SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja masy pomocy?!?!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
Witam , mam taki problem:) niećwiczylem ostatnio od dawna typu bieganie itp, przytylem disyć sporo waze okolo 80 kg, a mam zaledwie 172-3 cm wzrostu, chciałbym zapytać o rade w diecie/treningu jaki wybvrać co robić żeby jak najszybciej schudnąć??

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19

Waga : koło 80 kilo

Wzrost : 172

Obwód klatki : 100

Obwód ramienia : 34

Obwód talii : 100

Obwód uda : 61

Obwód łydki : 44

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem

Aktywność w ciągu dnia : skonczyłem szkołe, i narazie nic nie robie

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : raz lub dwa razy w tygodniu trening w piłke nożną po 1,5 godziny

Odżywianie : dużo fast foodów, i ciezkiego tlustego jedzenie, mało owoców i warzyw bo nie lubie

Cel : szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe : alergie ale tylko na pylki traw

Stan zdrowia : dobry stan zdrowia

Preferowane formy aktywności fizycznej : mógłbym czesto dosyć ale szybko się mecze i zniechęcam więc jakieś krótsze

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie stosowałem niczego

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : mogłbym jeśli byly by bezpieczne i tanie

Stosowane wcześniej diety : nie miałem

przygotowałem diete na podstawie tzw "diety turbo" a więc tak dieta polega na 6 posiłkach dziennie . je sie w niej tylko pokarmy wysoko nasycające, pije sie przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Dzień 1:
posiłek 1:pomarańcze i brzoskwinie
posiłek 2:makrela i orzechy wloskie lub laskowe
posiłek 3:jabłko orzechy
posilek 4:ogórki, sałata, pomiodry, plasterki sera
posiłek 5:jabłko, gruszka ewentualnie jakieś cytrusy
posilek 6:pomarańcz winogrono ewentualnie jabłko gruszka


Dzień 2:
posiłek 1:pomarańcz, jabłko
posilek 2:pieczywo , jabłka/truskawki/gruszki
posiłek 3:ogórek ,sałata, pomidor
posiłek 4:ogórek,makrela
posiłek 5:jajka na twardo , orzechy laskowe
posiłek 6:kapusta , ogórek, pomidor, sałata

Dzień 3:
posiłek 1:orzechy laskowe, plasterki sera
posiłek 2:pomarańcze, ogórek
posiłek 3:ogórek, sałata, pomidor
posiłek 4:plasterki sera, makrela
posiłek 5:orzechy, jajka na twardo
posiłek 6:pomidory, ogórki, sałata, kapusta

Dzień 4:
posiłek 1:jabłko, pomarancze
posiłek 2: orzechy , makrela/plasterki sera
posiłek 3: orzechy , makrela/plasterki sera
posiłek 4:sałata, ogóreki, pomidory
posiłek 5:sałata, ogóreki, pomidory
posilek 6:orzechy, plasterki sera

Dzień 5:
posiłek 1:makrela, orzechy
posilek 2:jajecznica/pieczywo, owoce jakieś
posilek 3:makrela, orzechy
posiłek 4:makrela, orzechy
posiłek 5:makrela,plasterki sera
posiłek 6:ogórek, sałata

Dzień 6:
posilek 1:pomarańcze, jabłka
posiłek 2:orzechy, makrela
posilek 3:orzechy, makrela
posiłek 4:ogórek, kapusta
posiłek 5:orzechy, makrela
posilek 6:orzechy, makrela

Dzień 7:
posilek 1:sałata, pomidor, ogórek, kapusta
posiłek 2:jajka na twardo, plasterki sera
posiłek 3:makrela, oprzechy
posiłek 4:sałata, pomidor, ogórek, kapusta
posiłek 5:plasterki sera, orzechy
posiłek 6:sałata, pomidor, ogórek, kapusta

Dzień 8:
posilek 1: ogórek, kapusta, sałata, pomidor
posiłek 2:orzechy, plasterki sera
posilek 3:ogorki, sałata, pomidory
posiłek 4:orzechy, plasterki sera
posiłek 5:orzechy, plasterki sera
posiłek 6:orzechy, plasterki sera

