rękawice na rękach, suspensorium i ochraniacz na zęby. Dozwolone są kolana na korpus. Ostatnio dyskutuje się wprowadzenie łokci, ale jak na razie nie są dozwolone.
Sanda powstała teoretycznie, jako możliwość konfrontacji przedstawicieli różnych styli kung-fu/wushu. Faktycznie jednak wkrótce stała się samodzielną dyscypliną sportową z własnymi metodami treningowymi. W Chinach zawodnicy sanda ćwiczą wyłącznie pod sanda, nie uprawiają z reguły tradycyjnych styli, ani nie zajmują się konkurencją form. W Polsce zdarza się, że w sanda startują i wygrywają ludzie, którzy uprawiają jakiś styl kung-fu/wushu, a oprócz tego dodatkowo ćwiczą (lub się na tym nawet bardziej koncentrują) sanda. Organizacją zawodów sanda w Polsce wg. regulaminu z Chin zajmuje się powstały w tym roku Polski Związek Wushu.

xiang zhidao quanshu zhi jingsui, xian cong zhan zhuang qi
Wysłana -
Uważam że poziom sanda jaki reprezentują sobą polscy zawodnicy jest żenujący. Niedawno byłem na zawodach kung-fu (nie powiem jakich)i kickboxerzy pojechali ze wszystkimi, zdobywając wszystkie możliwe nagrody w kategorii sanda. Aż żal dupe ściskał jak trenujący 2 lata kickboxing zawodnik masakrował przeciwnika, który ćwiczy kung-fu od wielu lat.

Więc prosze was - nie piszcie mi że sanda jest "ostrą zabawą" czy coś takiego, bo sam (oprócz tradycyjnego kung-fu) ćwiczyłem sanda, lepiej pójdzcie na jakąś z lepszych sekcji kickboxingu i zobaczcie jak oni ćwiczą walkę.

"Dobry nauczyciel daleko prowadzi"
Wysłana -
Moze trener od SANDY odwalal jakas lipe??
Od nie dawana trenuje SANDE i mi sie to podoba !! Wlasnie na ostatnim treningu bylo jakis 2 gosci okazalo sie ze chca sie zapisac na sande i twierdzili ze wczesniej trenowali kick boxing.
Aha i jest jeszcze paru gosci u mnie w klubie co wczesniej trenowali kick i jakos nie zauwazylem zeby cos nazekali na treningi ??

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"
Wysłana -
Na obrone sandy moge tylko powiedzieć, że na tych mistrzostwach nie było mat, w związku z czym zasady nie obejmowały rzutów i podcięć, co było bardzo na rękę kickboxerom i ograniczało zawodników sanda.

Wysłana -
Sanda to wartosciowy styl. A w kickboxingu sa rzuty i podciecia, wiec tak bardzo nie bylo na reke kickerom.

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...
Wysłana -
eee w sandzie nie ma podciec i rzutow???to troche chyba nie tak....a moze zle zrozumialem

DureX123
Wysłana -
Poniżej zdjęcia z rzutami podczas zawodów sanda w Chinach:
http://www.yiquan.com.pl/ciekawe/sandaking.html

xiang zhidao quanshu zhi jingsui, xian cong zhan zhuang qi
Wysłana -
A czy ktoś mówił że w sanda albo kickboxingu nie ma rzutów i podcięć? Chodziło mi tylko o to, że zawodnicy sandy lepiej rzucają i podcinają od kickboxerów ( przeważnie ). Generalnie to troche za mało zawodów sanda ostatnio w Polsce. Niebawem PTKFM organizuje zawody sanda w Warszawie, a już dzisiaj - otwarcie nowej szkoły sanda na mokotowie ---> sadyba, szkoła podstawowa nr 115.

Wysłana -
A co powiecie o san schoa (sorki jesli zle napisalem) - jak t sie ma do sanda?

Hermann
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź