SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

słodzik zamiast cukru w przemyśle spożywczym

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6764

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 152 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3669
tyle można zrobić naprawdę świetnych produktów spożywczych z dodatkiem aspartamu zamiast cukru, a w polskich sklepach widnieje tylko Cola Zero, lub inny tego typu napój, ale za kosmiczne pieniądze (np. Sprite)...
od kilku tygodni jestem na CKD i lody na bazie pełnego mleka z naturalnymi aromatami mocno mi się marzą, nie wykluczone, że sam będę próbował takie robić (żółtka, mleko, mascarpone/śmietana 30%, aspartam, laski wanilii). ale dlaczego nie mogę przyjść do sklepu i kupić lodów Grycana w oryginalnej wersji, lecz z dodatkiem słodzika, zamiast cukru? czy to nie byłby hit? dla mnie niewyobrażalnie wielki.
czemu by nie słodzić np. popularnych batonów aspartamem? wówczas taki "Snickers" byłby od czasu do czasu "wypchaj dziurą" na diecie low carb, gdyby przymknąć oko na konserwanty czy tłuszcz roślinny utwardzony.
w przemyśle spożywczym, w obecnych czasach jest wielkie pole do popisu jeśli chodzi o wytworzenie pełnowartościowych produktów, a nie korzysta się z tego prawie w ogóle, lub bardzo rzadko. zdaję sobie sprawę z tego, że grono odbiorców nie byłoby ogromne, ale jakiś potencjał to z pewnością ma (coraz więcej ludzi patrzy na to, co wkłada do ust). propozycją mógłby być baton: orzechy włoskie/migdały, masa mleczno-czekoladowo-maślana, oblany gorzką czekoladą, ewentualnie z białkiem serwatkowym - żadnych cukrów prostych, jedynie aspartam.
tu nie trzeba wielkich zmian, już samo zastąpienie cukru aspartamem w produktach: jogurty, batony, lody zmieniłoby ich postrzeganie i zrobiło z nich jako tako użyteczne.

dlaczego tak ciężko o zmiany? znacie jakieś zagraniczne wersje produktów uznanych za naturalnie bogate w sacharozę, jednak zastąpione słodzikiem?
rozumiem, że sacharoza, a w szczególności fruktoza są mega tanie, ale aspartam również do drogich nie należy (w porównaniu np. do stevii, która swoją drogą wykazuje działanie anaboliczne).

wątek zakładam z ciekawości, zmotywowały mnie do tego moje własne desery przygotowywane z udziałem aspartamu zamiast cukru, które smakiem nie odbiegają od tych słodzonych cukrem... np. tiramisu na bazie mascarpone i żółtek jaj.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
chyba mam
Betterstevia, 0 kcal, 0ww, i niby składnikiem jest tylko sproszkowany wyciąg z liści stevii.

, w proszku jest to:
http://www.betterstevia.pl/produkty/better-stevia-extract-powder-1-oz.php

i cała seria (w płynie, tabsach itd):
http://www.betterstevia.pl/produkty/

na allegro ok 40zł to kosztuje za 28g ale chyba warto, bo te co ja kupowałem i tak kosztowały dość sporo (14 - 20zł) a tam jednak nie było samej stevii, no i sporo trzeba było użyć, przez co dużo ww i wysoki ig wychodził.

poszukam tego w sklepach, może jak mam nazwę to się uda znaleźć, jak nie to kolejną rzecz wysyłkowo trzeba będzie zamawiać i płacić niepotrzebnie za wysyłkę

Zmieniony przez - leno.p w dniu 2014-08-08 15:41:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93258 Napisanych postów 362751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664056
napoje masz za grosze zero tez w lidlu cola 99 groszy 2 litrowa zero

kaufland


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93258 Napisanych postów 362751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664056
netto

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93258 Napisanych postów 362751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664056
cola z lidla

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93258 Napisanych postów 362751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664056
w tesco też jest kilka napojów zero w tym tonic cena tez około 1 złoty za butle,poza tym poszukaj produktów waldena w sklepie sfd jest kilka też są zero,a w necie masz olbrzymia oferte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
W sklepach sa takie dzialy dla cukrzykow, tam masz slodycze z dodatkiem aspartamu

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 546
A jak sadzicie taka cole mozna pic regularnie czy raczej jest tylko niewiele zdrowsza od zwyklej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1357 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57588
Niestety my wciąż jesteśmy 100 lat za murzynami jeśli chodzi o takie produkty. Na zachodzie masz w marketach taki wybór, że byś kwiczał jak kobieta na wyprzedaży ciuchów.
No ale powoli, powoli i u nas też się coraz więcej tego pojawia.
A póki co zostaje internet. Bez problemu można kupić wszystko czego potrzeba. Ale z racji na koszty przesyłki bardziej się opłaca robić większe zamówienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Łodzianin w moim miescie w zadnym z trzech sklepow ktore wymieniles nie ma tych produktow :) to tak odnosnie zacofania.
Cola nie jest produktem prozdrowotnym ale bez przesady, dbamy o zdrowe zarcie, unikamy cukru to troche coli nikomu nie zaszkodzi.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9767 Napisanych postów 5546 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18126
jest duzo produktów,tylko fakt cześć ma ceny zaporowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 546
Dziewne sa te ceny, niski popyt to i cena powinna byc niska
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zupa rybna /konkurs

Następny temat

Zapiekanka z kalafiorem i kurakiem LC

Wiecej