SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rok po rekonstrukcji ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 33325

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 79 Wiek 46 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3444
Witam,
jestem już rok i 2 miesiące po rekonstrukcji więzadła krzyzowego w prawym kolanie. Rekonstrukcja z użyciem własnego przeszczepu tylko nie z rzepki, a z tyłu nogi (nie wiem dokładnie z którego ścięgna) Mocowanie na zaczepy i śrubę biowchłanialną w piszczel.Operacja na WAM w Łodzi. Rehabilitacja w moim przypadku przebiegała prawidłowo. według komputerowych pomiarów siły i dynamiki po 7 miesiacach uzyskałem 86% siły i dynamiki nogi zdrowej. a po 9 miesiącach w tym treningu nóg na siłowni zóżnice te zostały zniwelowane. Z powrotem mogę czynnie grac w kosza i gram, a takżechodzić na kurs tańca.
Jednakze od dwóch miesięcy odczuwam dziwny ból w okolicach środkowej części kolana poniżej rzepki po stronie lewej tzn. wewnwtrznej. Ból, dyskomfort nie jest z wiązany z bólem mięśniowym. z resztą w porównaniu do czasu z przed rekonstrukcji moj czworogłowy jest silniejszy i bardziej sprawny. ból najczęściej objawia się przy przeprostowaniu kolana i obciazaniu nogi na przeproście. Jedyny mankament to że nie uzyskuję przeprostu na nodze operowanej taki jak na zdrowej. Na zdowej to ok -15 stopni, na operowanej -5stopni, ale to może podobno tak być.
Byłem u swojego lekarza prowadzacego, który powyginał mi nogę, badajac więzadło, szufladę itp. i nie stwierdził nic złego. Natomiast mnie trochę niepokoi ten ból. Czy ktoś może spotkał się już z takim przypadkiem?
Jakie badanie mogę jeszcze zrobić. Czy jest zasadnym wykonanie RTG, żeby sprawdzić czy z piszczelem i biowchłanialną śruba jest wszystko w porządku?
Na koniec jeszcze jedno. Doktor powiedział, że mogę grać bez stabilizatora. Natomiast wiekszość moich znajomych z ligi amatorskiej po takich przejściach gra w stabilizatorze. Jak to w końcu jest? Kupicgo nie kupić?

Kiper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Jeśli jesteś po tak poważny urazie kolana warto, abyś ponownie wykonał rezonans magnetyczny (MR), który być może wykaże jakieś nowe, świeże zmiany, których nie uwidoczniono wcześniej. Obraz ten przybliży ortopedzie, jak ma dalej postępować. Natomiast na ten czas zalecałbym spotkanie z fizjoterapeutą, który na pewno pomoże Ci dociec, skąd pochodzi ból i być może przyczyni się do jego wyeliminowania. Jeśli nie masz swojego fizjoterapeuty warto, abyś zapytał o doświadczonego fizjoterapeutę w dziale Zdrowie i Uroda: https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html tam na pewno Ci kogoś polecą.

Na ten czas zadbaj o dietę, gdyż podczas rekonwalescencji jest bardzo istotna. Pamiętaj, aby była bogata w makro i mikroelementy, witaminy oraz minerały, tak aby odżywić swój organizm i dać mu siłę do całkowitego powrotu do zdrowia. Wspomóc się możesz tym suplementem: https://sklep.sfd.pl/Universal_Nutrition_Animal_Flex-opis2377.html, wspiera ona nasze stawy oraz mięśnie i przyśpiesza rekonwalescencję pourazową. Ponadto można suplementować również witaminę D: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Vit_D3_4000_Forte-opis36353.html, która dba o nasze kości.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Być może mówisz o bólu zlokalizowanym w okolicy tzw gęsiej stopy. Tam się przyczepia kilka mięsni, których z ich może być przeciążony i stąd ból. W badaniu ortopedy staw jest jak najbardziej OK, lekarz nie widzi problemu. A przecież bólu sobie nie wymyśliłeś. Wynika to z tego, że ortop nie zajmuje się takimi "******łami". Uderz do fizjoterapeuty, który kontrolował rehabilitacje. Jeśli jest dobry to szybko odkryje przyczynę i zleci odpowiednie ćwiczenia. Do diagnozy powinny wystarczyć mu własne ręce i głowa. Na badanich typu USG/MRI ogląda się często gęsią stopę i szuka usterek (czasem pojawia się zwrot "cechy entezopatii").
Co do stabilizatora to jak uważasz. To takie dodatkowe zabezpieczenie, bardziej chyba daje komfort psychiczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 79 Wiek 46 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3444
Ok dzięki.
W takim razie porozmawiam z moim rehabilitantem.
pozdrowionka

