SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5254

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Na początek ruszyłbym sama dieta + trening siłowy + prozdrowotnie 3x20 min aerobow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1540
Witam,
Nowy rok, nowy ja, a więc startujemy :D
Od razu mam dwa pytania.
Kupiłem żytni chleb pełnoziarnisty, najlepszy jaki udało się mi znaleźć, jednak ze składu wyliczyłem, że przy 150g chleba nie mam 70g węgli, a co najwyżej 55g węgli, niemniej jednak kcal się zgadzają, czy te 15g będzie robiło różnicę? Co w takiej sytuacji zrobić, szczerze mówiąc nie chciałbym na razie wykluczyć chleba z diety, szybko się robi :D
Druga sprawa, czy po treningu jeść produkty o wyższym indeksie glikemicznym tj. biały ryż, białe pieczywo, czy nie ma to różnicy, pozdrawiam :)


Zmieniony przez - anon95 w dniu 2018-01-01 19:57:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Każde pieczywo ma bardzo podobne ilości węglowodanów. Mogą się różnić ilością błonnika. Nie do końca więc rozumiem o co pytasz. Indeks glikemiczny nie jest żadnym wyznacznikiem. Po treningu zjedz pełnowartościowy posiłek.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1540
Kalkulator na.potreningu wyliczył ze w 150g chleba znajduje się 70g wegli. Wiem ze są to przybliżone wartości, jednak na.opakowaniu pieczywa które kupiłem w 100g znajduje się 37g wegli, czyki w 150g będę ich 55, co daje różnice 15g. To mnie trochę Zmylilo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Stosuj dane, ktore masz na opakowaniu producenta. To jest wiazace i wiarygodne. Potreningu/sfd uzywa wartosci usrednionych, bardzo czesto blednych.

Wynika to z prostego faktu, zwierzeta sa roznie zywione, ubijane na innym etapie i kilka tysiecy ton miesa podddawanych weryfikacji w jednym tygodniu moze o kilka procent roznic sie od kolejnej partii (mysle o zawartosci tluszczu glownie) Sam uzywam standardowej miary dla miesa, nie liczac makro.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2018-01-02 04:55:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1540
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie, w ciągu dnia są rozpisane kalorie, są one także podzielone na posiłki.
1. Czy np. Jeżeli w drugim daniu nie zjem 100 kcal, a dołożę je w następnych to będzie jakiś problem? Czy dla organizmu jest ważne, żeby sztywno trzymać ten p[odział kalorii w posiłkach tak, żeby się on do nich przyzwyczaił? Bardziej liczy się kaloryczność w ciągu dnia całkowita czy w posiłku (Nie raz wymienię mięso na inne, zmieniając kalorotczność posiłku, ale w następnym uzupełniam tak, żeby się zgadzało) ?
2. Co w wypadku gdy np. nie zjem jednego posiłku w ciągu dnia, niestety sytuacja losowa, zepsuty samochód brak powrotu do domu xd W takies sytuacji mogę dołożyć te kalorie na następny dzień czy już sobie to odpuścić?

Pozdrawiam :)


Zmieniony przez - anon95 w dniu 2018-01-06 09:47:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
anon95
Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, a mianowicie, w ciągu dnia są rozpisane kalorie, są one także podzielone na posiłki.
1. Czy np. Jeżeli w drugim daniu nie zjem 100 kcal, a dołożę je w następnych to będzie jakiś problem? Czy dla organizmu jest ważne, żeby sztywno trzymać ten p[odział kalorii w posiłkach tak, żeby się on do nich przyzwyczaił? Bardziej liczy się kaloryczność w ciągu dnia całkowita czy w posiłku (Nie raz wymienię mięso na inne, zmieniając kalorotczność posiłku, ale w następnym uzupełniam tak, żeby się zgadzało) ?
2. Co w wypadku gdy np. nie zjem jednego posiłku w ciągu dnia, niestety sytuacja losowa, zepsuty samochód brak powrotu do domu xd W takies sytuacji mogę dołożyć te kalorie na następny dzień czy już sobie to odpuścić?

Pozdrawiam :)



Zmieniony przez - anon95 w dniu 2018-01-06 09:47:53


Ad1 możesz spokojnie zjesc na następnych posiłkach
Ad2 rownież możesz nadrobić kalorycznosc w dniu następnym
można rownież kalorycznosc liczyć z całego tygodnia , nie tylko jednego dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1540
Dziękuję za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1540
Minął pierwszy tydzień, dziś sprawdziłem obwody i wagę, waga poszła do góry o 0.2kg, pas, wygląda, że się zwiększył o 1 cm o.O, coś jest nie tak.
Trening: fbw 3x
Aeroby: 20min x3

Rok temu byłem prowadzony przez dietetyka po miesiącu była syuacja podobna, wtedy waga poleciała trochę w dół, ale obwody jakie były takie zostały. Ma ktoś pomysł?
Zwiększam teraz do 25min x3, niemniej jednak w takim tempie, to do listopada zejdzie xd
Mój bf na brzuchu nie jest mały, może kalorka zła?
Czy pociągnąc tak jeszcze tydzień i wtedy się zobaczy?
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - anon95 w dniu 2018-01-09 10:16:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Tydzień to za mało żeby można było oceniać postępy i wprowadzać zmiany 0,2 kg to jest sprawa nie istotna . Błąd pomiaru/ sprawy fizjologiczne itp . To samo tyczy się pomiaru obwodu pasa . Więcej cierpliwości .


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-01-09 10:26:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta High Carb

Następny temat

2850 kcal, leci mięsień przybywa tłuszcz

WHEY premium