SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rozregulowany organizm - prosze o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72
Nigdy nie bylam szczuplym dzieckiem, zawsze na granicy nadwagi (wg BMI). Kiepska na wfie, choc cwiczyc uwielbialam.
Majac 171 cm wzrostu w wieku 16 lat wazylam 60 kg i wydawalo mi sie, ze jestem bardzo gruba. Zaczelam sie odchudzac i bez skutku, z wieloletnia bulimia po drodze, trwa to do dzisiaj. Czuje, ze mam zupelnie rozregulowany metabolizm (to pewnie wynik pozaczynanych, niepokonczonych, a przeciaganych diet kopenhaskich i innych cudow). Najwiecej wazylam 83 kg.
7 lat temu przelamalam sie i zaczelam cwiczyc - najpierw biegac, codziennie przez ok. 2 lata, zawsze ok 3 do 4 km, bez wzgledu na pogode. Musialam przestac, poniewaz zaczely mnie bolec kolana. Rownolegle zaczelam cwiczyc w klubie fitness, troche na silowni i z malymi przerwami regularnie cwicze do dzisiaj.
Zajadam smutki i niepokoj, o ile takie sa, a choc do narzekaczy nie naleze, zawsze cos tam ludziom na sercu lezy.
Kiedy tylko przestaje zwracac uwage na diete, zaraz tyje w bardzo szybkim tempie.
Bardzo chcialabym zredukowac wage i wzmocnic organizm (tez przed ciaza, ktora planuje na za rok).
Po ostatnim nieudanym eksperymencie z Protalem (moja przyjaciolka schudla 10 kg, a ja 3 i jojo 6) mam bardzo slaba wiare w sukces. Ale z drugiej strony mam paniczny strach przed utyciem.
Bardzo prosze o pomoc.


Płeć: Kobieta

Wiek: 28

Waga: 73

Wzrost: 173

Obwód klatki: 92,5

Obwód ramienia: 27

Obwód talii: 76,5 (talia) / 92 (pepek)

Obwód uda: 65/64

Obwód łydki: 41,5/41

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 21

Aktywność w ciągu dnia: Praca siedzaca.
Do pracy na piechote, po miescie na rowerze.


Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 1/tydz ATC
1/tydz cycling


Odżywianie: Wybieram żywność mało przetworzoną, proste posiłki. Nie jem fast foodow. Latwo wpadam w ciag weglowodanowy - jak raz zjem za duzo, pozniej nie moge opanowac apetytu na wegle.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: Brak.

Stan zdrowia: Po bulimii.
Stripping żylaków lewej nogi.
"Zepsute" stawy po joggingu. Biegac juz nie moge.
Zwykle za niska hemoglobina (sprawdzam regularnie, bo jestem krwiodawca). Ostatnio mimo uzupelnianego zelaza 3 razy nie moglam oddac krwi.
Nierowne nogi - skrzywienie dolnej czesci kregoslupa, nie kuleje, bo miednica wyrownuje. Ale stad zylaki i bole plecow.


Preferowane formy aktywności fizycznej: W klubie 2/tydz. W domu czesciej.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Tylko L-karnityna.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie planuje, mozliwe wprowadzenie.

Stosowane wcześniej diety: Odchudzam się Kilka razy kopenhaska, liczenie kalorii, różne diety-cud kapuściane i takie inne, 3 nieudane proby z Vitalia (zbyt wymyslne posilki), ostatnio Protal.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz, uzupełnianie żelaza suplementami to średni pomysł. Biodostępność jego jest dość niska i możesz ładować w siebie ogromne dawki a i tak niewielka część z tego zostanie przyswojona. Chyba że dożylnie
Powinnaś jadać wołowinę i podroby, to jest sposób na polepszenie wyników krwi.
Jeśli chodzi o dietę, to poczytaj podstawy układania diety, linka masz pod moim postem. Wieczorkiem postaram się Tobie pomóc i napiszę coś więcej, OK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 72
Dziekuje Morales. W Twoich zasadach dietetycznych jest bardzo duzo miesa. Nie wyobrazam sobie jesc wiecej niz jedna porcje dziennie. Nie mozna zastapic tego bialka nabialem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli jest taka konieczność, to można zastąpić nabiałem. Wiedz tylko że nabiał ma nieco inne właściwości. Za to rybami można zastąpić każde mięso. Napisz jak byś chciała jeść? Zrób rozkład na ilość posiłków. Czyli napisz mi teraz w jakich godzinach chcesz jeść i jakie źródła białka proponujesz. Czyli rozłóż wszystkie posiłki ale wypisz tylko i wyłącznie źródła białka. Pokażę Ci jak można to zrobić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Twaróg

Następny temat

Dieta na masę 65 kg do oceny

WHEY premium