SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

reakcja na cios

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sa jakies stereotypy reakcji na cios (poza ucieczka)?? chodzi mi o obrone przed lewym prostym, lewym hakiem, lewym sierpem i takimi samymi ciosami prawa reka. na twarz i korpus.
dla wyjasnienia ja np na lewy prosty odchylam sie lekko do tylu ( ja i przeciwnik walczymy w pozycji lewej - lewa noga z przodu)
interesuja mnie kombinacje obrone typu: koles uderza prostego na twarz, a ja schylam sie, robie kolo tulowiem, prostuje, i daje mu po gebie.
albo troche dokladniej: koles mi wali lewego prostego, a ja odskakuje w prawo do przodu( znajduje sie z jego lewej strony) i wale prostego w bok jego glowy (sam tak raz dostalem i nie wiedzialem co sie dzieje).

wiem ze kazda sytuacja jest inna, ale skoro byl temat ulubiona kombinacja, ankieta dotyczaca sposobow obrony, to dlaczego nie dac ulubionej kombinacji obronnej... ?

i jeszcze jedno. w boksie stosuje sie uniki - rotacyjne i jeszcze jakies. moze ktos je tu opisac (a troche ich jest) albo podac jakis link??

z gory dziekuje

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
To jest tak jezeli ktos tego nigdy nie cwiczyl a jedynie widzial na filmach to mysli tak jak Earendil. I tez bylem skory tak myslec. Ale potrenowalem troche parter i wiem ze jak ktos nie cwiczyl obrony przeciw wejsciu w nogi to tylko przez przypadek moze sie obronic. Chyba ze walkuje to na treningach ale i tak najlepsza obrona dla uderzacza ( przyp. red.) to wyrzut nog w tyl i proba obicia na ziemi.
Pzdr

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 375 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2217
A nie lepiej się zapisac na box?
Uczenie się z netu to nienajlepszy pomysł, ale skoro pytasz, to odpowiadam moje ulubione: przeciwnik wyprowadza lewy prosty, ja na lewo sie przekrecam i robie unik rotacyjny, w tym czasie uderzając lewy podbródkiowy, albo! prawy sierp! :)

Fight for love

El mundo es de los audaces!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ulubiona-stopujace mae geri z przedniej nogi a nastepnie low kick i prawy poprzeczny...

"Żaden naród ani żaden człowiek nie mają monopolu na światło słoneczne.
Żaden system, szkoła czy doktryna nie mają monopolu na prawdę."

Pozdrawiam
Freestyler
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Unik rotacyjny-najwazniejsze chyba aby wykonujac unik balansowac na ugietych nogach i glowa podniesiona do "gory"w sensie patrzec na przeciwnika .Podstawowoym bledem jest robienie uniku szyja - zamiast na ugietych nogach .
Unik prosty-jest to nic innego jak lekkie przykucniecie na ugietych kolanach,albo odchylenie sie tulowiem do tylu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Generalnie wszystko zależy od twojego stopnia zaawansowania i przeciwnika, oraz różnicy wzrostu między wami. Jeżeli jesteś sporo wyższy czyli >5cm i masz większy zasięg ramion, poprostu odchyl się do tyłu zadając prosty - jest spora szansa, ze mniej doświadczony zawodnik "nadzieje" się na niego. Jeżeli ty jesteś niższy lub macie równy wzrost to już troche wyższa szkoła jazdy, bo tu w gre wchodzi dobra praca nóg, a tego nie da opisać krótkim tekstem. Oczywiście wszystko opisałem łopatologicznie, w praktyce najlepiej, jak już ktoś wspomniał, zapisać się na boks.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
a ja wchodze w nogi i sprowadzam w parter


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to jest czysto teoretyczna dysputa. a jesli ktos dzieki niej zaczerpnie pomyslow to tylko mu pogratulowac.

i moze w koncu ktos mi wyjasnic co to jest ten unik rotacyjny??

Zmieniony przez - Krsticz w dniu 2002-08-14 12:38:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 260 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4314
Krsticz obejrzyj sobie chociasz jedna gale walk bokserskich np. na TVP2
to sobie zobaczysz co to jest,bo opisywanie tego uwazam za troche smieszne..

..:: Free Style Fighting ::..

..:: Free Style Fighting ::..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cougar_20 racja..jest to troche smieszne,a pozatym nie wiem czy da sie go opisac....hmm kristicz ty niewdzieczniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
Hehe wrona - jak mozna sie tak ograniczac. A jak ktos wie jak uniknac Twojego wejscia w nogi to co wtedy? dostaniesz oklep i tyle.

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przepraszam kickboxerko, ale jakos mi umknelo. dzieki

Gdy cierpisz - wiesz, że żyjesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skutecznosc Kyokushin?!

Następny temat

Jaką sztukę wybrać?

WHEY premium