Dzień 9:
posiłek 1:pieczywo/jajecznica , jabłka
posiłek 2:ogorki, sałata, pomidory
posiłek 3: orzechy, makrela/plasterki sera
posiłek 4:orzechy, makrela/plasterki sera
posiłek 5:ogorki, sałata, pomidory
posiłek 6: orzechy, plasterki sera

Dzień 10:
posilek 1:pieczywo/jajecznica , jablka
posilek 2:orzechy, plasterki sera/makrela
posilek 3:sałata, ogórki, pomidory
posiłek 4:sałata, ogórki, pomidory
posilek 5:makrela/plasteki sera, orzechy
posilek 6:makrela/plasteki sera, orzechy


objaśnienie gdy daje "/" to znaczy że jedna rzecz lub druga
Dieta mówi że możemy jeść ile chcemy ponieważ są to produkty wysoko zaspokajające więc szybko sie najemy:) musimy pić duzo wody ponad 2 litry .

mam prośbę o jakieś sugestie rady? i może jakieś ćwiczenia do tego??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Jak już na prawdę nie chcesz nic czytać i nie interesuje Cie co mógłbys jeść, jaki masz wybór i jak to działa to możesz wziąść sobie jakąś gotową dietę i patrzeć jak to na Ciebie wpływa.

Minusem jest, że będziesz musiał ćwiczyć jakis czas i stosować tą diete i nie jest powiedziane, że będzie ona wyliczona pod Ciebie. Jak trafisz to swietnie, jak nie to zyskasz "jedynie" wytrzymałosc, kondycje i ogólną poprawę zdrowia poprzez trening.

Przykładowa dieta na redukcję:

1.) https://www.sfd.pl/Przykładowa_dieta_Low_Carb_na_redukcję,_duża_pomoc_dla_początkujących-t587794.html

2.) https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
Generalnie tam też jest podany przykład w 1 poście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Hehehe

"Dzień 6:
posilek 1:pomarańcze, jabłka
posiłek 2:orzechy, makrela
posilek 3:orzechy, makrela
posiłek 4:ogórek, kapusta
posiłek 5:orzechy, makrela
posilek 6:orzechy, makrela "

Zresztą kazdy dzien jest "mega" :P
Zaraz wejdą tu pewni panowie i pani i podadzą Ci pewne linki.


ale 2 litry wody są ok...minimum.

Jezeli Ty ustoisz wogole na nogach cały dzien jedząc orzechy, ogorka i sałatę to podziwiam. Jedyny trening nadający się do tego to przeczytanie podwieszonych tematów w dziale odchudzanie / odzywianie.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-05-26 19:35:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
no ale ja zrobilem tą diete z tego co dostałem
http://rapidshare.com/files/222528419/O ... olanie.zip
sam sprawdź:) to może doradzicie jakaś inną dietę lepszą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
pomyłka linku http://rapidshare.com/files/222528419/Odchudzanie_na_zawolanie.zip
patrz tu:) poomóżcie coś jestem laikiem w dietach nie wiem co i jak;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Sciągnąłem ale dużo tego - przeczytam dziś albo jutro.
Nie wiem co do za dieta, metoda dlatego poczytam, ale taki jadłospis nie ma zastosowania w niczym co mogłoby się nadawać do jakichkolwiek wyników sportowych w jakiejkolwiek dziedzinie - to samo tyczy się odchudzania. Może modelki stosują coś podobnego i to te, które i tak czeka anoreksja.

Ludzie na tym forum SAMI przyznali się, ze jedli dziennie po 1000 kalorii czyli tyle co nic (gdzie ich zapotrzebowanie wynosiło po 2500) i schudli te 30 kilo...ale pozniej wracali do normalnego jedzenia i 30 kilo wracało spowrotem + 10 kilo zapasu, bo organizm się bał że to się może powótrzyć - więc się chciał zabezpieczyć. Tak nie mozna.

