SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rok po rekonstrukcji ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 33329

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Monami
Fizjoterapeuta nie wie co jest na rezonansie bo lekarz jest od tego


od wykonania badania i stawiania diagnozy na jakiego podstawie to racja jest lekarz, pisanie że fizjoterapeuta nie wie co jest na rezonansie jest jednak dużym nadużyciem

nie wiem jak dokładnie wygląda rehabilitacja w Niemczech, z tego co słyszałem jest dużo niższy poziom niż w Polsce i z tego co opisujesz nie wyglądało to do końca tak jak powinno
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
No jeśli nie chce nawet spojrzeć na rezonans to nie wie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nie mam zamiaru w takim razie bronić jeśli nie jest zainteresowany zapoznaniem się z wynikami badań to nie najlepiej świadczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Dziękuję za odpowiedź.

Inny temat, filozoficzny: właśnie zrobiłam resonans kręgosłupa bo boli. Wyszło że mam kręgozmyk, ale w innym miejscu niż ból. Chociaż teraz jak sobie przypomniam to w miejscu kręgozmyku normalnie mnie pobolewa od kiedy pamiętam, myślałam że tak każdy ma.

No, i przy testach na kolano wychodziło że mam bardzo słabe mięśnie stabilizujące tułów i niby z jedno ćwiczenie na to mi dali, robiłam, choć wcześniej zawsze naiwnie myślałam że Chodakowska i brzuszki wystarczą. Chyba jednak nie wystarczyło. I teraz czytam objawy kręgozmyku, i pisze że zanik mięśni pupy (gluteus, nie wiem jak to się nazywa poprawnie), zaburzenie funkcji chodu.

I tak myślę, czy możliwe że ten kręgozmyk był powodem całych problemów z rehabilitacją kolana? W sumie jeśli tak to jest to bardzo istotna informacja dla innych osób..

Jakie to jest wszystko powiązane, i zastanawia mnie jak może taki szary człowiek uniknąć niepotrzebnych przejść zanim dojdzie do poważnych problemów... przecież nie będziemy sobie wszyscy robić rezonansów profilaktycznie.. się teraz zastanawiam czy jest jeszcze coś co powinnam sprawdzić.. :D


Zmieniony przez - Monami w dniu 12/8/2017 4:09:27 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
sam ból może być w innym miejscu niż kręgozmyk choćby na stawach krzyżowo - biodrowych czy więzadłach biodrowo lędźwiowych , przy problemach z kolanem mogą się nasilić inne zaburzenia

gluteus - to mięsień pośladkowy mamy większy , mniejszy i średni

dlatego bardzo ważne jest prawidłowe postępowanie po zabiegowe czy przy występowaniu dolegliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20
domer
Jeśli jesteś po tak poważny urazie kolana warto, abyś ponownie wykonał rezonans magnetyczny (MR), który być może wykaże jakieś nowe, świeże zmiany, których nie uwidoczniono wcześniej. Obraz ten przybliży ortopedzie, jak ma dalej postępować. Natomiast na ten czas zalecałbym spotkanie z fizjoterapeutą, który na pewno pomoże Ci dociec, skąd pochodzi ból i być może przyczyni się do jego wyeliminowania. Jeśli nie masz swojego fizjoterapeuty warto, abyś zapytał o doświadczonego fizjoterapeutę w dziale Zdrowie i Uroda: https://www.sfd.pl/Zdrowie_i_Uroda-f113.html tam na pewno Ci kogoś polecą.

Na ten czas zadbaj o dietę, gdyż podczas rekonwalescencji jest bardzo istotna. Pamiętaj, aby była bogata w makro i mikroelementy, witaminy oraz minerały, tak aby odżywić swój organizm i dać mu siłę do całkowitego powrotu do zdrowia. Wspomóc się możesz tym suplementem: https://sklep.sfd.pl/Universal_Nutrition_Animal_Flex-opis2377.html, wspiera ona nasze stawy oraz mięśnie i przyśpiesza rekonwalescencję pourazową. Ponadto można suplementować również witaminę D: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Vit_D3_4000_Forte-opis36353.html, która dba o nasze kości.







Witam, widziałeś może kiedyś coś takiego jak na zdjęciu? Jestem Ok 5 lat po operacji i takie coś mi wyskoczyło w górnej części blizny. Kolano jest stabilne i ogólnie nie boli ale skóra się naciąga w tym miejscu i szczypie. Masz jakiś pomysł? Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20
Dodam tylko ze śruby użyte były biodegradowalne. Pozdrawiam



Zmieniony przez - MichalGG441 w dniu 2018-02-09 23:50:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
MichalGG441
Dodam tylko ze śruby użyte były biodegradowalne. Pozdrawiam




trzeba udać się do specjalisty co wykona badanie fizykalne być może rozszerzając również o badanie obrazowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20
Dzięki wielkie, myślisz ze jakiś sport wchodzi w grę teraz czy raczej odpoczynek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jeśli są jakieś dolegliwości to wstrzymałbym się z jakąś szczególną aktywnością do czasu konsultacji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

golenie

Następny temat

czy to może być cukrzyca?

WHEY premium