SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powiedzcie co sądzicie na temat mojej odpowiedzi na artukuł box czy karate

miyagi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Masz kolego rację, sam znam gościa ulicznika, który zamiata typami bez względu na styl- jest bezwzględny, chociaż pewnie w końcu trafi na swego. A co się tyczy ochroniarzy, to są po prostu różni – sam znam kilku, których bym osobiście oklepał – chociaż żaden ze mnie "biały smok" , ale nie ma co uogólniać...
A jako ciekawostkę to powiem, że z tego co pamiętamten to ten gość raz przegrał z kumplem z shotokanu! Tyle, że kumpel to był moim zdaniem megatalent i w dodatku "uparty"... Przegrał swego czasu mistrzostwo Polski, bo w finale skasował przeciwnika, a to jak wiadomo w shotokanie jest niemile widziane...

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Miyagi, sądzę, że masz dużo racji. Zresztą nagonka jest ( moim zdaniem ) nie tylko na karate, ale ogólnie na "niechwytaczy" lub "małochwytaczy". Porównajcie wypowiedzi na temat taekwondo, KM itp. Czytając to wszystko można wyciągnąć wniosek, że style chwytające są boskie, a reszta to mniej lub bardziej nędzne badziewia, nadające się ewentualnie na dodatki. Bo na turniejach ...... i tak non stop. Przecież powstawanie sytuacji konfliktowych w realiach ulicy jest zdecydowanie inne, niż walki turniejowe. Stare tzw. solo przechodzi powoli do historii. Ataki są brutalniejsze, często grupowe, gdy brakuje "argumentów" idą w ruch pałki, noże itp... A jeżeli chodzi o walki, to znam osobiście zarówno sytuacje, gdy wygrywali uderzacze i gdy przegrywali. To samo tyczy chwytaczy. Jedni i drudzy, jeżeli są dobrze wyszkoleni, to są bardzo niebezpieczni. Przykład: niech ktoś z tych poniewierających wszystkimi innymi stylami spróbuje powiedzieć prosto w oczy np. panu Brylowi, że jego system BAS3 jest do dupy i poprosi o konfrontację ... Życzę powodzenia. Wiem, że zaproponowałem coś bardzo ekstremalnego, ale jeżeli ci chwytacze to takie cuda- to nie powinno chyba być problemu.

Pozdrowienia dla wszystkich
Piotr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Dziura2. Sa rozne systemy uderzen. Niektore sa nieskuteczne (taekwondo, tradycyjne karate, udziwnione kung fu), przy czym przez nieskuteczne rozumiem ze ich technika badz taktyka nie wnosi zbyt wiele do konfrontacji bo sama sprawnosc fizyczna juz wnosi, inne sa skuteczne (Thai box, boks, kickboxing, Seidokaikan, San shou) ale niekompletne, brak im chwytow, inne wrescie sa i kompletne i skuteczne (Chute boxe, karate Impacto, Shidokan, Ashihara, Shootboxing, Daido Juku) bowiem pomimo ze ich podstawa sa uderzenia zawieraja takze i chwyty.
A gdy w ruch ida palki i noze to trzeba samemu miec podobne argumenty i u m i e c sie nimi poslugiwac.
Co sie tyczy Bryla to pozwole sobie przypomniec ze on sam przyznaje ze tylko raz w zyciu wymiekl przed przeciwnikiem. Przed Sambista.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Boruta ma racje, szkoły uderzeń są różne i nie można jedną miarą mierzy wszystkich bijących systemów.
Wiele tradycyjnych styli jest kompletnie nieprzygotowana do walki np. z bokserami. Ja sam trenując wiele lat Kyokushin zbierałem całkiem miło po ryju od bokserów, bo akurat w tym zakresie oni byli znacznie lepiej przygotowani do konfrontacji opartych li tylko na technikach ręcznych.

Ja nie jestem tradycjonalistą jeśli chodzi o karate, próbuję spoglądać na to z jakiegoś dystansu, ale trenuje z bokserami i widzę jak wielką przewagą oni dysponują w łapach w porównaniu do zawodnika Shotokan. Miażdżącą.