Kiper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Pytanie mam do Ciebie: Od kiedy zacząłeś uprawiac sport i czy teraz nie zauważasz żadnych innych dolegliwości i niestabilności oprócz tego co opisałeś?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 128 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1188
2. Jak dużą odczuwałeś niestabilność przed rekonstrukcją? tylko podczas gry, czy podczas chodzenie również?
3. Czy oprócz więzadła uszkodziłeś coś jeszcze? (łąkotki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 79 Wiek 46 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3444
Sport - koszykówke zacząłem uprawiać jakieś 8 mcy po operacji. Wtedy takze zacząłem kurs tańca. W tym momencie nie odczuwam żadnej niestablności, mogę biegać bez problemu, wyciskać na suwnicy. tylko odczuwam ten problem co opisałem.
Przed rekonstrukcją przy chodzeniu i truchcie nie odczuwałem dolegliwości. Jak raz mi kolano na koszykówce uciekło to już za ostrzejsze sporty zrezygnowałem. Przed rekonstrukcją jeździłem regularnie na rowerze.
Aha i miałem tylko rekonstrukcję więzadła, łękotki okazały się w porządku

Kiper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
witam.Jestem 2miesiace po rekonstrukcji wiazadla krzyzowego przedniego.Zacząłem juz dawno rehablitować chorą konczyne, mam prawie pełne zgiecie ,wyprost ok. MAM pytanie gdzie moge sie udac na pożądna rehablitacje operowanej kończyny< jestem z Łodzi> chodzi mi przede wszystkim o to by móc pomału funkcjonować normalnie czyli uprawiac sport<piłke nożna> stabilizator juz zdjalem z tydzien temu, caly czas jezdze na rowerze wzmacniam na silowni noge i rozciagam ją. Z góry dziekuje za pomoc
pozdrawiam

LUXUS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 386 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6636
Jeżeli trenujesz piłkę nożną to poprostu powiedz o tym w klubie.. prezesowni,kierownikowi czy komuś, Napewno dadzą Ci najlepszą placówke.

trening czyni mistrza..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
no tak tylko widzisz moja przerwa trwa prawie juz dwa lata bo mialem wszystko po zrywane bo np mysleli ze mam poprostu naderwane a go juz nie bylo wiec wszystko zalatwiam w wlasnym interesie i powiem szczerze ze wole sam niz ktos tam przez kogos. prawda jest taka ze nie ma u nas w polsce prawdziwej medycyny tylko lekarze niby prywatni <jak dasz kase to ci cos powiedza jak nie twoj problem>

LUXUS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
a może mi ktoś powiedzieć czemu 4 miesiąc po operacji jest najgorszy( lekarze mówią że kolano wtedy jest najsłabsze i może ulec zerwaniu) z góry dziekuje

LUXUS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 0
Prośba o kontakt lucas1233.

Odezwij sie do mnie, tez jestem z Lodzi i czekam na rekonstrukcję u prof Witońskiego. Bardzo chciałabym zadac Ci kilka pytań o rehabilitację i stan kolana przed operacją.
mialam wypadek 28.12.2007r.
[email protected]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

golenie

Następny temat

czy to może być cukrzyca?

WHEY premium