Dieta:
https://www.sfd.pl/PODSTAWY_UKŁADANIA_DIETY.-t527693.html
oraz
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

Pierwszy link jest obecnie najczęsciej podawany, bo jest po prostu za***isty - łatwo i JASNO napisane jak budować dietę + przykłady ! Drugi link pokazuje jak dana dieta ogólnie powinna wyglądać - w sensie jakie zasady muszą w niej panować. To kolejny link, który podawany jest na dzień dobry.

Trening:
https://www.sfd.pl/Trening_wspomagający_redukcję__post_konsultacyjny-t474855.html

Z tego linku korzystałem na początku. Jasno, krótko i dobrze opisane. Najczęstszym mixem jest trening siłowy + aeroby. Kolejno idzie trening HIIT jak zrobisz kondycję. Sam go nie stosuję, bo aeroby mi służą. Jak waga stanie to przejde na HIIT. Nie wszystko naraz.

Oprocz tego jest masa bardzo dobrych podwieszonych tematów, ale nie wszystko naraz.

Fajnie uzupełniłes informacje o sobie (przynajniej szczerze) :P czyli diety nie ma, jem fast foody, chce szybko schudnąć, i generalnie nie lubie ćwiczyc wiec jak juz musze to jakas wersja MINI.

Cóż to nie nastąpi

- dieta ułozona przez Ciebie
- trening dopasowany do Ciebie
- czas, czas i jeszcze raz czas...skonczyles szkołe to masz go duzo

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-05-26 20:00:08

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-05-26 20:03:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
przeczytaj nie jest to takie długie jak sie wydaje:) a zobaczysz o co mi chodzi tam:) ale ja wlasnie nie chce diety typu kurczak i ryby;/ po prostu prezygotowanie kurczaka i ryby zajmuje duzo czasu wole coś szybko zrobić:) wiec prosze o pomoc:) ewentualnie może jakieś środki? chemia tzn jakieś suplementy ktore spalaja?:) detoxik napisałem do ciebie na gg doszło ci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
a co do treningu silowego to nie mam narazie opcji chodzenia na siłownie;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Wejdzie tu ktoś i nie będzie mu się chciało pisać (bo siedzą tu długo), a ja jestem dość nowym użytkownikiem - i poda Ci linki, które daje ja, albo coś do tego jeszcze.

Nie masz w diecie białka. Biało napędza metabolizm czyli powiedzmy, ze rozpędza proces odchudzania. Białko jest budulcem mięśni. Jak będziesz ćwiczył i jadł ogórka z orzechem to Twoje mięśnie, które masz obecnie - znikną.

Po zastosowaniu Twojej diety i schudnięciu będziesz miał efekt jo-jo taki, że się załamiesz i skończysz wszystko od razu.

Byli tu tacy, którzy jedli mniej niż minimum, byli tacy którzy jedli same warzywa bo są sycące. Nikt nie pochwalił się efektem.

Obecnie nie mam GG - to podane tutaj juz nie funkcjonuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
a jak bym chcial kurczaka łososia itp zamienić na coś typu jogurty itp"? mozna jakos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Co masz złego w za***istej jakości tłuszczu z łososia, który jest przez organizm pożądany ?

Co jest złego w idealnym posiłku po siłowni - kurczaku, dodajesz do tego ryż brązowy jak sie odchudzasz i masz odnowienie energii po siłce - jezeli tego posiłku braknie to większość ćwiczących z dnia na dzień szukałaby zamiennika i nie byłby to jogurt :P :P


Jogurt tylko na opakowaniu jest "NATURALNY". Otworz jogurt i zostaw go otwartego przez dobę...wiesz co się z nim stanie ? NIC. Nie jest więc naturalny. Pozatym co ciekawego masz tam w jogurcie ?

EDIT: przygotowanie jedzenia na cały dzien w dobrej diecie moze zajmować 30 minut. Tyle wystarczy, chyba masz tyle.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-05-26 20:24:03

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-05-26 20:24:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 370
a nie macie jakiejś gotowej diety? która jest skuteczna? albo jakiś odżywek(wspomagaczy) do spalania wagi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

troche redukcji + suple?

Następny temat

prośba o ocenę ćwiczeń i diety

WHEY premium