Ktoś mi kiedyś opisywał zdarzenie. Poprzytykał się bokser z zawodnikiem Kyokushin (wysokich lotów). Karateka mówił do boksera że jak zaczną walczyć to zabije go nogami. Może o tak by było, ale dostał od boksera w budce telefnicznej. Tam się nie dało kopać

I jeszcze jedno Karateka Kyokushin 2kyu chwlił się jakie ibuki robi i jakie ciosy może przyjąć. Na to bokser żeby mu pokazał. Facet staną w sanchin dachi spiął miąchy najlepiej jak mógł a bokser mu lampę w łeb i po zawodniku. Śmiech ? Nie nie uzgodnili wersji

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Przyznam Boruta, że tego szczegółu z historii pan Bryla nie znałem, ale pewnie w tym przypadku masz rację. Tyle, że zapewne p. Bryl miał nie raz okazję spotykać się z różnymi chwytaczami. Nie było moją intencją udowadnianie, że jest on niepokonany, chciałem tylko powiedzieć, że nawet ludzie nie specjalizujący się w chwytactwie potrafią być wymiataczami. Ja osobiście nie mam nic przeciwko stylom parterowym, tylko nie zgadzam się z poniewieraniem innymi formami walki- pewnie, że kung-fu to trochę bardziej pobożne życzenia, niż kyokushin, boks czy jiu-jitsu, ale opanowane do perfekcji też pewnie może być "szkodliwe dla przeciwnika". Całkiem możliwe, że kyokushin mógł oberwać od boksu jeżeli walczono tylko rękoma, ale wtedy to nie można mówić o kyokushin, ale jakimś niby-stylu. A przykładów w drugą stronę też zapewne można by wiele przedstawić. Ale dotyczą one wyłącznie konkretnych pojedynków w konkretnych sytuacjach, a nie ogółu. Panowie, ja nie chcę rozsądzać wyższości jednych form walki nad drugimi- proszę tylko o nieco więcej poszanowania dla innych. Te style walki również dają przewagę w konfrontacji z laikami, a i w walce z "zawodowcami" jedni ludzie wygrywają, a inni nie- wcale niekoniecznie zależy to od stylu- vice np. p.Bryl. Poza tym spora część ludzi ćwiczy nie po to, by brać udział w zawodach, tylko żeby powiększyć swoje szanse obrony na ulicy- przeważnie przed zaczepkami podpitych małolatów. A tam raczej nie muszą obawiać się p,Bryla, p.Gracje czy ludzi ich pokroju- oni są za poważni na takie bzdury.

Pozdrawiam wszystkich chwytaczy i niechwytaczy
Piotr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie ze moga wymiatac. Chodzi tu o to KOGO moga wymiatac. Jak juz nie raz pisalem wszystko sie moze sprawdzac, ale kwestia jest w jakim stopniu. Sa style skuteczniejsze i mniej skuteczne przy czym mniej nie oznacza ze zupelnie do dupy.
A na ulicy mozesz sie tez naciac na dobrego zawodnika, przyklady ulicznych porazek wysokich stopni czy utytulowanych zawodnikow roznych styli mozna by mnozyc w nieskonczonosc. Nawet wysmienity uderzacz ma male szanse z ulicznikiem ktory troche pocwiczyl zapasy, albo gral w rugby a do tego ma doswiadczenie uliczne.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
I w tak postawionej sprawie przyznam ci rację.
Mam jeszcze jedno pytanie do ciebie. Chciałbym popróbować trochę w ramach uzupełnienia parteru BJJ. Wiem, że we Wrocławiu nie ma, a dojazdy nie wchodzą w grę. Czy z proponowanych kaset instruktażowych ( forum Czarny Pas ) w zakresie kursu podstawowego BJJ można się naprawdę coś nauczyć, czy to raczej będzie nauka pływania na pustyni. Odpowiedź może być równie dobrze na [email protected].

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
Boruta:a jak sie zwal ten sambista i kim byl?

JUDO RULEZZZZZZ........

" Everybody from 3, 1, 3 take Your mothaf***az hand`s and follow me ... !!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem. Bryl pisze o nim w swojej ksiazce.
DFziura2. O tyle o ile. Kasety sa dobre jak masz podstawe zeby sobie przypomniec i zwrocic uwage na szczegoly. Ale lepiej uprzednio wybrac sie na jakis oboz czy staz, albo po prostu przyjechac do Poznania na weekend i wziac pare prywatnych lekcji.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Boruta, wyślij na prywata [email protected].> koszt takiej ewentualnej lekcji.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zalezy od wielu czynnikow. Napisz do Karola on Ci dokladnie odpowie.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WALKA a TRENING

Następny temat

nagonka?

WHEY premium