SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5164
Witam jestem tu nowy i z góry przepraszam za moją niewiedzę. mam 34 lata 175 i 90 kg zależy mi żeby schudnąć10 kg ostatnio więcej biegam siłownia dla mnie jest uzupełnieniem.
Mam pytanie co sądzie o robieniu krótkiego treningu siłowego (ławeczka wyciskanie sztangi, hantle, brzuszki, itp około 30 min) potem przechodze na rowerek robie tam w dobrym tempie 30-40 km a potem na bieżni od 3 do 5 km. Stosuje ten trening od 2 tygodni/ dwa razy w tygodniu.
Dieta mniej jem, nie słodzę, 0 fast foodów
Jakieś sugestie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Tego typu aktywność fizyczna będzie rozwiązaniem lepszym, niż nic, ale ogólnie i tak słabym pod kątem kształtowania sylwetki. Zamiast robienia po 100 przysiadów, czy brzuszków, sugeruję wprowadzić bardziej sensowne rozwiązanie w postaci solidnego treningu siłowego. Jeżeli nie masz obecnie dostępu do siłowni, to na czas aż otworzą fitness kluby można wprowadzić trening z gumami, obciążeniem własnego ciała, hiit i tabatę.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/jak-trenowac-z-gumami-najlepsze-cwiczenia-z-gumami-6399

https://potreningu.pl/artykuly/trening/trening-z-wlasnym-ciezarem---dlaczego-warto-5329

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/hiit-dla-poczatkujacych-1714

Mięśnie brzucha możesz wzmacniać angażując te głębokie:

https://potreningu.pl/artykuly/trening/miesnie-glebokie--najczesciej-zaniedbywany-element-treningu-5008

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Trening siłowy to powinna być baza a trening aerobowy powinny być uzupełnieniem . Powinienes ulozyc trening który będzie pracował na całym ciałem a nie wybranymi grupami mięśniowymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5164
A poprosiłem instruktora na siłowni i mi powiedział podobnie najpierw duże partie całe ciało...( stosuje jedynie bcaa jako pomoc w redukacji zmęczenia)
Dieta staram sie jeść mniej, nie słodzę, przeważnie pieczywo ciemne, mięso jadam tylko do obiadu , ziemniaki zastępuje ryzem lub kasza, jem sporo jogurtów w tym Bakoma Men ( czy warto) już mogę powiedzieć że po około 2 tyg około 1,5 kg mniej ( robie również spacery po 10 km x 2 tyg i bieg 14 km raz w tyg. )
mam problem z obiadem jem go w domu około 16 (inaczej nie mogę) a potem już o 17.00 pasowałoby mi iść na siłownie ale jestem za wcześnie po obiedzie a z kolei jak poczekam to często siłownie mi zamykają już 19.30
Jakieś podpowiedzi?



Zmieniony przez - tolat130 w dniu 2018-01-11 14:01:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Odnośnie do treningu, zapraszam do odpowiedniego działu: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html.

W przypadku diety musimy poznać całość, żeby cokolwiek stwierdzić. Smakowe jogurty na pewno do eliminacji. Polecam zapoznać się z podstawami żywienia: http://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Możesz schudnąć 10 kg i wyglądać jak przysłowiowy wieszak, obwisła skóra, oklapnięte pośladki, chude ręce i nogi, otłuszczenie w okolicach pasa etc. Celem redukcji powinna być przede wszystkim poprawa proporcji tkanki mięśniowej do tłuszczowej, w tym przypadku niezbędny jest trening siłowy. Mało tego, odchudzanie w trybie turbo może doprowadzić do wielu nieprawidłowości w organizmie, dotyczące tarczycy, leptyny, hormonów płciowych czy kortyzolu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5164
Masz rację z tym otłuszczeniem w okolicach pasach. Jak temu zaradzić?
W sumie sporo wysiłku, jakieś efekty już są, moje biecepsy na pewno lepiej wyglądają... ja zaczynałem z bardzo niskiego pułapu siły np rok temu ciężko było mi wziąść 40 kg na klatę , wczoraj pierwszy raz wziąłem 60kg. Obecnie ważę 87 czyli 3kg mniej niż na koniec roku.


Zmieniony przez - tolat130 w dniu 2018-02-23 08:10:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Takie produkty jak Bakoma Men to sa "pseudo fit". Mieso tylkp do obiadu? Tutaj to sie nie ma czym chwalic.

Wyglada to tak, ze zamierzasz poszalec a zabierasz sie jak pies do jeza czyli na pol gwizdka. Jakas dieta, jakis trening...zagadka...jaki bedzie efekt? Na j.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5164
No nie mogę się poświęcić na "cały gwizdek" praca obowiązki w domu, bieganie, czytanie książek, granie w orkiestrze, z tych rzeczy też nie mogę zrezygnować. Ale siłownia mi się podoba i bede w miarę możliwości odwiedzał ją 1-2 w tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Jeden raz w tygodniu to Ci nic nie da . Chyba ze chcesz odwiedzić kolegów i sobie pogadać o pierdołach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5164
A jaka ilość treningów w tygodniu byłaby wystarczająca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
3 razy w tygodniu , wtedy można myśleć o postępach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja 108kgcm + wysoki cholesterol

WHEY premium