SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rzeczywisty koszt suplementów

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem szalenie ciekaw jaki jest realny koszt wyprodukowanie poszczególnych suplementów. Tak dla przykładu: na amerykańskiej stronie Body..............Ultimate HMB kosztuje 13,99 $. Właściciele tej strony muszą coś na tym hmb zarobić, a firma Ultimate też raczej tego hmb po kosztach własnych nie sprzedaje. Może ktoś ma jakieś ciekawe uwagi na ten temat - myślę, że Sonbaty (którego pozdrawiam) będzie miał tu wiele do powiedzenia

lucek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 648 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9855
a moze bigger nam cos zdradzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Niestety nie wiem jaki jest realny koszt wyprodukowania suplementu, natomiast wiem jak niskie moga byc ceny u producenta dla tzw. importerów. Interesowałem sie tym kiedyś (właściwie nadal się interesuję), odwiedziłem sporo firm w Czechach, Niemczech i Holandii i wiem jak niskie sa to koszty. Niestety ale tego raczej nie ujawnię (ustnie się do tego zobowiązałem). Natomiast koszt wyprodukowania suplementu jest oczywiście o wiele niższy od tej ceny dla importerów.
Należy jednak pamiętać że do ceny produkcji dochodzi: zysk producenta, zysk hurtownika, zysk sklepikarza, koszty utrzymania fabryki, hurtowni, sklepu (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji), cło, vat, atest, koszty transportu (im dalej tym drożej), koszty reklamy, koszt sponsorowanych zawodników i pewno jeszcze jakieś inne.
Można mieć mniej więcej orientację jak to wygląda. Na pocieszenie (bo pewno każdy się wkurza że trzeba tylu ludzi opłacić) powiem że te koszty dotyczą oczywiście każdego przemysłu, nie tylko odżywkowego.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
puzon niby co mam zdradzic?
w tym akurat nie jestem mocny:)
powiedziec moge tylko tyle ,iz wszystkie suplementy jakie poządam(łącznie z amerykanckimi)mam free.
przeczytałem sporo odnosnie moich powiazan z olimpem-i wiecie co?
rece opadają
jeszcze raz moowie bezposrednio z firma ta niemam nic wspólnego.
dobra ....znam dobrze jednego z włascicieli))))))))))
to mój kolega ze szkoły:)
mysle ze nikt jush mnie nie bedzie katował o "to";)

to ja wasz bigger

biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
A z jakiej racji masz za darmo suplementy, jeśli to nie tajemnica? Aż tak bezinteresownych ludzi którzy zaopatruja kogoś w drogie odżywki nie znam. Można komuś sprezentować 1 czy 2 puszki ale Ty mówisz że wszystko masz free.
Poza tym Bigger, bez urazy, lubię Cię, polemiki z Tobą sprawiaja mi przyjemność i wzbogacają moją wiedzę, wiem że masz bardzo duże pojęcie w tym temacie , ale jeśli chodzi o Twoje powiązania z Olimpem to niestety ale Ci nie wierzę. Ciągle migasz się od ujawnienia, właściwie bez konkretnego powodu. Powiedz mi choć jeden poważny powód. dla którego nie chcesz powiedzieć kim jesteś. Niestety ale dopóki tego nie zrobisz Twoje wypowiedzi dotyczące Olimpa zawsze będę traktował z rezerwą (być może inni nie ale ja tak). Natomiast z przyjemnością czytam inne Twoje wypowiedzi (enzymy trawienne itp.).
Powiesz może że się czepiam, ale naprawdę nie robię tego złośliwie, a po prostu Twoja osoba mnie ciekawi.
I jeszcze jedno pytanie: gdybyś mógł polecić forumowiczom najlepsze na naszym rynku (cena do jakości): kreatynę, glutaminę, hmb i np. gainera.
Pozdrawiam



SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 648 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9855
zdradz przyblizone koszty produkcji niektorych odzywek, skoro masz kumpla w olimpie to chyba nie masz problemu z dostepem do takich informacji, oczywiscie mozesz tez cos blizej powiedziec na temat tych amerykanskich odzywek za free ,hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1150 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23817
Odżywki z Ameryki free - fajnie ustawiony jesteś Bigger. A dlaczego masz tak fajnie ? Znam jednego gościa który dostaje często odżywki free ze Stanów ( amerykańskie firmy dają takie prezenty swoim dystrybutorom )... ale tak się składa że to mój mąż.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11477 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 94174
Bigger = Robert ????????????????????????
Jedziecie na 2 fronty?
A tak poważnie to co Ty tu jeszcze robisz Lalka?
Ja rozumiem że małej się nie spieszy itp. ale u Ciebie to już lekkie przegięcie

