SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rwa kulszowa a 3 boj silowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
witam od 4 lat startuje w 3 boju siłowym 6 miesiecy temu złapal mnie ból pleców przeszło niedawno robiłem przygotowania i pech
trafiłem do lekarza bez przeswietlenia stwierził RWA KULSZOWA przepisal mi DICLORATIO+SIRDALUD przeszło potem ja popelniłem bład nagłymi treningami efekt ....trafiłem na pogotowie cała lewa noga mi zdretwiała w podudziu az do stopy
dostałem witam b12+COCARBOXYLASUM+MYDYCALM FORTE
efekt mizerny
teraz znów biore DICLORATIO+SIRDALUD+MEDYCALM...do tego osłonke na zoladek.........zwiazku z tym mam pytanie
1. LEKARZE TWIERDZA ZE TO JUZ KONIEC Z CWICZENIAMItypu m.ciag ZAWODAMI prawda???
2 kto by mógł jeszcze pomóc jaki specjalista

wielkie dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
Poszukaj jakiegoś terapeuty manualnego (chiropraktyk, osteopata).Godna polecenia jest tez metoda McKenziego http://www.mckenzie.pl/ogolnie-o-metodzie.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
Mistrzu, skoro zdrętwiała ci noga to masz mega duzy problem. U mnie okazało sie, że to przepuklina jądra miażdżystego w części lędzwiowej z uciskiem na rdzen kręgowy (stąd zdretwienie - ucisk na nerw). Czeka cie prawdopodobnie operacja a radze ci jak najszybciej udac sie do neurologa i ortopedy(ten drugi raczej nie pomoże) i jak najszybciej zrobić rezonans magnetyczny lub tomografię (koszt ok 500 zł). Konieczny również kontakt z neurochirurgiem który cie będzie operował.

Po operacji ok pól roku rehabilitacji ale o trójboju a w szczególoności o martwym ciągu i przysiadach możesz juz na dobre zapomnieć.

Oczywiście to moje zdanie ale znam problem z autopsji.

Leki typu dicloratio sa przeciwbólowe i przeciwzapalne. Im dłużej zwlekasz tym większe uszkodzenie i obumieranie nerwu a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo że będziesz miał stały niedowład nogi więc CZYM PREDZEJ REZONANS I NEUROLOG.

Zmieniony przez - 3mm w dniu 2009-05-27 13:05:21

yeah buddy...light weight baby!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
no moze i masz racje lecz przecierz rwa ma taki objawy ze przechodzi z pleców na noge???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
dodam ze znam wiele osób które tak miały juz
pozatym lekarz twierdzi ze zdretwinie jest z wyniku napiecia miesnia w tym celu przepisał mi SIRDALUD

czy jesli naprawde mial bym przepukline MUGŁ BYM CHODZIĆ/???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
1. Napewno już całe życie trzeb oszczędzać tą nogę, bo jest to napewno Rwa Kulszowa. Niestety.
2. Ortopeda, Neurolog. Pzdr..

Zmieniony przez - donJAZYResko w dniu 2009-05-27 14:02:00

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
mógł chyba a nie mugł....

generalnie idź jak najszybciej do neurologa i zrób rezonans bo bez tego tak naprawdę ciężko powiedzieć co ci dolega...

Mógł byś chodzić.

Zmieniony przez - 3mm w dniu 2009-05-27 14:28:51
1

yeah buddy...light weight baby!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
chłopoaki wczoraj rozmawiałem z lekarzem mówił ze rwa tak ma
a ortopeda jedynie rozpisze też taki leki.............
dzs juz chodze mrowienie jeszcze jest...tez tak mysle nad tym rezonansem
REZONANS JEST NA KASE CHORYCH??? CZY PRV??
podobno kołecki też cos mial i mimo to dalej cwiczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
Rezonans jest na kase jak dostaniesz skierowanie od ortopedy lub neurologa i trzeba czekac w zależności od miasta...w Łodzi ok 6 miesięcy.

Prywatnie ok 500 zł.

yeah buddy...light weight baby!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
3mm zwykły lekarz moze dac??
ja jestem z okolicy MIASTKA woj pomorskie

wbije do konca te zastrzyki zobaczymy dobrze ze juz chodze
mimo to rezonans zrobie..........tylko mam szały ze już z m.ciagiem i przysiadem kicha a tak mi ostatnio szło dobrze

3MM JAKA METODA MIAŁES TĄ OPERACJE??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
Nie wiem jaka metodą ...:) chirurgiczną czyli rozcieli, wycieli i zaszyli. Rehabilitacja trwała ok 6 miesiecy ale gdybym teraz robił to zrobił bym dłużej. Potem wróciłem na siłownie ale calkowicie zmieniłem sposób ćwiczenia. Generalnie przez pierwsze 2 lata całkowite zero obciążania kręgosłupa. A po przysiadach i martwym mozna na zawsze zapomnieć. Tak przynajmnienj było u mnie.

Jednak nie powinienes do końca sugerować sie tym co ja miałem a raczej jak najszybciej iść do lekarza. Wydaje mi sie że normalny lekarz (I kontaktu) skieruje cie do neurologa a dopiero on może na rezonans lub tomograf. Pewności jednak co do tego nie mam.

Najważniejsze - nie czekaj z tym.

Pozdrawiam i zdrowia życze.

yeah buddy...light weight baby!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
2 dzien na diclorate+sirdalud....mrowienie mniejsze ból zniknoł ..lekarz twierdzi ze pomoze chodze o wlasnych siłach lekko utykam..jestem dobrej mysli

pozdro
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziwna choroba, raz zimno i gorąco

Następny temat

opalam sie na czerwono

WHEY premium