SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rok po rekonstrukcji ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 33332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 371
Witam,
jestem fizjoterapeutą po szkole licencjackiej. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Rzeszowskim - studia uzupełniające magisterskie.

Piszę pracę magisterską na temat:
"Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego - ocena wyników leczenia pooperacyjnego."

Szukam osób, które przebyły taką operację minimum 1,5 - 2 lata wcześniej (czym więcej lat od operacji, tym lepiej), w celu wypełnienia internetowej ankiety. Czas jaki jest potrzebny do wypełnienia ankiety to kilka minut, pytań 8. Wynik ankiety od razu - wystarczy podliczyć zdobyte punkty.

Wyniki ankiety będą przydatne jako jeden podrozdział pracy mgr, jeżeli będzie duża liczba osób - z pewnością będą ciekawe.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

Chętnie pomogę radą, jeżeli tylko będę miał dostatecznie dużo wiedzy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
Taka operacja - rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego..
jest dopiero przede mną..
Tylko że ja będę miała operację z pieniędzy NFZ
Czy mógłby mi ktos powiedzieć ile kosztuje taka operacja prywatnie..
???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
ok 5-6 tys

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
Omg...:/
A czy ktoś miał operacje na fundusz???
jeśli tak to ile czasu na nią czekał?????

bo sa ogromne kolejki..:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
jedynie co moge doradzić to poszukać, na zasadzie od szpitala do szpitala i wybrać ten w którym będzie najszybciej

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Ja czekalem 2 tygodnie ;)

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Witam!
Mam pytanie. Jestemm przed rekonstrukcja ACL-u i interesuje mnie po jakim czasie od zabiegu bede mogla chodzic. Myśle tu o poruszaniu sie za pomoca kul itp...
Prosze o szybka odpowiedz i z góry dziekuje

Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary, częściej mary.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
Szukam osób, które miały rekonstrukcję ACL metodą Larsa. Opiszcie swój powrót do sprawności (jak długo to trwało) czy pokrywa się z tym co piszą o tym prywatne kliniki wykonujące te zaiegi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Kuźwa ludzie, komputerowe mierzenie siły operowanej nogi?! Skąd wy to bierzecie. Ja miałam operację ACL w Niemczech I maksimum oceny to było "noo chudszą ma pani tą nogę raczej".

Czy ktoś mi może napisać jak wygląda prawidłowa rehabilitacja? U mnie to wyglądało tak: dzień dobry co słychać, co robimy, boli? a jak boli to normalne, proszę to poćwiczymy, a teraz to, a jakie ćwiczenia w domu? No nie wiem coś tak jak tutaj robiłyśmy, niech sobie pani tak parę minut dziennie coś poćwiczy. I tak przez pierwsze 4 miesiące. Potem zmieniłam fizjoterapię, w nowym miejscu to samo. Pytałam o tą ocenę mięśni, to była ta odpowiedź że noga chudsza. Czy ktoś mi może sprawę naświetlić o co tutaj chodzi? Czy ja może nie tego w Niemczech szukałam czego powinnam? Czy te komputerowe oceny to Państwo macie z NFZtu czy prywatnie? Czy dostaliście program ćwiczeń? Czy fizjoterapeuta raczył spojrzeć na rezonans i miał pojęcie co na nim jest? Czy fizjoterapeuta był w stanie określić czy nastąpił postęp czy nie? Mi do niedawna twierdzili że wszystko ok, po czym nagle im się odmieniło że nie jest ok, bo 7 miesięcy od operacji nie mogę najprostszego ćwiczenia wykonać bez bólu i wysięku do stawu kolanowego.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 94
Fizjoterapeuta nie wie co jest na rezonansie bo lekarz jest od tego, lekarz nie wie jakie ćwiczenia bo to fizjoterapeuta jest od tego. I tak mam kolano zwalone na maksa. Chcę znaleźć normalną fizjoterapię w Niemczech, tylko czego powinnam szukać / wymagać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

golenie

Następny temat

czy to może być cukrzyca?

WHEY premium