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl


członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1150 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23817
No to by wskazywało na to że Robert dorabia sobie w Olimpie i nic o tym nie wiem !
Małej (jeżeli tak można powiedzieć o dziecku które według USG waży ponad 4500 g!!!)się bardzo nie śpieszy, a lekarze twierdzą że w naszym przypadku wywoływanie porodu nie jest wskazane i mamy czekać do poniedziałku. Jak się nic nie zmieni to w poniedziałek się nami zajmą :(. Tak więc mamy troche nerwów.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
ano fajnie mam z tymi odzywkami(jest to pewien jeszcze bbardzo dawny układ ,który teraz procentuje),oczywiscie nie nadurzywam hojnosci osób od których dostaje te preparaty i raczej są to ilosci znikome.
Sonbaty roownierz sie cieszę i lubie polemizowac z Tobą .
Co do sprawy kim jestem -to stwierdzam z całą stanowxczoscia -ze nie tym kims za kogo mnie bierzesz(powiem tak -pasjonat-kulturystyki)z małym kopem w strone dietetyki;)
co do kosztów preparatów (..no własnie ,wczoraj dostałem małą reprymende na temat zbytniego gadulstwa..
wracając do tematu kosztów -oprócz tego o czym wspominał Sonbaty sądzę iz niebagatelny wpływ ma cena surowców (zdecydowany wpływ na to mają dwie rzeczy-jakosc surowca (dobra jakosc kosztuje),oraz ilosci odbierane od jakiegos producenta(jezeli surowiec jest dobry wówczas naturalnie cena musi byc wieksza,zmienia sie to w przypadku odbioru naprawde durzych ilosci-cena-down:).
Sonbaty pytasz mnie o poszcegóne preparaty,jak bym je ustawił w rankingu biorąc pod uwagę stosunek jakosć/cena.(czyzbys chciał przejsc na diete olimpu?))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jeszcze raz-nie twierdze ze są to preparaty naj,natomiast jestem przekonany iz nie ustepuja one w klasie swojej ,zadnym innym(porównujac oczywiscie dwie takie same substancje )twierdzę tak poniewaz wielokrotnie zmieniałem je naprzemian z innymi preparatami innych firm i efekty piorunujaco lepsze nie były natomiast nie były gorsze.
do czego daze ?-,człowiek który stosuje suplementy powinien sie bardziej zastanowic nad sposobem ,iloscia oraz długoscia dawkowania odpowiednich specyfików a nie zyc nadzieja ze po zastosowaniu jednorazowym preparatu x,który zakupił po wielkich meczarniach i za ciezkie pieniadze stanie sie cud i bedzie nowym mr.o(tak sie nie stanie).
tak jak nieraz było mówione-tak naprawde jest kilka firm na swiecie o ustalonej renomie ,które tworza produkty bazowe -wiele firm korzysta zatem z ich surowców(wiem równierz na 100% iz robi to olimp),reszta firm produkujacych bazy to chiny oraz korea-zdecydowanie preparaty tanie ale i zanieczyszczone.Musze rownierz to powiedziec w tym miejscu--kazdy kto zna prezesa w/w firmy nie musi sie obawiac o jakosc tych produktów poniewaz człowiek ten jest gwarantem tego co te preparaty przedstawiaja.
Zdaje sie ze Lalka wspominała iz zna tego goscia-moze wiec potwierdzic.
Ostatnia sprawa-poniewaz tak jak powiedziałem znam tych ludzi wiec osobiscie (podobnie jak niedawno Sonbaty) ,zwiedzałem wielokrotnie firme,magazyny itd.)
no i widziałem dla przykładu kreatyne opatrzoną znakiem ultrapure(jest to kreatyna równierz niemiecka tej samej klasy co creapure),hmb i l-karnityne lonzy,szwajcarskie premixy witaminowe i mineralne i wiele innych fajnych rzeczy:)
Dlatego jestem przekonany o durzej wartosci tych produktów.
Dobra powiem wiecej(widziałem niedawno badania hmb olimpa-kazda tabletka powinna miec 500 mg,zawiera jednak 530-dlatego to sa fakty i to mnie dodatkowo przekonuje oprócz tych aspektów o których mówiłem wczesniej(czuje iz po tym art.dostane z*** od kolegi)
Lalka teraz rozumie twoje nerwowe podejscie w stosunku do mojej osoby:)pozdrawiam Cie i zycze- udanego rozwiazania.

pozdro
to ja wasz bigger .


biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam znajomego który miał okazję widzieć linię produkcyjną aminokwasów Olimpu i widział kiedyś jak produkuje się aminokwasy w Multipowerze. Ta olimpu była coś około 3 razy mniejsza. Więc zatem albo w polsce robią kaszanę, albo w Olimpie są tacy geniusze, którzy pomimo znacznie krótszego doświadczenia w produkcji potrafią osiągnąć coś lepszego i w prostszy sposób niż ci "głupi" Niemcy

lucek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hmm.... Suplementy coraz taniej

Następny temat

Walory smakowe odżywek kontra ich jakość

Wiecej